Kulvar Haber

Aleyna Tilki Nereli? Aleyna Tilki’nin Yaşı, Boyu, Annesi

Aleyna Tilki Nereli? Aleyna Tilki’nin Yaşı, Boyu, Annesi
151 views
18 Eylül 2019 - 21:29

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasındaki performansından sonra yaptığı çıkışla adını sıklıkla duyduğumuz Aleyna Tilki nereli? Aleyna Tilki’nin yaşı kaç? Boyu ve annesi gibi, genç şarkıcı hakkında en fazla merak edilen soruların cevaplarını, bu biyografi yazımızın devamında tüm detaylarıyla bulabilirsiniz.

Aleyna Tilki Kaç Yaşında? Kaç Doğumlu?

Kıvrak dansları, farklı tarzı ve sesiyle dikkatleri üzerinde toplayan sanatçı hakkında en fazla sorulan sorulardan birisi, Aleyna Tilki yaşı hakkında olmaktadır. Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 tarihinde doğmuş olup, 2019 yılı itibariyle 19 yaşındadır.

Aleyna Tilki Boyu Kaç?

Özellikle Cevapsız Çınlama şarkısına çektiği video kliple daha büyük bir çıkış yakalayan Aleyna Tilki’nin boyu da, hayranları tarafından oldukça merak edilen konuların başında geliyor. Video kliplerde oldukça uzun gözüken Aleyna Tilki’nin boyunun bir ekran yanıltması olup olmadığı merak edilirken, Türk Pop Müziğinin genç isminin boyunun, 1,75 metredir. Takipçilerinin dikkatinden kaçmayan genç sanatçının boy ortalamasının üzerinde olması, topuklu ayakkabı giymesiyle birlikte 1,85’leri rahatlıkla buluyor.

Aleyna Tilki’nin Annesi Kimdir?

Genç ve güzel görünümüyle dikkat çeken Aleyna Tilki’nin annesi, Havva Tilki’dir. Her fırsatta kızıyla gurur duyduğunu söyleyen Havva Tilki ile Aleyna’yı yan yana görenler, Havva hanımını Aleyna’nın ablası ya da arkadaşı zannediyor.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar ve bazen kızının parçalarını söylemesiyle dikkat çeken anne Havva Tilki aynı zamanda, uzun boyu ve yüz hatlarıyla Aleyna ile aralarındaki benzerlikle dikkat çekiyor.

Aleyna Tilki Nereli? Aleyna Tilki Kimdir?

Birazda, genç sanatçının hayatından genel olarak bahsedelim. Aleyna Tilki nereli? Sorusuna verilen cevaplar bazı kaynaklarda yanlış aktarılması nedeniyle, kafa karışıklığına neden olmaktadır. Bunun nedeni ise, anne ve babasının farklı memleketlerin insanı olmasından kaynaklanmaktadır.

Aleyna Tilki’nin babası Konyalı olması ve kendisinin de burada doğması nedeniyle, Aleyna Tilki nereli? Sorusunun doğru cevabı, Konya’dır. 28 Mart 2000 yılında Konya’da dünyaya gelen sanatçının annesi Havva Tilki ise, Trabzon Of’ludur.

Onu herkesin tanıdığında henüz bir lise öğrencisi olan Aleyna Tilki’nin ailesi, bu nedenle büyük tepkilerin hedefinde kalmıştı. İlk olarak Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına çıkarak Gesi Bağları’nı söylemesi, onun önce sosyal medya sitelerinde öne çıkmasını sağladı. Yarışmanın devamında yine birbirinden güzel parçaları seslendirerek tanınmaya başlayan Tilki, kısa sürede popülerliği artan bir isim haline geldi.

Sanat kariyerinin devamında Cevapsız Çınlama ve Sen Olsan Bari gibi parçalara klip çekerek, artık kısa sürede Türkiye’nin gündemine oturmuştu. 2016 yılında Youtube’da yayınlanan single videosu, ülkenin en fazla izlenen video klibi oldu. Sonrasında ise 2017 yılında çıkardığı solo klibi olan Sen Olsan Bari ile yine, Youtube’da izlenme sayılarını alt üst ederek zirveye oturdu.

İçkili mekanlarda sahne alması büyük olay olan ve reşit olmadığı gerekçesiyle oldukça eleştirilen Aleyna Tilki’nin Diyarbakır konserinde atılan iki ses bombası, gündemi uzun süre meşgul etti.

Şuanda Üniversite hazırlığında olan genç şarkıcı, üniversite eğitimini Amerika’da yapacağını açıklamış ve bunun için hazırlıklara başlamıştır.

En güncel biyografiler ve magazin haberleri için, sitemizi sosyal medya kanallarından üzerinden de takip edebilirsiniz.