Kulvar Haber

Alaaddin Film Fragmanı İncelemesi

Alaaddin Film Fragmanı İncelemesi
72 views
26 Mart 2019 - 22:14

Aladdin Filminin Yeni Fragmanı İle İlgili İnceleme

Aladdin filmi için ilk full fragman yayınlandı. Film, Disney’in klasik animasyonlu filmlerine yapacağı 3 live action film uyarlamasından bir tanesi. Mayıs ayında sinemalara çıkması planlanıyor.

Alaaddin Film Fragmanı İncelemesi
Alaaddin Film Fragmanı İncelemesi

Ocak ayında yapılan Super Bowl sırasında kısa bir fragman yayınlanmıştı, fakat film hakkında detaylı bilgi veren ilk full fragman bu oldu.

Alaaddin Film Fragmanı

Yeni fragman, 1992’de yapılmış orjinal Aladdin’i bilen herkesin bildiği şeyleri gösteriyor. Mena Massoud’un canlandırdığı Aladdin adında bir sokak çocuğu, içinde dans eden, şarkı söyleyen bilge bir cini barındıran sihirli bir lamba bulur. Cin’i de Will Smith canlandırmaktadır.

Cin Aladdin’e 3 dilek hakkı verir ve Aladdin bu dilek haklarından birini Prenses Jasmine ile flört etmek için kullanır. Diğerini ise şeytani Jafar’dan kurtulmak için kullanır.

Prenses Jasmine karakterini Naomi Scott,  Jafar karakterini ise Marwan Kenzari canlandırmaktadır. Görünüşe göre aksiyon, komedi, romantizm ve klasik Aladdin şarkıları ile dolu bir film bizi beklemekte.

Alaaddin Filmi Yönetmeni Kim

Alaaddin filmi Sherlock Holmes filminin yönetmenliğini yapan Guy Ritchie tarafından yönetildi. Yayın tarihini ise 24 Mayıs olarak belirlendi. Ocak ayında ilk fragman yayınlandığında Will Smith’in canlandırdığı kaslı ve tamamen mavi cin karışık geri dönüşler almıştı.

Fakat yeni fragman bu eleştiri alan görüntünün minimum düzeyde tutulduğunu ve Will Smith’i birçok sahnede daha insansı şekilde göreceğimizi gösteriyor.

Allaaddin Filminde Cin Rolü Kimde?

Entertainment Weekly ile yaptığı sön röportajda Will Smith, klasik 1992 yapımı animasyon filminde Robin Williams tarafından canlandırılarak ünlü olan cin rolünü üstlenmiş olmakla ilgili konuştu.

Will Smith, ikonik olan şeyleri yapmanın her zaman korkutucu olduğundan bahsetti. Böyle durumlarda her zaman yapılacak daha ne olduğu sorusudur dedi ve Robin Williams’ın karakterin üstüne eklenecek çok da bir şey bırakmadığını da ekledi.

Fakat sonrasında karaktere Robin Williams’dan müzikal farklı olarak bir şeyler katabileceği ile ilgili kendine güvendiğini ve karaktere yapacağı küçük değişikliklerin karakterin yapısını bozmadan ve eski karakter ile rekabet yaratmadan küçük , tatlı farklılıklar yaratacağını ekledi.

Aladidin Filmi, Disney’in tekrardan yapmayı planladığı birçok klasik masaldan sadece bir tanesi.

Tim Burton’ın tekrardan yaptığı Dumbo Filmi bu ay sinemalara gelirken, Temmuz ayında sinemalara gelmesi beklenen Aslan Kral Filminin yeniden uyarlaması da mevcut. Aynı zamanda Mulan remake Filminin 2020 yılında yapılacağı söyleniyor.