Kulvar Haber

Abdurrahman Dilipak Ekrem İmamoğlu İle İlgili Uyardı!

Abdurrahman Dilipak Ekrem İmamoğlu İle İlgili Uyardı!
9 views
19 Nisan 2019 - 15:55

Abdurrahman Dilipak Ekrem İmamoğlu İle İlgili Uyardı! “İmamoğlu’nu görevden alırsanız, başınıza bela olur”

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, seçimlerin yenilenmesinin doğru olmayacağını vurguladığı yazısında, “İmamoğlu’nu görevden alırsanız, AK Parti’nin başına bela olur ve bir takım yolsuzluk dosyaları açılır ki, ortalık çamur deryasına döner” uyarısı yaptı.

Abdurrahman Dilipak Ekrem İmamoğlu İle İlgili Uyardı!
Abdurrahman Dilipak Ekrem İmamoğlu İle İlgili Uyardı!

Abdurrahman Dilipak “Ve İmamoğlu” Yazısı

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu için AKP’ye çağrı yaptı. Dilipak, “Ve İmamoğlu” başlıklı yazısında, “Onu görevden alırsanız, partisi ona sahip çıkar, saldırırlar, İmamoğlu AK Parti’nin başına bela olur ve bir takım yolsuzluk dosyaları açılır ki, ortalık çamur deryasına döner” dedi.

“SÜRECE ‘ECİNNİLER’ KARIŞTI” 

YSK’nın kararlarına da atıfta bulunan Dilipak, “Sürece ‘ecinniler’ karıştı” vurgusunu yaptı. Dilipak, yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Bazı AK Partililer bu kararı şöyle okuma eğiliminde ‘Mazbatanın verilmesine, seçimlerin yenilenmesine’…  İlk açıklanan sonuçlara göre kazanan İmamoğlu idi. Buna itiraz edildi ve sonunda il seçim kurulu kararını verdi ve İmamoğlu mazbatasını aldı. Ardından İBB’de devir teslim töreni yapıldı. Bakalım bundan sonra o sandık usulsüzlükleri ile ilgililer hakkında nasıl bir işlem yapılacak? Bu rezaletin sorumlularının ortaya çıkartılıp cezalandırılması gerek ki, bundan sonra bir başkası böyle bir şeye teşebbüs etmesin.”

“Bazı CHP’liler şimdi ‘Devri Sabık’ beklentisi içinde… İmamoğlu da bu yönde mesajlar verdi. Bana kalırsa bu işe daha ocak başından itibaren ecinniler karışmış. Yani bu işin bu hale getirilmesinde büyük bir ihtimalle içimizdeki birtakım kriptolar aktif görev yapmışlardır. Bazıları AK Partici, bazıları CHP’ci gibi gözükmüşlerdir. Birileri günah keçisi olarak deşifre edilmiş, bazıları gizlenmiştir. Bu işin gerçeğinin ortaya çıkartılması en az seçimi kimin kazandığı kadar önemli.”

Abdurrahman Dilipak “Ak Parti Biterse Yeni oluşum Başlar!”

“YENİ OLUŞUM İÇİN DÜĞMEYE BASILACAK”

“Kimilerine göre AK Parti bundan sonra ne yaparsa yapsın artık dikiş tutturamaz. O zaman birileri de yeni bir siyasi oluşum için düğmeye basacaktır. Yani AK Parti içinde bir çözülme için birileri yolsuzluk dosyalarını masaya yatıracaktır. Yeni bir siyasi oluşum için AK Parti’den gidecek isimler, yeni partinin adı ve kurucularının telefonla arandığı gibi haberler ortalıkta dolaşmaya başladı. Birileri sanki ‘yar bana bir eğlence’ der gibi, adeta yangına körükle gidiyor. Bu işin bu kadar uzamasının asıl sebebi bu…”

İMAMOĞLU NASIL DEVRİLİR TAKTİĞİ

“Bakın, İmamoğlu bir ilçenin belediye başkanı idi. Dün İBB seçimini kazanan bir belediye başkanı idi. Bugün yaşanan süreçten sonra mazbatasını alırken zafer kazanır gibi aldı. Yarın seçim yenilenir ve yine kazanırsa CHP’de liderliğe giden yol açılır. Mazbatası iptal edilir ve tekrar seçilemezse, dün yaşanan sayım tartışması tekrar yaşanır ve İmamoğlu ‘mağdur’ olarak görülür ve yine öne çıkar.”

“ORTALIK ÇAMUR DERYASINA DÖNER”

“İmamoğlu seçim kazanan biri olarak, orada oturursa CHP’de yıldızı parlar. Kılıçdaroğlu’na rakip olur ve partisi yönetimin başını ağrıtır. Sonra bir açığını yakalarsanız görevden alırsınız, kimse de size ses çıkartmaz, partisi de sahip çık(a)maz. Ama onu görevden alırsanız, partisi ona sahip çıkar, saldırırlar, İmamoğlu AK Parti’nin başına bela olur ve bir takım yolsuzluk dosyaları açılır ki, ortalık çamur deryasına döner.”

Haber – Özlem YILMAZ