Kulvar Haber

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş mazbatasını aldı

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş mazbatasını aldı
53 views
08 Nisan 2019 - 15:07

Mazbatasını alan CHP’li Mansur Yavaş, “Seçim bitti, seçimde olanlar geride kaldı. Bizde kin, husumet, garez yok. Oy versin ya da vermesin bugünden itibaren herkesin belediye başkanı oluyoruz” diye konuştu.

31 Mart yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP adayı Mansur Yavaş, Ankara Adliyesi İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı. Ankaralıların kendisini 5 yıllığına görevlendirdiğini belirten Yavaş, Ankara’yı huzur ve bereketin başkenti yapacağını belirterek, “Seçim bitti, seçimde olanlar geride kaldı. Bizde kin, husumet, garez yok. Ne çalışanlar açısından, ne de oy vermeyenler açısından Ankara’da bir ayrım söz konusu değildir. Bundan sonra Ankara’daki herkesi kucaklayarak eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Hizmetlerimizde adalet ve liyakat ön planda olacaktır” dedi.

MANSUR YAVAŞ’TAN İSTANBUL TEMENNİSİ

“DARISI İSTANBUL İÇİN OLSUN”

Mazbatasını alırken yanında eşi Nursen Yavaş, TBMM Başkanvekili Levent Gök, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve CHP İl Başkanı Rıfkı Güvener bulunan Yavaş, “Darısı İstanbul için olsun” diye konuştu. Gazi Mustafa Kemal’in bize emanet ettiği başkenti, gelişmiş ülkelerin başkentleriyle yarışır bir Ankara’yı hep birlikte başaracağız” diyen Yavaş, Ankara’da yaşayanların bundan sonra daha fazla keyif alacağını belirtti.

BELEDİYE MÜHRÜNÜ TESLİM ALDI

Daha sonra Büyükşehir Belediyesi binasına giden Yavaş, girişte bekleyen personel ve vatandaşlarla selamlaşarak sohbet etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi sona eren Mustafa Tuna, Yavaş ve beraberindekileri makamında karşıladı. Mansur Yavaş, eşi Nursen Yavaş, TBMM Başkanvekili Levent Gök, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, CHP İl Başkanı Rıfkı Güvener, İYİ Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in katılımıyla yapılan törende, belediye mührünü Tuna’dan teslim aldı. Tuna, Yavaş’ı tebrik ederek görevinde başarılar diledi.

“ESKİ BAŞKAN TUNA’NIN TECRÜBELERİNDEN YARARLANACAĞIZ”

Yavaş, Tuna’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi sırasında güzel hizmetleri olduğunu ve kendisinin de Tuna’yı takdir eden sosyal medya paylaşımları bulunduğunu ifade ederek, “Bundan sonra kendisinin değerli fikirlerinden, tecrübelerinden yararlanacağız. Bu devir teslim töreninde, kendisinden görevi devralmaktan da ayrıca çok mutluyum” diye konuştu. 

YAVAŞ, ÇALIŞMALARINA YARIN BAŞLAYACAĞINI BİLDİRDİ

“MESAİ ARKADAŞLARIM TEDİRGİN OLMASIN”

Ekip olarak Ankara için gece gündüz demeden çalışacaklarını söyleyen Yavaş, çalışmalarına yarın başlayacağını bildirdi. Önce Anıtkabir’i ziyaret edeceklerini belirten Yavaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mesai arkadaşlarımın hiçbirisinin tedirgin olmasına gerek yok. Bütün seçim kampanyası boyunca söylediğimiz, 6 milyon insandan nasıl vergi alıyorsak, eşit şekilde hizmetleri kimin kullandığına bakmadan, bundan sonra aynı şekilde kimseyi ötekileştirmeden bütün Ankara’yı kucaklayacağız. Oy versin ya da vermesin bugünden itibaren herkesin belediye başkanı oluyoruz. Geçmişte söylenenler geçmişte kalmıştır. Bundan sonra hep önümüze bakacağız. Verdiğimiz sözleri yerine getirmeye çalışacağız. Allah nasip ederse verdiğimiz sözlerin hepsini tutarak Ankara’yı, Cumhuriyetimizin başkenti, Mustafa Kemal Atatürk’ün başkentine yakışır şekilde, dünya başkentleriyle yarışır bir Ankara yapmak için, bütün hemşerilerimizle, iktidar muhalefet demeden el biriliğiyle, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, üniversiteler ve personelimizle birlikte inşallah ortak akılla yönetmeye başlıyoruz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.”