Kulvar Haber

Ahmet Şafak hayatı. Ahmet Şafak kimdir, nerelidir?

Ahmet Şafak hayatı. Ahmet Şafak kimdir, nerelidir?
129 views
21 Mayıs 2019 - 19:35

Ahmet Şafak hayatı hakkında tüm bilinmeyenleri sizin için derledik. Ahmet Şafak kimdir, nerelidir? Eğitim hayatı ve müzik hayatı. Ahmet Şafak Ve Kitapları, Ahmet Şafak Şarkıları nelerdir?

Ahmet Şafak Kimdir? Nerelidir?

8 Ocak 1962 de İstanbul’da doğmuştur. Aslen Rizelidir. Annesi Emine Demirci’dir.  Yedi kardeş olarak büyümüşlerdir. Evli ve üç çocuk babasıdır. Yedi kardeşin en küçüğüdür.

Ahmet Şafak Eğitim hayatı

İşletme eğitimi almıştır fakat devam ettirememiştir. Ahmet şafak bütün eğitim hayatını İstanbul’da görmüştür. Bakü Devlet İnce Sanat Üniversitesinde kompozitörlük okumuştur. 1991 yılında gazeteciliğe başlamıştır. Binlerce köşe yazısı yazmıştır ve ardından 1998 yılında gazeteciliği bırakmıştır. Aynı yılda müziğe başlamıştır.

Ahmet Şafak müzik hayatı

Tam 6 adet yazılmış kitabı vardır. 2002 yılında söz müzik AHMET ŞAFAK adıyla müzik programı sunmuştur. Şarkılar kendisine ait dokuz adet albümü vardır. Aralarından biri komple anonimdir. 2000 de çıkardığı ‘Yalnız Kurt’ isimli albüm bir çok kişi tarafından tanınmasına yardımcı olmuştur.

Türkiye’nin en fazla halk konseri veren sanatçısıdır. Ayrıca Türk ve Avrupa ülkelerinde de konserler vermektedir. Azerbaycan’ın Filarmoni salonunda konser veren ilk Türk olmuştur. 2007 yılında verdiği konserin tüm gelirini bağışladığı için ödüle layık görülmüştür. Birçok farklı dalda çalışmaları olmuştur. Senaryo yazarlığı , gazetecilik, ressamlık, program sunuculuğu , dizi oyunculuğu ve şarkıcılık. Yayınlanmamış birden çok kitabının olduğu da belirtilmektedir. Ayrıca dizi oyunculuğunu tamamen bıraktığını da kendisi söylemektedir. Ahmet Şafak’ın kızı Elif Asena yakın zamanda evlenmiştir.

Ahmet Şafak Ve Kitapları

Ahmet Şafak tarafından kaleme alınan kitaplar;

  • Türk Asrına Girerken
  • Yükselen Milliyetçilik ve Liberal İhanet
  • Kavramlara Dokunmak
  • Şöhret Sanatı Öldürdü Ben Gördüm
  • Kan Meclisi
  • Kurt isimli kitaplardır.

Ahmet Şafak Şarkılar

Avcı ( Kanal D), Kıyan Tepesi Efsanesi (Film), Rabia (Kanal 7) oynadığı televizyon dizileridir. Ahmet Şafak şarkılar bakımından biraz slow bir tarza kaçsa da herkes tarafından dinlenilen bir sanatçıdır.

Ahmet Şafak konserleri de oldukça eğlenceli ve kalabalık olmaktadır.  Azerbaycan’ın Karabağ sorunuyla ilgili çıkışları korumacı tavrı ve Azerbaycan’a olan yakınlığı ile oldukça bilinir ayrıca Karabağ ile ilgilide şarkı yapmıştır.

Bengütürk TV de Salı akşamları program yapmaktadır. Aynı zamanda sanatçının it Küsena Yayınları adlı bir yayınevi vardır. Ayrıca yayınevinin alt kuruluşu olan Küsena Müzik bulunmaktadır. Yapımcılığı kendisine ait olan ve oyuncusu olduğu Kurt Ateşi adlı sinema filmi çalışmalarını yapmaktadır.