Kulvar Haber

Ahmet Davutoğlu tekrar halkın karşısına çıkıyor

Ahmet Davutoğlu tekrar halkın karşısına çıkıyor
12 views
09 Mayıs 2019 - 22:21

Ahmet Davutoğlu tekrar halkın karşısına çıkıyor. Son zamanlarda yeni parti hazırlıkları ve AK Parti’ye yönelik eleştirileriyle gündeme gelen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni parti çalışmalarına hız verdi. Ramazan ayı boyunca 10 dan fazla iftara katılacağı öğrenilirken Ahmet Davutoğlu’nun siyasete ilişkin önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

Ahmet Davutoğlu ilk olarak 13-14 Mayıs tarihlerinde sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılacak. Davutoğlu’na iftarlarda kendisine destek olanlarla buluşmanın yanı sıra siyasete ilişkin açıklamalar yapacak. Davutoğlu İstanbul’daki iftarların ardından Ankara, İzmir, Konya, Malatya ve Elazığ gibi şehirlerde iftar yemeklerine katılacak.

Ahmet Davutoğlu yeni partiyi ne zaman kuracak?

Ahmet Davutoğlu yeni partiyi ne zaman kuracak? Türkiye Cumhuriyeti’nin 62. Başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından kurulacak olan yeni partinin Temmuz aylarında kurulacağı söyleniyor. Uzun bir aradan sonra halkın karşısına yeni parti ile çıkan Davutoğlu, bundan sonra sadece kendisinin yanında olanlar ile yol alacağını belirtiyor. Yaklaşık 2 senelik bir ayrılıktan sonra yeniden halkıyla buluşan Davutoğlu, kendisini seven tüm vatandaşlardan destek bekliyor.

Yeni kurulacak olan partinin ülkeye çok büyük yenilikler getireceğini belirten Davutoğlu, parti hakkında tüm detaylı açıklamaları katılacağı iftar yemeklerinde yapacağını belirtiyor. Yanında bulunan destekçileri sayesinde yeni parti açma fikrine ulaşan Davutoğlu, herkesten  yani tüm partilerden bağımsız olacağını vurguluyor.

Yanında Olan Herkesi İftar Yemeğine Bekliyor

Davutoğlu, yeni parti açma konusunda yanında olan tüm destekçileri iftar yemeğine davet ediyor. ‘Destek olan da olmayan da sağ olsun’ diyen Davutoğlu, kendisine destek verenleri asla utandırmayacağını ve pişman olmayacaklarını da vurguluyor. Çeşitli illerde iftar yemeğine katılacak Davutoğlu, Ramazan ayı vesilesiyle Temmuz ayından önce partinin kamuoyuna duyurulacağını da söylüyor.

Yukarıda belirtilen şehirlerde iftar yemeği düzenlenecek ve Davutoğlu’na destek veren tüm vatandaşlar bu yemekte konuşulanlara şahit olacak. Davutoğlu’na inanan ve ona destek olan tüm vatandaşlar yeni partinin açılmasını dört gözle bekliyor. Temmuz ayında yeni partinin açılmasıyla pek çok şey daha da güzel olacak ve destekçiler her daim yanımda olacak diyen Davutoğlu çok iddialı konuşmalar yapacağını belirtiyor.