Kulvar Haber

Akrep burcu ve özellikleri

Akrep burcu ve özellikleri
102 views
08 Mayıs 2019 - 19:13

23 Ekim – 21 Kasım tarihleri arasında doğanlar Akrep burcudur.
Peki, Akrep burçları nasıl insanlardır? Akrep burçlarının karakter özellikleri nelerdir?

Akrep burcunun aşk hayatı ve en iyi anlaştığı burçlar

Onlar çok konuşmaz, gözlem yapar ve hayatına alacakları insanları kendileri seçerler. Eğer hayatınızda böyle biri varsa seçilmişsinizdir. Size kendinizi çok özel hissettirir. Gizemli ve tutkuludur. Ancak hatanızı affetmez. Yaşananları biriktirir, geçmişten kurtulamaz. Aklı hep karışıktır ve depresif gibi görünür. Kaostan beslenir. Tartışmadan ve kavgadan hoşlanmaz.
Anında silip atar, tevazu göstermez ve intikamını alır. Peşini bırakmaz. Dürüst ve güvenilir bir dosttur. Çok iyi sır saklar, kendini belli etmez. Cinselliğe düşkündür. Bu nedenle çapkın olabilir. Onu hak eden kimsenin olmadığına inanır. Bu yüzden sürekli yalnız kalır ancak yalnızlıktan da çok hoşlanır.
En iyi anlaştığı burçlar: Yengeç, Balık, Boğa
En çok anlaşamadığı burçlar: Kova, Aslan, Başak

Akrep burçlarının olumlu özellikleri nelerdir?

Akrep burcunun Olumlu Özellikleri: Sırdaş ve sezgiseldir. Sır saklamayı bilirler, sezgilerinden emin olurlar. Duygularını mantıkla harmanlar. Sezgisel hali nedeniyle gizemli bir boyuttadır. Gerçek bir dosttur, sevdiğini tam sever. Güçlü duyguları vardır. Yüksek bir hayal, imajine yeteneği vardır. Çok iyi bir empattır. Anlayışlı bir insandır. Dikkatlidir, attığı adımdan emin olmak ister. Kararlarından emindir ve kendine güvenir. Analiz gücü vardır, zihni nettir. Geçmişine bağlıdır. Nerden geldiğini unutmaz, vefakardır.

Akrep burcunun olumsuz özellikleri nelerdir?

Akrep burcunun Olumsuz Özellikleri: Zihni bulanık değildir, ancak duyguları kaotiktir. Karmaşık bir iç yapısı vardır, çok çelişkiye düşer çünkü çok şüphecidir. Hiçbir şeyi unutmaz, her şeyi biriktirir. Kendilerine yapılanın rövanşını mutlaka alır. İntikamcı ve kincidir. Alıngandır. Özgüven eksikliği yaşar. Çünkü çevresinde kendini yüksek mertebede görür ve daima saygı bekler. Karşılığını alamayınca da faturasını size keser. Kıskançtır, her şeyi kıskanır, özellikle sevdiklerine saplantılıdır. Bu da daima şüphe verir. Ben merkezci yani kibirlidir. Dik kafalıdır. Sessiz kalır, gözlem yapar, sıkıcı olabilir. İhtiraslı ve entrikacıdır. Arkadan iş çevirmeye yatkın ve iki yüzlüdür. Paranoyaktır.
Akrep Takım Yıldızı (Astronomi)

Akrep burcu astrolojik göstergeleri…

Akrep takımyıldızı nedir? Akrep burcu yıldızları ve astrolojik göstergeleri… Zodyakta ve gökyüzünde Akrep burcu temsili…
Akrep takımyıldızının en üstünde, üç dekanı da kapsayacak şekilde, Zodyak’ın dışında Ophiuchus-Yılancı, onun üzerinde Hercules ve Cerberus-Cehennemin Üç Başlı Köpeği yer alır. Bunların hepsinin altında Akrep takımyıldızı bulunur. Hercules yıldız kümesindeki en parlak yıldız, Ras el Gethi’dir.


Akrep burcunun yönetici gezegeni, Pluto ve Mars’dır. Plüto belirsizliğin ve ölümün – yeniden doğuşun gezegeniyken, mars savaşçı gezegendir. Kaotik bir savaş içerisinde, sis dağılabilir. Karanlık gezegenlerdir.
Akrep burcunun elementi Su’dur. Su elementi duyguları ve berraklığı temsil eder. Akılcı ya da sezgiseldir.
Akrep burcunun niteliği Sabit niteliktedir. Sabit nitelik kararlılık ve dogmaları temsil eder. Bu burcun insanı fikirlerine ve duygularına sadıktır.
Akrep burcunun uğurlu sayısı 2 ve 4’dur. Bu rakamlarda ve bu rakamlara denk gelen günlerde hayatlarına bilinmedik haberler getirir.
Akrep burcunun uğurlu günü Çarşamba günüdür. Bu günlerde önemli adımlar atabilir ve huzurlu olur.
Akrep burcunun uğur getiren ve onu simgeleyen rengi Koyu kırmızı, şarap ve patlıcan moru rengidir. Kapalı ve gizemli renklerdir. Ruhları böyle imgelenir.
Akrep burcu tarot kartı simgesi Ölüm kartıdır. Ölüm kartı her daim bitişi ve sağlıkla ilgili olumsuz haberleri getirmez. Akrep acımaz, keser ve bitirir. Burada bu kart devreye girer ve bitişten yeni bir doğuş sağlar.
Akrep burcunu simgeleyen hayvan Akrep ve diğer yeraltı yaratıkları. Bilinmeyen yaratıklar, onun esrarengiz ruhunu simgeler.
Akrep burcuna ait bitkiler Akasya,krizantem,açelya. Bunları yiyip içtiğinde ya da yaşadığı yerde bulundurduğunda şifalanır, temiz ve iyi hisseder.
Akrep burcunun kıymetli taşı Turkuaz, yılantaşı ’dir.
Akrep burcunun kıymetli madeni Plütonyum ’dır.
Bedende temsil ettiği bölge Cinsel bölgeler. Bu bölgelerde hastalık olabilir, cinselliği temsil eder. O sebeple dikkat edilmelidir.