Kulvar Haber

ABD’de kamyonetlere yerleştirilen cesetler çürüdü

ABD’de kamyonetlere yerleştirilen cesetler çürüdü
5 views
30 Nisan 2020 - 22:01

ABD’nin New York kentinde yeni tip Korona virüs (kovid-19) salgını nedeniyle yoğunluk yaşayan bir cenaze evi, 50 cesedi dondurucusu olmayan kamyonetlerde muhafaza etmeye çalıştı. Etrafa kokunun yayılması üzerine mahalleli polise şikayette bulundu. ABD’li yetkililer çürümeye terk edilen cesetler nedeniyle cenaze evinin faaliyetlerini durdurdu.

ABD’nin New York kentindeki Brooklyn bölgesinde Sağlık Bakanlığı’nca “cenaze evi” olarak belirlenen The Andrew T Cleckley isimli işletme, yaklaşık 50 cesedi kiraladığı dondurucu özelliği bulunmayan kamyonetlere yerleştirdi.Kamyonetlerden yükselen ceset kokusunun etrafa yayılması üzerine, mahalle sakinleri durumu New York Polis Departmanı’na ihbar etti.Olay yerine giden polis ekipleri, cesetleri güvenli koşullarda muhafaza etmediği gerekçesiyle cenaze evini mühürledi ve soruşturma başlattı.

Dondurucu özelliği olan kamyona nakledildi

Yeni tip korona virüs (kovid-19) vakalarında sağlık çalışanlarının tulumlarına benzeyen koruyucu elbiseler giyen bazı kişiler, cesetleri, daha sonra olay yerine gönderilen donduruculu bir kamyona taşıdı.ABD’de cenaze evlerinin herhangi bir enfeksiyona neden olmaması için cesetleri gömülmeden veya yakılmadan önce güvenli şartlarda muhafaza etmesi gerekiyor.ABD’de bugüne kadar Covid-19 nedeniyle yaşanan can kaybı 60 bini, vaka sayısı bir milyonu aştı. New York’ta ise ölü sayısı 18 bini geçmiş durumda.