Kulvar Haber

2019 Bohem Gelinlik Modelleri Rüzgarı

2019 Bohem Gelinlik Modelleri Rüzgarı
133 views
09 Nisan 2019 - 4:00

2019 Bohem Gelinlik Modelleri Rüzgârı! Modanın her geçen sene şekillenmesinden, gelinlik modelleri de nasibini almaktadır. Bu sene bohem tarzın öne çıkmasıyla birlikte 2018 bohem gelinlik modelleri rüzgarı esmeye başlamıştır.

Bohem gelinlik modelleri hakkında gereken ipuçlarını vermeden önce, bu tarzı ilk defa duyanlar için kısaca özetleyelim. Hippi tarzı olarak da tarif edilen bu trend, günlük yaşamdaki sadelikten uzak giyim parçalarını içermektedir.

2019 Bohem Gelinlik Modelleri

2019 Bohem Tarz Gelinlik Modelleri
2019 Bohem Tarz Gelinlik Modelleri

Söz konusu stilde, kişiler hissettiklerini kıyafetlerine yansıtarak, hayal güçlerini devreye sokarlar. Bu özelliği sebebiyle de bohem tarz, modası asla geçmeyen stillerden bir tanesidir.

Bohem tarz gelinliklerin tercih edilmeye başlaması, öncelikle bu stili ünlü isimlerin kullanmasıyla ortaya çıkmıştır.

Zaman içerisinde giderek yaygınlaşarak, vitrinlerde ve defilelerde yerini almıştır. Yakından tanıdığımız pek çok ünlü isim, düğünlerinde bohem tarz gelinlikler tercih etmişlerdir.

Bohem Gelinlik Tarzı Detayları

Gelinliklerde görmeye alışık olduğumuz kabarık modeller, 2019 senesinde yok denecek kadar az. Sadeliğin ön plana çıktığı gelinliklerde, dantel detayları oldukça hoş modellerle karşımıza çıkıyor.

Bohem tarzda da kullanılan bu hoş ayrıntılar, kır düğünü gelinliklerini andırıyor olsa da, her ortamda kullanılabilecek modeller arasındadır.

Bunun yanı sıra gelinliklerde, derin sırt dekolteleri, dağınık, kendi halinde bırakılmış izlenimi veren açık veya salaş toplanmış saç modelleri, yerlere kadar uzanan duvaklar dikkat çeken noktalardan bazılarıdır.

Bohem Gelinlik Modellerini Kimler Kullanabilir?

Bilindiği gibi, gelinliklerde ağırlıklı olarak saflığı temsil eden beyaz renk kullanılmaktadır. Bohem gelinliklerin bazı çeşitlerinde vücudu saran modeller yer alır. Kilo sorunu yaşayan hanımlarımıza söz konusu gelinlikler tavsiye edilmemektedir.

Düğünlerinde bohem modelin ayrıcalığını yaşamak isteyen bu hanımlara sunabileceğimiz seçenek, salaş modeldeki gelinlikler olacaktır. Bu modeller, onların kusurları örterken, yakalamak istedikleri görüntüyü elde etmelerini sağlar.

Hemen her vücut yapısına uygun bir bohem gelinlik modeli olması, seçim sırasında hanımlarımızın sıkıntı yaşamasını engeller.

Alışverişe çıkmadan evvel, gelin adaylarımızın alacakları modeli kafalarında az çok belirlemeleri, alışveriş esnasında onlara kolaylık sağlayacaktır.

Düğünlerini bohem gelinlik modeli kullanarak taçlandırmak isteyen gelin adaylarımızın, bu modellerde sadeliğin ön plana çıkması gerektiğini göz önünde bulundurmaları, hatalı alışveriş yapmalarının da önüne geçecektir.