Kulvar Haber

2019 polis alım kadrosu kaç kişi olacak?

2019 polis alım kadrosu kaç kişi olacak?
50 views
09 Mayıs 2019 - 22:51

2019 polis alım kadrosu kaç kişi olacak? 25. dönem polis alımı için 2019 takvimi belirlendi. Bu takvime göre polis olmak için başvuru yapılacak tarih ve şartları bakan Soylu tarafından açıklandı.

2019 polis alım kadrosu kaç kişi olacak?

Yapılan açıklamaya göre başvuru kapsamı içerisinde 10 000 yeni polis adayı ve jandarma personeli alımının yapılacağı kısa süre önce bakan Soylu tarafından katıldığı canlı yayında müjde olarak duyurulmuştu.

Polis Ve Jandarma Asayiş İçin Alım Yapılacak

Yapılan bu duyuru sonrasında 10 000 polisin daha kadro alınacağı ve jandarma asayiş içinde 25 000 alımın olacağı açıklamasını yapan Bakan Soylu özellikle Trakya bölgesinde daha fazla polis alımının olacağını belirtti. Bakan Süleyman Soylu 25. Dönem 2019 polis başvuruları alımı sonrasında başvuru şartlarını olduğunun da detaylı bir şekilde ve siteden ilgilenecekler için açıklandığını sözlerine ekledi.

Alımlarda Başvuru Şartları Nelerdir?

Bu şartlara baktığımızda Ocak tarihi itibariyle 01 ocak 1990’da sonrasında doğan 30 yaşından gün almamış olan kişilerin kayıt olabileceği belirtildi. Bunun yanı sıra olmazsa olmaz şartlardan bazılarını şu şekilde göstermek mümkün. Silah taşımaya ve taşımış olduğu silah ile birlikte görev yapmaya hukuki bir engel yasal olarak bulunmayan kişilerin polis başvurusu yaparak kaydını yaptırabileceği belirtildi.

Bununla birlikte sağlık durum bakımından da sağlık şartları yönetmeliğine uygun standartlar taşınması gerekiyor başvuru yapacak adayların. 1 yıldan daha fazla süreyle hapis cezası alan kişiler polis başvurusu kaydını hak kazanamaz. Bu çerçevede affa uğramış kişilerden tutunda rüşvet hırsızlık dolandırıcılık gibi çeşitli nedenlerden dolayı başvuru adayının mahkum olmaması ya da bu suçlardan dolayı bir soruşturma bulunmaması başvuru şartlarında aranan kriterlerden sadece birkaçıdır.

Bakan Soylu Hangi Müjdeleri Verdi

Bakan soylu katıldığı canlı yayında birçok müjdeyi peş peşe verdi. 13 bin polis alımını yapmıştık, üstelik bunun 3 binini trafiğe kalan 10 binini de Trakya bölgesine değerlendirdiğini belirtti.

2019 polis alım kadrosu

Eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağını belirten Süleyman Soylu jandarma asayiş için de 25 bin alımımız var diyerek 25. dönem polis alımı için 2019 takvimini bekleyenler için birbirinden güzel haberleri vermiş oldu.