Kulvar Haber

Acun Ilıcalı Hayatı, Nereli? Kaç Yaşında?

Acun Ilıcalı Hayatı, Nereli? Kaç Yaşında?
133 views
29 Eylül 2019 - 18:26

Türk televizyon tarihinin sadece tırnaklarıyla kazıyarak başarıya ulaşan isimlerinden olan Acun Ilıcalı hayatı ve kariyeri, en fazla merak edilen konuların başında geliyor. Serveti, nasıl başarıya ulaştığı, yaşı ve nereli olduğu gibi bilgileri merak edenler için, Acun Ilıcalı hayatı? Acun Ilıcalı nereli ve Acun Ilıcalı kaç yaşında? Sorularından çok daha fazlasına bu yazımızda cevap verdik.

Acun Ilıcalı Nereli?

Acun Ilıcalı nereli? Sorusuna farklı cevaplar verilse de, en net cevap aslen Erzurum Ilıca ilçesinden olduğunu ve kendisinin Edirne’de doğduğunu söylemek olacaktır. Ünlü televizyoncunun anne ve babası Erzurum’un Ilıca ilçesindendir. Kendisi ise, Edirne’de doğmuştur.

Acun Ilıcalı Kaç Yaşında?

Televizyon dünyasının en başarılı ismi kabul edebileceğimiz Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969 yılında dünyaya gelmiştir. Buna göre 2019 yılı itibariyle Acun Ilıcalı yaşı, 50’dir. Yaşını göstermeyen bir yapıya sahip olması sebebiyle genellikle daha genç olduğu düşünülse de 50 yaşında olan ünlü programcı, bunun için herhangi özel bir bakım ve beslenme programı uygulamadığını da söylemiştir.

Acun Ilıcalı kardeşleri kimdir?

Ünlü yapımcının tek bir kardeşi olup, ismi Ömer Cenker Ilıcalı’dır. Kardeşi Ömer Cenker Ilıcalı, babaları gibi kısmen müteahhitlik mesleğini sürdürmekle birlikte çeşitli alanlarda kendi işleriyle meşgul olmaktadır. Ömer Cenker Ilıcalı, Acun Ilıcalı’dan yaşça büyük biridir. Ünlü televizyoncunun, abisi dışında başka kardeşi bulunmamaktadır.

Acun Ilıcalı Hayatı, Acun Ilıcalı Kimdir?

Babasının ismi Ergün, annesinin ismi ise İlknur’dur. Anne ve babası soyadlarını aldıkları Erzurum’un Ilıca ilçesinden olup Acun ve Ömer Cenker isminde iki erkek çocuk sahibidirler. Babası müteahhit olan Ilıcalı’nın annesi ise üniversite eğitimi görmüş ve özel bir kuruluşta müdürlük yapmıştır.

İlk ve orta eğitimini Edirne İstiklal İlköğretim Okulu’nda tamamlayan televizyoncu, lise eğitiminde önce Kadıköy Maarif Koleji ve ardından Kadıköy Anadolu Lisesi’ne gitmiş ve burada tamamlamıştır. Acun Ilıcalı ne mezunu? Soruları da, hakkında cevabı merak edilen sorulardan biridir. Kendisi İstanbul Üniversitesi İngilizce Bölümü öğretmenliğini kazanmış, fakat 7 yıl üniversiteye gitmesine rağmen bu eğitimini tamamlamayarak yarıda bırakmıştır.

Acun Ilıcalı ilk evliliğini 19 yaşında yapmış ve ilk eşinin ismi Seda Ilıcalı’dır. 1988 yılında yaptığı bu evlilikten bir kız çocuk sahibi olan Ilıcalı, çocuğuna Banu ismini vermiştir. Kızı doğduktan sonra hayatında acı bir gün yaşayan Ilıcalı, çocuğu 10 aylık iken anne ve babasını bir trafik kazasında 1990 yılında kaybetmiştir. O dönem yaşadığı bunalımdan kaynaklandığını daha sonra söyleyen Ilıcalı, ilk eşinden ayrılmıştır.

1995 senesinde ticarete atılmak isteyen Acun Ilıcalı bir kot mağazası açmış, ancak bu işten başarılı olamamıştır. Daha sonra İlker Yasin ile bir arkadaşı aracılığıyla tanışmış ve Beşiktaş muhabiri olarak işe başlamıştır. Sempatik sunumuyla dikkatlerden kaçmayan Ilıcalı, Show TV’ye transfer olmuştur. 2002 yılında yaptığı Acun Firarda adlı magazin programı büyük ilgi görmüş ve hızla yükselişi aslında bu programla başlamıştır.

2005 yılında kurduğu Acun Medya prodüksiyon şirketiyle birlikte büyük başarılara imza atmaya başlayan ünlü yapımcı, bu şirketin prodüksiyonluğunu yaptığı dünya geleninde üne sahip Fear Factor, Var mısın Yok musun, Yetenek Sizsiniz ve Survivor gibi, reyting rekorları kıran yarışma programlarını Türk TV ekranlarına taşıdı. Kendisi ise bu programların hem yapımcılığını ve hem de sunuculuğunu yaparak, insanlar tarafından daha fazla takip edilmeyi başardı.

2016 yılında izlenme oranı oldukça düşük olan TV8 kanalını Acun Medya bünyesine dahil eden Ilıcalı, geçen süreç içerisinde bu kanalı Türkiye’nin en fazla izlenen kanalları arasına sokmayı başardı 2016 yılında ise spor ve eğlence temalı TV8,5 kanalını kuran Ilıcalı, bu kanalını da ülkenin en fazla izlenen tematik kanallarından biri haline getirmiştir.

Acun Ilıcalı 2005 Yılında Vergi Rekortmenleri Arasında

Henüz 36 yaşındayken vergi rekortmenleri listesinde adını duyuran Ilıcalı, Show TV tarafından düzenlenen “81 İl 81 Okul” başlıklı sosyal sorumluluk projesinin bir parçası oldu. Bu programda 3 milyon 725 bin TL yardım toplamayı başardı.

Acun Ilıcalı’nın İkinci Evliliği

Ünlü yapımcı 2003 yılında Zeynep Ilıcalı ile hayatını birleştirerek, ikinci evliliğini yapmış oldu. Bu evlilikten 2 kız çocuğu sahibi daha olan Acun Ilıcalı’nın kızları, Banu, Leyla ve Yasemin’dir. Eşi Zeynep Ilıcalı’dan ise 2016 yılında boşandı.

Acun Ilıcalı’nın Üçüncü Evliliği

Ünlü yapımcı üçüncü evliliğini ise, Şeyma Subaşı ile yaptı. Bu evlilikten de, Melisa isminde bir kızı olan Acun Ilıcalı, 2018 yılında Şeyma Subaşı’ndan da boşanmıştır. Yarış teknelerine olan ilgisiyle bilinen Ilıcalı, koyu bir Fenerbahçe taraftarı olmasının yanında, Fenerbahçe’de çeşitli konumlarda yöneticilik ve delegelik yapmaktadır.

Acun Ilıcalı Instagram Hesabı

Ünlü TV yapımcısı, sosyal medyayı da aktif kullanan ünlüler arasında yer alıyor. özellikle Instagram üzerinde aktif olan Acun Ilıcalı Instagram hesabı, @Acunilicali kullanıcı hesabıdır.

Acun Ilıcalı serveti

Bir spor muhabirliğinden medya patronluğuna uzanan yolda, kazancının önemli kısmını farklı yatırımlara yapan Acun Ilıcalı’nın serveti de, yapımcı hakkında en fazla merak edilen soruların arasında yer alıyor.

Serveti hakkında çok net bilgiler bulunmasa bile, sadece borsadaki servetinin 60 milyon dolar olduğu, sadece henüz kanalı almadan önce ise Show TV’den 70 milyon TL alacağı olduğu, ayrıca 2011 yılı program gelirlerinin ise, 90 milyon TL’yi bulduğu bilinmektedir.

Acun Ilıcalı boy ve kilosu

Acun Ilıcalı boyu hakkında bilgi almak isteyenler için de kısaca değinecek olursak,  1,82 m boyunda ve 84 kilodadır.

Kulvar Haber Biyografi