19 Temmuz 2018, Perşembe

Son dakika haberleri Türkiye'nin yeni kulvarında - kulvar.com.tr

Saadet Partisi Kocaeli milletvekili adayı Sevil Ertatar ile özel röportaj

Saadet Partisi Kocaeli milletvekili adayı Sevil Ertatar ile özel röportaj

Kocaeli 11. Sıradan milletvekili adayı olan Saadet Partisi Genel Merkez Bölge Sorumlusu Sevil Ertatar ile yaptığımız röportajın detayları…

Saadet Partisi’nden milletvekili adayı olmanızın sebebi nedir?

Biz, yeryüzünde herkese yetecek kadar yer, herkesin doyacağı kadar nimetin olduğuna inanıyoruz ama maalesef dünyada adil bir düzen ve paylaşım yok. Adil düzen ve paylaşım olmadığı için de açlık, yokluk ve sefalet savaşlar boy gösteriyor.Biz Saadet Partisi olarak bunları durdurmak için “Yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye, yeni bir dünya” düsturuyla çalışmalar yaptık, yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz inşallah.

İşte bu yüzden adil düzen, adil paylaşım, yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye, yeni bir dünya idealiyle partimden milletvekili adayı oldum. Meclise girdiğimizde bu ideallerimizin hepsini Allah’ın izni ve yardımı ile gerçekleştireceğiz inşallah.

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinden tüm partiler içerisinde gösterilen tek aday sizsiniz. Bu durumda ailenizin ve çevrenizin yaklaşımları ne oldu?

Evet, tek aday benim. Ailem ve çevremden güzel tepkiler aldım. Özellikle ailem bu sorumluluk gerektiren görevde çok büyük destekçim oldu. Çevremde ki insanlar ise sosyal hayatta da aynı mekânda yaşadıkları birinin milletvekili adayı olmasını çok olumlu karşıladılar, sevindiler. Herkes kendi ilçesine mensup bir vekili mecliste görmek ister. Ayrıca şunu da belirteyim ki kendi ilçemden tek aday olmamın arazide yaptığım çalışmalara tesiri büyük oldu.

Yıllardan beri seçim süreçlerinde adayların mitinglerde kullandığı ağır üslup halk tarafından hoş karşılanmıyor ve her seçimin gerginliği bir diğerini aratmayacak derecede fazla oluyor. Sizce şu an Türkiye’deki seçim atmosferi nasıl?

Biz ülke olarak birçok badireler atlattık. Bu sebeplerle büyük acılar yaşadık fakat bu acılardan ibret almak yerine bugün ki iktidarın son zamanlarda “kutuplaşma” siyaseti yürüttüğünü ve buradan beslenmeye çalıştığını üzülerek görüyoruz. Doğru siyaset anlayışı bu şekilde işlememelidir. Genel başkanımız Temel Karamollaoğlu vazifeyi üstlendiğinden beri kucaklayıcı, bütünleştirici ve barışçıl üslubuyla her kesimin dikkatini çekmiştir. Gerilim ve kutuplaşma sebebiyle mutsuz ve huzursuz durumda olan halkımızın soluduğumuz hava ve muhtaç olduğumuz su gibi huzura ve güvene ihtiyacı vardır.

Saadet Partisi mecliste temsil edildiğinde Kocaeli’ de neler değişecek?

Kocaeli’nin ve genel olarak Türkiye’nin en önemli sorunu yoğun gerçekleşen “göç”lerdir.Kocaeli de öncelikle hedefimiz yoğun gerçekleşen bu göç hareketini en aza indirmektir. Bunun için biz, herkesin doğduğu yerde doymasını, fabrikalar açarak vatandaşlarımızın bu fabrikalarda çalışmasını sağlayarak evlerine rahatça ekmek götürebilmelerini hedefliyoruz.

Yaşadığımız coğrafya üzerinde yıllardır bitmeyen savaşlar ve çekişmeler var. Türkiye bu yaşananların ortasında yıllardır Ak Parti iktidarının dış politika anlayışla yürütülüyor. Ve çoğu zaman bu dış politika halk tarafından olumlu ve olumsuz eleştiriler alıyor. Türkiye’nin dış politikada izlediği stratejilerle ilgili neler söylemek istersiniz?

Dış politikada Türkiye’miz maalesef emperyal ülkelerin amaçlarına hizmet eder hale geldi Cumhur Başkanı Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanı olduğunu açıkladığından beri Irak, Suriye, Libya ve Mısır ne hale geldi? Filistin tamamen yalnız bırakıldı...

Bizim derdimiz ülkemizde ve coğrafyamızda ki kötü gidişatı anlatarak sizleri ümitsizliğe sevk etmek değil. Allah’ın tüm nimetlerini sunduğu üç tarafı denizlerle çevrili, üç kıtanın geçiş noktasında olan, yer altı ve yerüstü zenginlikleriyle en stratejik konuma sahip, Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip bu güzel ülke, bu durumda olmayı hak etmiyor. Birçok imkâna sahip ülkemiz, uzun yıllar üretmiyor tüketiyor borçlarla ayakta duruyor. İşsizlik sürekli yükseliyor. Bizim derdimiz içinde bulunduğumuz bu perişan halden kavgasız gürültüsüz çıkabilmektir.

Gençlerimizi yakından ilgilendiren eğitim sistemi ve işsizlikle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Biliyorsunuz ki eğitim sisteminde ciddi sorunlar var. Çocuklarımız, gençlerimiz yaşlarının çok ötesinde gelecek kaygısı taşıyor en büyük sıkıntı eğitim sisteminin “bir sisteminin olmaması.”

Eğitimde ne yazık ki sadece akıllı tahta, yeni binalar ve sınav sistemi öncelenmiştir. Bunlar yalnızca hizmet aracıdır. Bakıldığında akıllı tahtalarla yeni binalarla eğitim sistemi düzeltilemez. Temelden sistematik bir değişikliğe ihtiyacı vardır. Eğitimde ahlaki ve manevi değerlerin aşılanmasına ihtiyaç vardır. Bunun için de öğretmenler öğrencilerine örnek olmalıdır.

Mesleki beceri ve pratik eğitimde çok önemlidir. Öğrencilerin bilgilerini pratiğe dökmeleri başarılı bir iş hayatı için olmazsa olmaz bir etkendir. Staj da aynı şekilde önem verilmesi gereken bir konudur. Tüm bunlar gerçekleştiğinde elinde diploması olan ama işine dair ne yapacağının bilmeyen kişiler yerine nitelikli deneyimli kişiler yetiştireceğiz inşallah.

Bu seçimde seçmenimize ne mesaj vermek istersiniz?

Milli Görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partimizin düsturu hayra motor şerre fren olmaktır.

Yapılan yanlışlıkları değiştirmek adına vereceğiniz bir oy Saadet Partimizi meclise taşıyıp tüm insanlığın yüzünün gülmesi için bir başlangıç olacaktır. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Sevil Ertatar kimdir?

Sevil Ertatar, 1970 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğretimini İstanbul’da tamamladı. 1986 yılında ailesiyle birlikte memleketi olan Karamürsel’ e yerleşti. 1992 yılında Refah Partisi Karamürsel İlçe Kadın Kolları Kurucu Üyesi olarak başladığı siyasi hayatına 2012 yılından itibaren Saadet Partisi Genel Merkez Bölge Sorumlusu olarak devam etmekte. Evli ve üç çocuk annesi olan Ertatar, dönemin şartları nedeniyle ara verdiği eğitimine ise devam ediyor. 

 

 

 

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık