Kulvar Haber

Abiye Elbise Modelleri Nasıl Seçilmeli? Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Abiye Elbise Modelleri Nasıl Seçilmeli? Nelere Dikkat Etmelisiniz?
45 views
23 Nisan 2019 - 12:20

Abiye Elbise Modelleri Nasıl Seçilmeli? Nelere Dikkat Etmelisiniz? Bir sonraki davette giymek üzere doğru Abiye modelini seçmenin en iyi ipuçlarını öğrenmek ister misiniz?

Abiye elbise modeli seçiminde mekanın önemi
Abiye elbise modeli seçiminde mekanın önemi

Doğru abiye modelini seçmek birçok bayan için kafa karıştırıcı olabilir. Zevkinize uygun ve size mükemmel bir şekilde uyan kombineyi uyarlamak bazen çok zor olur. Her durum için doğru rengi, elbiseyi ve elbisenin uzunluğunu seçme zorluğu da cabası.

Geçmişte, abiye elbise modelleri çoğunlukla akşam yemekleri gibi etkinliklerde giyilirdi. Ancak bugün, düğün, balo gibi daha geniş yelpazedeki zarif ve resmi etkinliklerde giyilebilir.

Gece elbiseleri olarak da bilinen abiye elbise modelleri genellikle uzun ve akıcıdır ve uzun olabilirken, diz boyu hatta ayak bileği uzunluğunda da olabilirler.

Resmi bir etkinliğiniz, balo veya düğün davetiniz varsa ve bir gece elbisesine ihtiyacınız varsa, elinizden geldiğince en iyi şekilde seçim yapmak için bilmeniz ve uygulamanız gereken bazı noktalar olduğunu bilmelisiniz.

Bu nedenle, doğru gece elbisesini seçmenize yardımcı olacak en iyi ipuçlarının bir listesini hazırladık.

Abiye Elbise Modeli Seçiminde Mekan ve Olayın Seçiciliği

Abiye elbise modelleri seçimi
Abiye elbise modelleri seçimi

Alışveriş yaparken ya da o gece giymek için bir gece elbisesi ararken göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerden biri de olayın türüdür. Olaylar gündelik ya da resmi olabilir ve kıyafetiniz hangisi ise onunla uyuşmalıdır.

Bu nedenle, henüz etkinlik hakkında pek bir şey bilmiyorsanız, biraz araştırma yapın. Basit bir olay mı? Bir düğün mü? İş toplantısı mı? Resmi bir yemek mi? Ya da sadece sıradan bir akşam yemeği mi? Göz alıcı bir olaya sade, sıradan bir elbise giyerek ya da sade bir akşam yemeğine gösterişli ve parıltılı bir abiye giyerek abartılı görünmek istemezsiniz.

Sadelik Her Zaman Kazanır

Abiye elbise seçiminde sadelik
Abiye elbise seçiminde sadelik

Sizin için doğru kıyafeti seçerken, sadeliğin anahtar olduğunu hatırlamanız gerekir. Abiye giyim ile ilgili en can alıcı nokta, Odak noktasını bütün olarak gösteren bir kıyafet seçmeye odaklanmalısınız, kıyafetinizin belli bir bölümüne değil.

Sadeliğe odaklandığınızda, etkinlikte insanların kalbini kazandığınızdan, güzel ve şık göründüğünüzden ve ayrıca sizi gören insanların o portreyi unutamayacağından emin olmalısınız.

Abiye Elbise Modeli Seçiminde Rengin Önemi?

Genel kıyafetlerde olduğu gibi, ten renginize uygun renkte bir elbise seçmeniz gerekir. Örneğin, koyu tenli iseniz, portakal veya limon gibi çok parlak renklerden uzak durmalısınız.

Pek çok bayan farklı cilt renklerine uyduğundan siyah elbiseler giymeyi tercih eder. Bununla birlikte, ten renginizi de göz önünde bulundurarak herhangi bir kıyafeti giyerek en iyi şekilde görünmeye devam edebilirsiniz.

Vücut şekli Ne Kadar Önemli?

Abiye Elbise Modeli seçmeden veya giymeden önce vücut şeklinizi bilmenin ve buna göre seçim yapmanın daha önemli olduğunun farkında olmalısınız. Temel bir kural olarak, yalnızca takdir edilebilir vücut özelliklerinizi geliştiren elbiseler giymeli ve bu kadar arzu edilmeyebilecek parçaları mümkün olduğunca gizlemelisiniz.

Farklı vücut şekilleri ve bunlara uyan kıyafetler vardır. Ne tür bir gece elbisesinin size mükemmel bir şekilde uyacağından emin değilseniz, V yakalı önlük veya A-line elbise ile deneyebilirsiniz. Onlar her zaman modaya uygundur ve herkese uyabilir.

Abiye Elbise Seçiminde Aksesuarların Önemi

Her tarzdan aksesuarı takmak yeterli değildir. Aksesuarlar uygun şekilde giyildiğinde sizi çok güzel gösterir ve aynı zamanda uygun şekilde giyilmediğinde kıyafetinizin çekiciliğini de gölgeleyebilir.

Kıyafetinizin gösterişli veya ayrıntılı olması ve dikkat çeken veya belirgin ayrıntılara sahip olması durumunda, basit aksesuarlarla giyebilirsiniz.

Öte yandan, elbiseniz oldukça sade ve basitse, etkinliğiniz için düz veya sıradan görünmemenizi sağlamak için ayrıntılı aksesuarlar ile giyinmelisiniz. Doğru aksesuar seçimi; kolyenizi, bileziklerinizi, küpelerinizi, manşonlarınızı veya cüzdanlarınızı ve hatta kemerlerinizi içerir.

Abiye Elbiseyi Test Edin

Bir ay veya daha uzun bir süre önce aldığınız elbise modelini giyecekseniz mutlaka etkinlikten birkaç gün önce test etmelisiniz.

Bu, etkinliğiniz için mükemmel olup olmadığını veya bazı ayarlamalar yapmanız veya elbisenizi tamamen değiştirmeniz gerekip gerekmediğini bilmenize yardımcı olur. Birkaç kilo aldıysanız, kıyafetiniz çok sıkı ve rahatsız edici olabilir. Öte yandan, birkaç kilo vermişseniz, pot yapmaması için düzenleme yapmalısınız.

Bu önemli ipuçları ile bir sonraki etkinlikte seçeceğiniz Abiye Elbise Modeli için ne yapmanız gerektiğini artık biliyorsunuz.