Kulvar Haber

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Nelerdir? Cilt ve Yüz Bakımı İçin kullanımı

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Nelerdir? Cilt ve Yüz Bakımı İçin kullanımı
32 views
11 Nisan 2019 - 17:55
Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Nelerdir? Cilt ve Yüz Bakımı İçin kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Nelerdir? Cilt ve Yüz Bakımı İçin kullanımı

Hindistan-cevizi Yağı Faydaları Nelerdir? Cilt ve Yüz Bakımı İçin kullanımı. Hindistan cevizi yağının içerisinde yer alan miristik, lorik, kaprik ve kaprilik asit sağlık açısından oldukça faydalıdır. Sağlıklı deri hücrelerini yumuşatan Hindistan cevizi , cildi ölü hücrelerden arındırarak nemlendirir ve aknelerden temizlemeye yardımcı olur.

Bu nedenle Hindistan cevizi birçok cilt bakım maskesi içeriğinde kullanılmaktadır. Evde tek başınıza kolaylıkla Hindistan-cevizi yağı yüz maskesi kürleri yapabilirsiniz. Limon suyuyulaf ezmesi, yoğurt, kabartma tozu, uçucu yağlar ve bal ile farklı Hindistan-cevizi yağı maskeleri yapabilirsiniz.

Yüz maskesi içi kullanabileceğiniz en etkili yağlardan biri Hindistan cevizi yağıdır. Sayısız faydaları bulunan Hindistan-cevizi yağı, şifalı yağlardan biridir. Cilt bakımı, saç bakımı, dudak bakımı tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Yüzü nemlendirir, kırışıklıkları önler, sivilceye neden olan bakterileri etkisi hale getirir, sağlıklı hücre oluşumunu sağlar, cilt derisinin elastikiyetini arttırarak iltihabı yatıştırır. Hindistan-cevizi yağında bulunan yağ asitleri, cildinize direk etki ederek cilt problemlerinizi ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Antioksidan içeren Hindistan cevizi, cilt kırışıklıklarını önleyerek yaşlanmayı geciktirir.

Hindistan cevizi, anti-fungal, antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahip yağ asitleri içermektedir. Bu yağlar akne ve sivilceler için iyi bir tedavi yöntemidir. Hindistan ceviziciltteki kiri, toksinleri ve yağları atmaya yardımcı olur.

Cilt yaşlandıkça elastikiyetini kaybetmeye başlar ve bu da kırışıklıklara ve cildin daha kolay hasar görmesine sebep olur. Hindistan cevizi ciltteki dermal doku bağlarımızı güçlendirerek cildin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Hindistan cevizi inflamasyonu azaltır. Ciltteki iyileşme sürecini hızlandırarak cildi dış etkenlere karşı korur. Deriye kan akışı sağlayan doğal anti-inflamatuar etkilere sahiptir.

Hindistan cevizi içerdiği antioksidan sayesinde içeriği hasar görmüş doku veya yara izi durumunda hücrelerin yenilenmesini sağlar. Cildin pul pul dökülmesine yardımcı olarak, cildi ölü cilt hücrelerinden arındırır. Böylelikle yeni hücreler büyür ve böylelikle ciltteki lekeler ve yara ileri kaybolur.

Hindistan cevizi, cilt lekeleri, sivilce tedavisinde, cilt beyazlatmada kullanılır. Cildi onararak hücreleri yeniler. Aynı zamanda göz altı kırışıklıkları ve göz altı morluklarına iyi gelmektedir.