Kulvar Haber

Ahmet Kural’a 16 ay 20 gün hapis cezası

Ahmet Kural’a 16 ay 20 gün hapis cezası
17 views
22 Nisan 2019 - 14:29

Sıla GençoğluAhmet Kural davasında sonuç belli oldu. Oyuncu Ahmet Kural’a 16 ay 20 gün hapis cezası mahkeme tarafından onandı. Mahkeme, Ahmet Kural’ın tanıklarını dinlemeyi reddederken, cezayı erteledi.

Ahmet Kural, Sıla’nın ailesinin evine geldiğinde uyuşturucunun etkisinde olduğunu öne sürdü. Kural, ‘Sıla kadınlara ve erkeklere psikolojik ve fiziki şiddet uygulamayı sever’ ifadesini kullandı. Sıla ise, “Mutluyum” diye konuştu.

Ünlü oyuncu Ahmet Kural, Sıla Gençoğlu’nu kasten yaralama suçundan 5 yıl hapis talebiyle yargılanıyordu. Gençoğlu’nu darp etme gerekçesiyle yargılanan Ahmet Kural ve darpa uğradığını iddia eden Sıla Gençoğlu bugün İstanbul 60. Asliye Ceza Mahksemesi’nde görülen duruşmada hazır bulundu.

Ahmet Kural Beraatini Talep etti

Davada hakim taraflara son sözlerini sorarken, Ahmet Kural, “Bana uyuşturucu kullandığım şekilde iftira atıldı. Hem bana, hem de müştekiye test yapılmasını istiyordum. Kimin uyuşturucu kullanıp kullanmadığı ortaya çıkacaktır. Son olarak ise ben kimseyi darp etmedim. Tehdit etmedim, hakaret etmedim. Masumum. Beraatimi istiyorum” dedi.

Kural adil yargılama yapılmadığını söyledi

Ahmet Kural avukatı Sibel Aydın ise, “Bu mahkeme adil bir yargılama yapmamaktadır. Tek taraflı, görgüye dayalı olmayan ve Sıla’nın tanıklarının dinlemesine rağmen bu davada bizim savunma hakkımız varken tanıklarımızı dinlemiyorsunuz ve reddini istiyoruz.” şeklinde açıklama yaptı. Kural’ın diğer avukatı Ahmet Kurtluoğlu da, “Mahkeme hakiminin reddini istiyoruz” diye konuştu.

Sıla Gençoğlu uyuşturucu etkisindeydi

Ahmet Kural, mahkemede hakimin avukatların tanıkları dinleme talebini reddetmesinden dolayı sinirlenerek ‘Savunma hakkımı elimden alıyorsunuz’ diye sesini yükseltti. Ünlü oyuncu Kural, “İlk sözü evden çıkarken ‘Seni bitireceğim’ diyen bir hanımefendi, projesine kurban oluyorum. Kariyerimin, ailemin ve kamuoyunda beni bitirmeye yönelik bir projedir.” dedi.

Kural, itibarının lekelenmek istendiğini bunun kanıtlanması içinde hem kendisinden hem Sıla Gençoğlu’ndan uyuşturucu testi istediğini söyledi.Genç oyuncu, “Ailemin evine geldiğinde uyuşturucunun etkisi altındaydı” diye konuştu.

Tehdit suçundan 7 ay 15 gün ceza

Ahmet Kural’a, tehdit suçundan dolayı 7 ay 15 gün ceza verilirken, yaralama suçundan 5 ay ve hakaret suçlamasından dolayı 4 ay 5 gün ceza mahkeme tarafından onandı.

Ahmet Kural hapis yatmayacak

Mahkeme sonrasında basın mensuplarının karşısına geçen Ahmet Kural ve avukatı da durum değerlendirmesinde bulundu. Kural’ın avukatı iddia edildiği gibi müvekkilinin hapis yatmayacağını, bir hukukçu olarak bunun garantisini verdiğini söyledi.

Verilen karardan dolayı son derece sinirlendiği görülen Ahmet Kural ise, “İki sevgili arasında yaşanan bir olay buraya kadar geldi. Sokak tabiriyle eline almış bir belge sallıyor. Mahkemede de söyledim. Hodri meydan… Test yaptıralım. (Uyuşturucu madde iddiası) Taleplerimiz reddedildi. Ceza falan yok, hapis cezası da yok. Bu iş daha bitmedi, bir üst mahkemesi var. Bu bir intikam davasıdır.” dedi.

Sıla erkeklere psikolojik şiddet uyguluyor

Şarkıcı Sıla’nın hem fiziksel hem de psikolojik şiddet sevdiğini söyleyen Ahmet Kural, “Hem kadınlara hem de erkeklere psikolojik şiddeti sever. Herkes ne olduğunu bilecek. Test istedim, kim masal anlatıyor görsünler. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar gideceğiz” dedi.

Sıla Türk adaletine teşekkür etti

Şarkıcı Sıla ise, “Türk adaletine teşekkür ediyorum. Mutluyum. Bütün kadınlar için güven verici. Benim için çok zor bir dönemdi. Çünkü bunun iddia olduğu söylendi. Dünya kadar manipülasyon yapıldı” diye konuştu.

Medya algı operasyonu yaptı

Duruşma sonrası konuşan Sıla’nın avukatı Rezan Epözdemir, “Menfur bir hadise yaşandı. Hukuk yollarına başvurduk. Kural hakkında şikayetçi olduk. Bugün yargı son noktayı koydu. Kural’ın kasten yaralama, hakaret ve tehdit suçundan mahkum etti. Sanığa 16 ay 20 gün ceza verdi.Bu hapis cezasının ertelenmesine karar verdi.” dedi.

Avukat Epözdemir, Kural’ın önceden uyuşturucu kullanımından aldığı 10 aylık hapis cezasınında uygulamaya sokulacağını belirtti. Rezan Epözdemir, “Bu süreçte algı operasyonları ve manipülasyonlar yapıldı. Bir haber bültenine video sunuldu. ‘Adli Tıp Kurumu raporu var’ dendi. Parayla alınan özel bir rapordu. Adli Tıp Kurumu başkanı bile resmi bir açıklama yaptı.” diye konuştu.

Bazı basın kuruluşlarının adil yargılamayı engellemeye çalıştığını söyleyen Epözdemir, “Yüce Türk adaleti tecelli etti.” dedi.