Kulvar Haber

Arkadaşım Benjamin Konusu

Arkadaşım Benjamin Konusu
26 views
13 Eylül 2019 - 16:56

Arkadaşım Benjamin filmi bir animasyon olarak Almanya tarafından üretildi. Animasyon filmler arasında aile ve komedi türlerini bir araya getiren alternatiflerden birisi olmaya hazırlanıyor. Filmin 13 Eylül 2019 tarihinde Türkiye’de de vizyona gireceği belirtildi. Senaryosuna baktığımız zaman Bettina Börgending ismine rastlıyoruz. Yönetmenliğini üstlenen isim ise Tim Trachte oluyor. Bu bağlamda orijinal ismi Benjamin the Elephant olan Arkadaşım Benjamin filmini merakla bekleyen insanların yaş ortalaması hayli geniş bir skalaya yayılmış oluyor.

Arkadaşım Benjamin Merakla Bekleniyor

Ailecek izlenebilecek animasyon filmlerinden birisi olarak Arkadaşım Benjamin filminin konusunu ele alacağız. Benjamin bir fildir ve insanlarla iletişim kurabilmek için konuşma yeteneğine sahiptir. Fillerin dışında da yaşadığı hayvanat bahçesinde birçok hayvan dostu bulunur. Benjamin başta olmak üzere hayvanat bahçesini sürekli olarak okul çıkışlarında ziyaret eden müdavimlerden birisi ise Otto isimli ana karakterimizdir. Otto okulların yaz döneminde kapanmasıyla beraber dostu Benjamin ile çok daha fazla vakit geçireceğini düşünerek sevinir. Fakat durum pek düşündüğü gibi olmaz. Aksine daha da kötü bir noktaya gelir.

Hayvanat bahçesinin müdürü işletme maliyetleri sebebiyle büyük bir darboğaza girer. Bu durumu çözmek için çareler aramasına rağmen en cazip teklif bir inşaat şirketinden gelir. Buna göre hayvanat bahçesinin olduğu alana bolca daire içeren bir rezidans projesi yapılacaktır. Dikilecek apartmanlar sayesinde de hayvanat bahçesini işleten Tierlieb için hayat çok daha rahat geçmeye başlayacaktır. Otto ise bunu duyduğunda adeta kahrolmuştur. Çünkü arkadaşı Benjamin ve diğer hayvan dostlarından ayrılmak istemez. Bulunması gereken parayı bulmak, hayvanat bahçesinin kapanmasına engel olmak ve Benjamin’den ayrılmamak için son derece büyük maceralara atılmaya başlar. Benjamin the Elephant filminin tüm dünyada sevilecek bir seriye dönüşeceğine eminiz.

Arkadaşım Benjamin filminin seslendirmen kadrosunda da pek çok önemli isim görebiliyoruz. Üstelik görüntü yönetmeni olarak Fabian Rösler isminin dikkat çektiğini söylemeden geçmeyelim. Müziklerini Egon Riedel’in yaptığı Arkadaşım Benjamin filminde seslendirmen sanatçıları arasında Heike Makatsch ve Manuel Santos Gelke yer alıyor. Uluslararası çapta Benjamin the Elephant filminde seslendirmen açısından en merak uyandıran isim ise Jürgen Kluckert olacak.