Kulvar Haber

Aladdin vizyon tarihi, Aladdin Türkçe Dublaj Fragmanı

Aladdin vizyon tarihi, Aladdin Türkçe Dublaj Fragmanı
18 views
15 Mayıs 2019 - 16:37

Aladdin vizyon tarihi, Aladdin Türkçe Dublaj Fragmanı…Aladdin karakterinin Disney tarafından yaratıldığı günden bu yana popülerliğini kaybetmediğini söyleyebiliriz.

Aladdin vizyon tarihi

2019 yılında da yeni Aladdin filmi ile karşı karşıya kalıyoruz. Filmin Amerika Birleşik Devletleri tarafından üretilerek Walt Disney yapımcılığında çekildiğini hatırlatalım. 24 Mayıs 2019 tarihinde sinemalarda olacak filmin yetişkinler ve çocuklar için eşsiz bir maceraya dönüşeceğini söyleyebiliriz. Fantastik, macera ve aile türlerini kapsayan Aladdin filminin oyuncu kadrosu da gözden kaçmıyor.

Aladdin film konusu

Aladdin filmi ile aslında tüm bir hayata genel bakış atmış olacağız. Hırsızlık yaparak geçinen ve halen daha normal bir yaşantı süremeyen Aladdin için hayatın pek adil davrandığı söylenemez. Hırsızlığın kötü bir şey olduğunu bilmesine karşılık başka bir zanaatı yoktur. Ayrıca kalbinde sakladığı iyilikle bunu bize her zaman yansıtmıştır. Bir gün Harikalar mağarasından aldığı bir lambanın hayatını değiştirerek harikalar diyarına açılan bir kapı olacağı ise aklının ucuna bile gelmezdi.

Aldığı lambadan çıkan Genie isimli bir cinin Aladdin için üç dilek hakkı sunmasıyla macera başlar. Artık Aladdin’e istediğini verebilecek düzeyde bir asistan gelmiştir. Tam o esnada karşısına çıkan Jasmine ise Aladdin’i bambaşka bir dünyaya sürükler. Tek sorun Jasmine’i babasının zorla evlendirmek istemesidir. Ayrıca babasının sultan olduğunu ve Jasmine’in prenses olduğunu hesaba katarsak maceranın dozu artacaktır.

Aladdin bir şekilde Genie’nin yardımıyla da prenses Jasmine’e ulaşmaya ve onunla bir gelecek kurmaya çalışır. Bu sırada başkalarının da planları vardır. Jasmine’in babası olan sultanın en yakınında olan danışman Jafar hain bir plan hazırlamıştır. Plana göre Jasmine’i dahi kullanarak Aladdin ve sihirli lambasını ele geçirmeyi başarabilir. Fantastik filmlerden hoşlananları fazlasıyla tatmin edecek olan Aladdin filminin vizyonu için oldukça az bir zaman kaldı.

Filmin oyuncu kadrosu

Will Smith ismi duyulduğundan beri Aladdin filmi için daha büyük bir ilgi yoğunluğu oluşması gözden kaçmıyor. Ayrıca filmde Navid Nagehban, Mena Massoud, Marwan Kenzari, Naomi Scott, Nasim Pedrad, Numan Acar ve Billy Magnussen ile devam eden bir liste var. Filmde Türk aktör Numan Acar’ın rol alması ayrıca sevindirici bir gelişme. Hikâyeyi yazan senaristler Guy Ritchie ve John August olurken yönetmenliği de Guy Ritchie üstlenmiş.

Aladdin Türkçe Dublaj Fragmanı