Kulvar Haber

2019 Trend Saç Modelleri

2019 Trend Saç Modelleri
123 views
10 Mart 2019 - 7:52

Stili tamamlayan en önemli unsurlardan biri tabii ki saçtır.Tarzınızı doğru şekilde yansıtmak için saçlarınıza gereken önemli zamanı ayırmalısınız. Yüz şeklinize ve saç tipinize uygun kesim ve renk tonlamanıza göre renklendirmeyle saçlarınızda size en uygun görünüme kavuşabilirsiniz. Ve tabii ki bunların yanında saç bakımı olmazsa olmaz. Saçlarınızın tipini tanıyarak ihtiyacı olan bakımla süsleyin. İşte trend saç modelleri..

Eğer saçlarınızda bir değişiklik düşünüyorsanız, bu yazımızda 2018’de hangi saç modelleri ve kesimleri rövanştaymış inceleyeceğiz.

Trend Saç Modelleri

1) Tomboy Saç Kesimi

1920’lerde sevgili Gabrielle Coco Chanel’in gündeme getirdiği bu saç modelini, sıcak yaz günlerinde hepimizin yarı şakayla karışık hayalini kurduğumuzu itiraf edelim… Tam cesur kadın işi. Eğer yüzünüze güveniyorsanız, biçimi oval veya kalp ise bu saçı kullanabileceğinizi düşünüyorum.

2) Kahküllü Kısa Bob Kesim

Şüphesiz benim en sevdiğim ve havalı bulduğum saçlardan. Özellikle son zamanların en sevilen dizilerinden La Casa De Papel, Tokyo karakteriyle çok kullanılmaya başlandı.

Tokyo bir yana dursun ‘’stylish’’ dediğimiz kısa saç modellerinden biri işte bu.. Oval veya kalp yüz şekline sahip olanlar ne kadar şanslı olduklarını biliyorlar mı bilmiyorum. Ama biz bu saçı yine onlara öneriyoruz.

Ayrıca kahkül boyu tamamen size kalmış. Kısa kestirmek istediğiniz takdirde kimse buna takılmayacaktır. Zaten asıl olay neredeyse kısa kahküllerde.

3) Örgülü Saç Modelleri

En doğru ve işe yarayan saç bakımlarıyla parlatıp şımarttığınız saçlarınıza yapabileceğiniz çok güzel bir toplama seçeneği var. Biliyorsunuz ki son zamanlarda zaten çok sevilen ve geliştirilen bir model örgüdür.

Bu örgü deryası 2019’da da devam ediyor ve gelin saçı modellerinde de oldukça tercih ediliyor. Ama yine de örgünün sizi illa romantik bir havaya sokması gerekmiyor. Bu yüzden her tarzdan kadının başvurabileceği bir seçenek. Üzerine biraz mesai harcayarak örgü anlayışınızı değiştirebilir ve daha cool görünmenin yollarını bulabilirsiniz.

4) Ensede At Kuyruğu Saç

Bazen gözünüze çok özensiz görünse de artık öyle değil. 2018’de bu anlayışı bir kenara bırakma zamanı. Sıkı sıkıya topladığımız at kuyruğu modellerini artık ensede daha salaş şekilde kullanmaya başlıyoruz. Tabii ki eğer çok isterseniz o salaşlığı biraz kırabilir ve romantik bir bağlama yapabilirsiniz.

5) Retro Saç Modeli

Ve işte romantikliğin doruklarında saç modellerinden biri daha. Şüphesiz her zaman elegant ve şık. Tam bir yeşilçam esintisi. Sizi bir zaman kapsülüne koyup geçmiş zamanların o nezaket ve asilliğinin içine düşürecek olan 2018’in (aslında zamansız) en hoş modellerinden retro saçlar.

6) Boyalı Saçlar

Eğer daha marjinal bir şeyler düşünüyorsanız renkli saçların modası hala devam ediyor. Doğru renge bürünmüş boyalı bakımlı saçlarla her zaman bulunduğunuz ortamın dikkat çekici kadınlarından olabilirsiniz. Saç boyası markalarının çoğu klasik renklerden üretime devam etse de bazı markaların bu yeniliğe katılarak yeni üretimler yapması birçok müşteriyi memnun etti.

7) Topuz Saç Modelleri

En casual ya da formal hallerinizde size eşlik edecek birbirinden güzel topuz modeli var. Bu topuz modellerinden çoğu ensede yer alanlardan olabiliyor. Sıkı sıkıya toplamak ya da daha salaş bırakmak sizin kararınız. Salaş hallerinin daha gözde olduğunu söyleyebiliriz.

BONUS:

Saçınızın şeklini, rengini, bakımını hallettikten sonra sıra geliyor onları süslemeye. O güzel saçlarınıza çeşitli şekillerde bağlayabileceğiniz güzel fularlar ve minimalist tokaların elinizde mutlaka bulunması gerektiğini düşünüyorum. Bazı zamanlar günü onların kurtardığını söylememde fayda var.

Son zamanlarda Balenciaga markasının tekrar moda yapmaya çalıştığı lastik tokalarda epey gözünüze çarpabilir. Ama siz bana güvenin ve o tokalara eliniz çok gitmesin.