Kulvar Haber

Ankara Batıkent Köpek Zehirleme Vahşeti!

Ankara Batıkent Köpek Zehirleme Vahşeti!
51 views
10 Nisan 2019 - 18:21

Ankara Batıkent Köpek Zehirleme Vahşeti! Ankara’nın Yenimahalle ilçesine bağlı Batıkent semtinde, yaşanan köpek katliamı ülke genelinde tepki çekiyor. Türkiye Hayvan Hakları Konfederasyonu Başkanlığı tarafından yapılan resmi yazılı açıklamada, “ Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından 13 köpeğin katledildiği bildirildi. 7 köpeğin kayıp durumda olduğu, 6 köpeğin ise klinikte tedavi altına alındığı belirtiliyor.”

Ankara Batıkent Semtinde Köpek Zehirleme Vahşeti!
Ankara Batıkent Semtinde Köpek Zehirleme Vahşeti!

Sosyal medyada ortaya çıkan görüntülerde ise 7 köpeğin yol kenarına zehirlenerek bırakıldığı anlaşılıyor. Gecenin geç saatlerinde ayaklanan Batıkent halkı olay karşısında şaşkınlığını ve öfkesini gizleyemedi. Olaya sosyal medyada da tepkiler ülke genelinde çığ gibi büyüdü.

Hayvanları Koruma Yaşatma ve Kurtarma Derneğinin öne sürdüğü iddiaya göre ise, beyaz renkte bir aracın bölgede dolaşarak, sokak köpeklerinin yemeleri için içinde zehir olan et parçalarının kasıtlı olarak atıldığı belirtildi. Derneğin geçtiği diğer resmi habere göre Yenimahalle’nin bir başka semtinde de benzer şekilde toplamda 12 köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü belirtildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan Olayın Aydınlatılması için Talimat Geldi!

Gecenin geç saatlerinde sosyal medyada ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının haber vermeleri ile ortaya çıkan katliam haberinin ardından ilk resmi adımlar da atıldı. Ankara’nın çiçeği burnunda Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, “ Zabıta ve Sağlık Dairesi Başkanlığına mensup olan personelin olay ile ilgili olarak görevlendirildiğini bildirdi.”

Bölge sakini olan halktan bir kısım duyarlı vatandaşta olaya tepki göstererek köpek katliamcıları ile ilgili olarak Batıkent Emniyet Müdürlüğüne suç duyurusunda bulundu. Ayrıca Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerince oluşturulan özel ekipte olayın aydınlatılabilmesi için görevlendirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Twitter Hesabından Açıklamada Bulundu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de Hükümet adına resmi sosyal medya hesabından kınama mesajı yayınladı. Pakdemirli yayınladığı mesaj ile “ insanlık dışı olayın sorumlularının bulunarak haklarında yasal işlem yapılacağına dair çalışma girişimlerinin başladığını bildirdi.”

“Bakanlığımız Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, Ankara Batıkent’teki insanlık dışı olayın sorumlularının bulunması, yasal işlem yapılması için Emniyet güçlerimiz ve Belediye ekiplerimizle çalışmalarını sürdürmektedirler” dedi.

Bakan Pakdemirli Batıkent köpek katliamı twitter açıklaması

Ayrıca edinilen bilgilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, yaşanan köpek katliamının araştırılmasına yönelik özel bir ekip kurdu.