Kulvar Haber

Alem-i Cin 2 konusu, oyuncuları, yayın tarihi ve fragman

Alem-i Cin 2 konusu, oyuncuları, yayın tarihi ve fragman
29 views
01 Mayıs 2019 - 23:42

Alem-i Cin 2 filmi korku severler için güncel bir yapım olarak vizyona gireceğini söyleyebiliriz. Filmin 3 Mayıs 2019 tarihinde sinemalarda gösterimde olacağını öğrendik. Türkiye üretimi bir korku filmi olarak doğaüstü temayı yine yansıtacağını söylemek gerek. Ayrıca filmin ilki olan Alem-i Cin filminin 2018 yılında vizyona girdiğini ve hemen bir yıl sonrasında devam niteliğindeki ikinci filmin bizlerle paylaşıldığı bilgisini ekleyelim.

Alem-i Cin II filminde de pek çok korku filminde gördüğümüz standart bir temaya ne yazık ki rastlıyoruz. Tabi ki cinlerle ilgili bir senaryonun izleyiciye ne kadar geçtiği daha da önemli bir ayrıntıya dönüşüyor. Burada ilk filmde Yeliz’in cinlerin dünyasına hapsolmuş yaşamını izlemiştik.

Alem-i Cin 2 konusu

Ani bir biçimde ortalıktan kaybolan ve insanoğlunun dünyasıyla adeta bağı kesilen Yeliz için halen daha umutlar tükenmemiştir. Alem-i Cin II filmini Yeliz’in başına gelen olaylarla birebir örtüşen bir başka vakayla kombine şekilde izleyeceğiz.

Yeliz’in kaybolmasının ardındaki sır perdesini aralamaya çalışan polisin tüm çabaları yetersiz kalmaktadır. Maalesef ki henüz anlamlandıramadığımız ve algılarımızın ulaşamadığı bir takım doğaüstü olaylar söz konusudur. Ancak bazı ipuçları Salih Hoca üzerinde ciddi anlamda belirginleşmeye başlamıştır. Tam bu esnada Yusuf’un yaşadıklarıyla Yeliz’in yaşadığı durum arasında bir köprü kurulmaya başlar. Son dönemlerde paranormal olaylar yaşayan Yusuf ve babası Yakup için farklı bir araştırma dosyası açılır.

Polisin elinde bulunan veriler ise Yeliz’in kaybolması ile Salih Hoca’yı aynı noktada buluşturmaya yetmektedir. Ancak Yusuf ve Yakup ile beraber olayların seyri biraz daha farklı bir noktaya gider. Şimdi polis için bir noktada karar verme zamanı gelmiştir. Salih Hoca, Yakup ve oğlu Yusuf’u kapsayan bu kararla beraber Yeliz’e ulaşabilmenin bir yolunu da bulmak zorundalar. Bu sarmak senaryoyla ilk filmden daha fazla dikkat çekeceğine inandığımız Alem-i Cin II filmi için geri sayım başladı.

Film Oyuncuları

Alem-i Cin 2 filminin başrol oyuncuları Savaş Barutçu, Ali Kaan Serez, Cihangir Köse, Bekir Behrem, Alper Kıvılcım, Sena Tuğçe Güner, Miraç Sevsay ve Vural Ceylan olarak gözüküyor. Filmin yönetmeni ve senaristi ise Özgür Bakar olarak karşımıza çıkıyor. Ancak oyuncular arasında da bulunan Alper Kıvılcım’ın aynı zamanda senaryo yazarları arsında da yer aldığını hatırlatalım.

Alem-i Cin 2 Fragman