Kulvar Haber

Apple iPad mini 2019 inceleme – Fiyat Performans Ekran ve Şarj

Apple iPad mini 2019 inceleme – Fiyat Performans Ekran ve Şarj
39 views
26 Nisan 2019 - 10:55

Apple iPad mini 2019 inceleme – Fiyat Performans Ekran ve Şarj! Apple’ın en doyurucu totable iPad’i sanırım bu cihaz. Mini tabletler arasında özellikleri ve performansıyla bir dev.

Apple iPad mini 2019 inceleme

Apple Pencil ile pratikleştirilmiş parlak bir ekrana sahip. Büyük bir bardak boyutundaki Pad, iPhone XS sınıfı yonga seti sayesinde de inanılmaz derecede hızlı. Küçük ekran, yazma verimliliğinden daha fazla okuma ve izleme işlevselliğine sahip.

Ayrıca bataryası da oldukça etkileyici ve testlerde Apple’ın 10 saatlik batarya kullanım ömründen biraz daha iyi sonuçlar elde edildi. Hızlı şarj etme özelliği olduğundan, tamamen boşaldıktan sonra iPad mini’nin bu versiyonunda saatlerce şarj olmasını beklemenize gerek kalmaz.

Ama aynı zamanda şaşırtıcı bir şekilde pahalı. Üstün ve tamamen lamine ekran, belirgin şekilde daha hızlı yonga seti ve uygun hızlı şarj teknolojisi sayesinde, aslında daha büyük iPad 9.7’den daha pahalı.

Çerçeve ağırlığına sahip tasarımı ve ikinci nesil Apple Pencil desteğinin olmaması, 2019’da umduğumuz iPad Pro’nun küçültülmüş versiyonu olmadığı anlamına geliyor. Bunun yerine, büyüleyici iPad mini’yi modern hale getiren küçük ama gecikmiş yükseltme seçenekleri mevcut. Apple iPad mini 2019 inceleme ile performans, pil ömrü, ekran ve klavye özellikleri, fiyat ve karşılaştırmalarını görebilirsiniz.

iPad Mini 2019 Fiyat ve çıkış tarihi

iPad Mini 2019 Fiyat ve çıkış tarihi
iPad Mini 2019 Fiyat ve çıkış tarihi

Yeni iPad mini, 64 GB’lık Wi-Fi sürümü için 2.800 TL’den başlıyor. En üst seviye model 4.000 TL Civarı ve bu oldukça fazla. Üst sürüm 256GB depolama ve hücresel (GSM) bağlantı ile geliyor.

Akıllı Kapak ve hızlı şarj USB-C-to-Lightning kablosu gibi aksesuarların faturanızı dolduracağını unutmayın, ancak her şey yine de iPad Air (2019), iPad Pro 11 ve iPad Pro 12.9’dan çok daha ucuz.

iPad Mini Tasarım ve ekran

iPad Mini Tasarım ve ekran
iPad Mini Tasarım ve ekran

Apple’ın henüz katlanabilen bir telefonu yok, ancak eğer öyleyse, iPad mini 2019’a katlanmasını umarız. 7.9 inçlik ekranı iPad’i tek elle taşımak ve ekrana ulaşmak için mükemmel bir boyut sahip yapıyor. İki elinizle tüm ekran klavyesinde başparmak ile işlem yapabilirsiniz.

İnsanlar iPad mini serisini ergonomik tasarımı sayesinde çok seviyorlar. Sonuçta 300 g’dan hafif ve mükemmel derecede portatif bir tasarıma sahip. Neredeyse her yere götürebilirsiniz, bu da bazen iPad Pro 12.9 versiyonunun çok gereksiz olduğu izlenimini vermiyor değil.

Ancak, ‘iPad Pro mini’ bu kadar mükemmel değil. Asırlık 3.5mm kulaklık girişi ve güvenilir Touch ID home düğmesi eskisi gibi duruyor. Eski nesil Apple Pencil uyumlu olması eksi bir özellik ve çerçeveler ekranın etrafında çok kalın duruyor ve bu da tasarımı çirkinleştiriyor.

İPad mini 4 ile aynı parlaklığa ve tamamen lamine edilmiş bir Retina ekrana sahip. iPad 9.7 ekranına göre Apple Pencil ile çizim yapmak daha doğal bir his veriyor.

İPad mini 2019 serisindeki yenilikler, daha fazla renk tonu ve Gerçek Tonlu Ekran teknolojisi görüntülemek için geniş bir P3 renk gamına sahip. Gerçek Ton beyaz dengesini çevremize uyacak şekilde ayarlamışlar, bu yüzden güneşli bir gökyüzüne çıktığınızda, ekran daha mavi ya da parlak ve ofis ya da eve girerken gözler için daha az yorucu olan soluk sarı bir ton görebilirsiniz.

Apple Pencil Özellikleri

Apple Pencil Özellikleri
Apple Pencil Özellikleri

Bu, bugüne kadarki en küçük Apple Kalem uyumlu cihazdır ve çalışacak çok geniş ekran olmasa da Lightroom’da fotoğrafları düzenleme, Procreate uygulamasında çizim yapma ve Noterlik’te not yazma için etkili olduğunu söyleyebiliriz. Sadece kaydırmak ve yakınlaştırmak için çok daha fazlasını yapmanız gerekir.

İPad Pro 12.9 (2018), ciddi çizim ve akış şeması yapmak için en sevilen büyük tuval olmaya devam ediyor, ancak en iyi kamera özelliği ve en iyi not alma iPad mini’ye geçmiş bulunuyor. Bu yüzden son derece taşınabilir iPad mini kendi başına değer kazanıyor.

Apple Pencil, değişen basınç ve eğim hassasiyetine sahip paha biçilmez bir araçtır ve sınıf lideri palm yazılımı ile birleştirilmiştir. Ancak Pro’nun ikinci nesil Apple Pencil’ın iPad mini 2019 veya iPad Air 2019 ile uyumlu olmadığını görünce hayal kırıklığına uğradık.

Daha uzun, daha ağır ve üzerine yerleştirilen her masayı açmayı seven ilk nesil namlu şeklindeki Apple Pencil ile kaldık. Ayrıca Apple Pencil Gen 2’nin düz tarafına dokunarak veya iPad Pro’yu uyandırmak için ekrana iki kez dokunarak gelen araç değiştirme hareketleri de Mini de yok. Bunu, kullanıcılar olarak en azından iPad mini 6 için istiyoruz.

iPad Mini 2019 Özellikleri ve performans

iPad Mini 2019 Özellikleri ve performans
iPad Mini 2019 Özellikleri ve performans

İPad mini, Retina Display ile, küçük boyutta olduğundan çok daha performansa sahip, yani 3D oyunlarınızı sorunsuz bir şekilde oynayabileceksiniz. Procreate, Adobe Lightroom ve Adobe Premier Rush da dahil olmak üzere, attığınız her türlü zorlu üretkenlik uygulamalarıyla başa çıkabiliyor.

İPhone XS ve iPhone XS Max’in içinde bulunan Apple’ın A12 Biyonik yonga setini kullanıyor ve her kıyaslama testinde tüm küçük tablet karşılaşmalarında liderliği alıyor. Geekbench’in 11.541’lik çoklu skoru ile, temel olarak iPad Air 2019 (11.575) ile başa baş ve yalnızca iPad Pro 11 ve Pro 12.9 (18.104) versiyonlarından geri de kaldı ki, bunlar zaten büyük ekranlı ve daha fazla performansa sahip olması gereken cihazlar ve zaten aynı segment bile değiller.

iOS 12 ve A12 yongası, iPad mini’nin (2019), aynı anda iki uygulamanın yavaşlama olmadan açılabildiği çoklu görevlerde mükemmel çalışacaktır. Ancak bölünmüş Görünüm’de uzun süre dayanabileceğinizi sanmıyorum.

Bunun yerine, buradaki performansın, iPad ve Adobe Project Gemini’nin gelecekteki Photoshop uygulaması gibi yoldaki bireysel ağır uygulamalar için kullanılacağını düşünüyoruz.

İPad mini 2019 iki boyutta geliyor: 64GB ve 256GB, bu da 32GB ve 128GB iPad 9.7 yapılandırmalarından çok daha iyi.

Kameralar; genellikle bir tabletteki en az önemli özelliktir. İPad mini f / 2,4 açıklığa sahip 8MP arka kameraya ve f / 2.2 açıklığa sahip 7MP ‘FaceTime HD’ ön kameraya sahip. Her iki kameranın da özellikleri test edildi, fotoğraflar ve 1080p video iyi, ancak mükemmellik beklemeyin. İPhone her zaman daha iyi bir iş çıkartacağı için referans çekimleri için idealdir.

iPad Mini 2019 Pil ömrü

Apple, yeni iPad mini için 10 saat pil ömrü vaat ediyor ve iPad mini 2019 Wi-Fi ile internette gezinirken, deneme testlerimde 11 saatin üzerinde bir performans gösterdi. Bekleme süresi eşit derecede etkileyici; tüm gece beklese bile şarj göstergesinde bir diş bile eksilmiyor (arka planda ne kadar uygulamanın açık olduğuna bağlı olarak değişir)