Kulvar Haber

72 yaşındaki Hülya Koçyiğit: Torunlarıma hasret kaldım

72 yaşındaki Hülya Koçyiğit: Torunlarıma hasret kaldım
16 views
17 Mayıs 2020 - 16:27

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları yasak olan 72 yaşındaki Hülya Koçyiğit ve 79 yaşındaki Selim Soydan çifti, karantina sürecinde çocuklarına ve torunlarına hasret kaldığını söyledi.

Çin’den başlayarak dünyaya yayılan koronavirüs  salgının ülkemizde yayılmasını önlemek için 20 yaş altındakilerin ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Bu süreçte etkilenen ve vakitlerinde evinde geçirmek zorunda kalan Hülya Koçyiğit ve Selim Soydan, karantina sürecinde nasıl vakit geçirdiklerinden bahsetti.

Uzun süren evliliklerin nelere dayandığını, eski oyuncular ile yeni oyuncular arasındaki farklardan da bahseden Hülya Koçyiğit ile Selim Soydan, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla da sevenlerine mesaj gönderdi.

“KORONA GÜNLERİNDE HİÇ SOKAĞA ÇIKMADIK”

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Hülya Koçyiğit, “Onları canı pahasına büyük bir özveri ile bir can daha kaybolmasın diye büyük emek ile çalışan tüm sağlık çalışanlarına da teşekkür ederek başlamak istiyorum. Tabii ki korona günlerinde hiç sokağa çıkmadık. Gönüllü bir şekilde evdeydik. Böylesine özveri ile çalışanlara bizim de katkımız olması gerekiyordu. Kendimizi korumak adına sağlığımız açısından ‘Evde kal’ diyoruz” dedi. Selim Soydan ise “Evde kaldık gazeteleri okuduk, haberleri izledik. Yürüyüş yaptık turladık biraz, film seyrettik” diye konuştu.

Sokağa çıkma yasağına takılan Hülya Koçyiğit, torunlarına hasret kaldı

“HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

Evde kaldıkları sürede herhangi bir sporla ilgilenmediklerini dile getiren Hülya Koçyiğit, “İkimiz de spor yapmıyoruz ama Selim benden daha ciddi olarak bahçede ne kadar müsaitse alan tur atmaya çalışıyor” dedi. Koronavirüs öncesi ve sonrasını siyah ile beyaz olarak nitelendiren Selim Soydan, “Bir defa hiçbir insan eskisi gibi rahat hareket edemeyecek buna imkan yok artık” dedi. Hülya Koçyiğit ise koronavirüs öncesi ve sonrasındaki fark hakkında şöyle konuştu: ” Elbette ki kurallara uyarak yaşayacağız bundan sonra diye düşünüyorum. Bizim milletçe alışkanlığımızdı, biz sıcak insanlarız bir sarılıp öpüşürüz. Karşılaştığımız zaman büyük bir heyecan duyarız ama şimdi aramızda bir maske olacak. Bir müddet daha aşı bulunana kadar diye düşünüyorum siperliklerimiz ve maskelerimiz ile sosyal mesafeyi koruyarak böyle yaşayacağız.

“UZUN SÜREN EVLİLİKLERİN FORMÜLÜ SEVGİ VE SAYGI”

Evliliklerinde 52 yılı geride bırakan Hülya Koçyiğit ile Selim Soydan,uzun süren evliliklerin formülünü şöyle verdiler: Selim Soydan: “Önce sabır. Ondan sonra saygı, sonra ise sevmek.” Hülya Koçyiğit: “Önce sevmek, sonra sevdiğin insanı bütünü ile kabullenmek. Mümkün olduğu kadar onun hoşlandığı şeylerden hoşlanmaya çalışmak, paylaşmak. Ama galiba saygı ve sevgi her şeyden önce geliyor.”

“HÜLYA, SURVIVOR AŞIĞIDIR”

“Hülya Koçyiğit, evde kaldıkları sürede eski filmleri daha çok izlediklerini ifade ederken Selim Soydan, eşinin Survivor aşığı olduğunu dile getirdi. Soydan, her akşam yarışma programını izlediklerini ifade ederken Koçyiğit, “En son Ersin’in aralarından sakatlanarak ayrılması hepimizi çok üzdü. Ama Acun Ilıcalı o kadar güzel bir şekilde izah etti ki sağlık her şeyden önemlidir diye. O nedenle Ersin’e geçmiş olsun diyorum” dedi.

“GENÇ NESLİ ÇOK TAKTİR EDİYORUM”

Hülya Koçyiğit, kendi oyunculuk döneminde çok amatör olduklarını ve imkansızlıkları hoş görmeye çalıştıklarını ifade etti. Heyecanla amatör bir şekilde işlerini yaptıklarını dile getiren usta oyuncu, “Bugün çok takdir ediyorum genç nesli. Bir kere her şeyden önce çoğu eğitimli. Üstelik eğitimine çalışarak da devam edenler var. Sürekli kendilerini geliştirmek için çaba gösteriyorlar. Doğru seçimler yapan niceleri var ki onlar çok daha uzun yıllar mesleğe hizmet edeceklerdir diye düşünüyorum. Bugünkü oyunculukları çok taktir ediyorum. Daha doğal, daha halktan, daha içten” diye konuştu.”

Sokağa çıkma yasağına takılan Hülya Koçyiğit, torunlarına hasret kaldı

“HEP ALIŞTIĞIMIZ BAYRAMLAR GİBİ OLMAYACAK”

Koronavirüsten dolayı ilk defa garip bir bayram yaşanacağını ifade eden Hülya Koçyiğit, “Hep alıştığımız bayramlar gibi olmayacak. Alıştığımız bayramlar aileler birbirlerini ziyaret ederler, çocukları sevindirmek için büyük aile yemekleri yapılır, hediyeler alınır, sarılınır öpüşülür, onlar gelirler elinizi öperler böyle bir bayram olmayacak hiçbirimiz için ama eğer sabredersek daha sonraki bayramda daha alıştığımız bayramlara kavuşacağız diye düşünüyorum. Bayramın dargınları barıştırdığı, yardımların çoğaldığı, yaşlı insanların hatırladığı ziyaret edildiği hatta dünyasını değiştirmiş büyüklerimizin mezarlarının ziyaret edildiği çok güzel günlerdir ama ben her şeye rağmen herkesin bayramını kutlamak istiyorum. Üstelik bu mübarek Ramazan Bayramı bizi birbirimize daha çok yaklaştırsın birbirimizi daha çok anlayışla dinleyelim sevelim” şeklinde konuştu.

Selim Soydan ise “Hülya hanımın her dediğine harfiyen katılıyorum. Herkesin bayramı kutlu olsun diyorum” ifadelerini kullandı.