Kulvar Haber

Aşk ve Mavi Oyuncuları

Aşk ve Mavi Oyuncuları
149 views
11 Mayıs 2019 - 19:13

Aşk ve Mavi dizisi final yapmış olmasına rağmen ATV kanalında üç sezon yayınlandı. Sevilen dizilerden birisi olması haricinde uzun bir aranın ardından Emrah’ı izleme şansı yakaladığımız bir yapımdı. Dram türü dizilerden birisi olan Aşk ve Mavi için senaryoda Yelda Eroğlu ve Gül Abus Semerci imzasını görüyoruz. Yönetmenliği üstlenen isim ise Hakan Arslan olarak karşımıza çıkıyor. Tam üç sezon yayınlanan dizinin 78 bölümle izleyicisiyle buluştuğunu söyleyebiliriz.

Aşk ve Mavi oyuncuları

Aşk ve Mavi oyuncuları arasında en büyük sükseyi elbette ki Emrah yaptı. Ali Göreçki karakterini canlandıran Emrah’ın finalden kısa bir süre önce diziden çıktığını da belirtelim. Yine Refika Göreçki rolüyle Işıl Yücesoy’un üçüncü sezonda yer almadığını hatırlatmak gerek. Mavi rolü ise Emrah’ın ardından en önemli pozisyona sahiptir.

Mavi karakterine can veren Burcu Kıratlı, Cemal Göreçki rolüyle Cüneyt Mete, Birgül rolüyle Birgül Ulusoy, Hasibe rolüyle Ayşegül Ünsal, Safiye rolüyle Alayça Öztürk, Fatma rolüyle Nur Yazar, İlyas rolüyle Osman Karakoç büyük beğeni topladı. Hatta İsmet rolüyle Uğur Uzuner, Pembe rolüyle Selin Dumlugöl, Sevda rolüyle Gülderen Güler, Metin rolüyle Muhittin Oymakçıer de uzun soluklu bir performans sergilediler.

Diziye sonradan dahil olan önemli isimlere de değinmek istiyoruz. Keremcem bunların başında geliyor. Yaman karakteriyle çok kısa bir süre dizide yer aldı ve finale dahil oldu. Yİne Yüksel karakteriyle Seda Akman, Mümtaz karakteriyle Ali Düşenkalkar, Feride karakteriyle Ayça Koptur bu standartlarda kadroya dahil oldu. Üçüncü sezonunun henüz 9 bölüm yayınlanmışken erken final kararıyla bitirilmesi ise sürpriz oldu.

Aşk ve Mavi dizisi konusu

Aşk ve Mavi dizisi, iki karakterin birbirinden habersizce birbirlerini bekleme hikâyesinin üzerinde duruyor. Mahkum olmuş ve uzun yıllar hüküm giymiş birisi olan Ali’nin bu süreçte hayatında kimse olmamıştır. Ancak özgür olmasına rağmen Mavi’nin gerçek aşka inancı ve onu beklemesi de bu minvalde bir yalnızlık yaratmıştır. Cezaevinden tahliye olan Ali ile beraber Mavi’nin umut dolu kalbi çarpmaya başlar.

İkili arasında alevlenen aşk ise pek çok zorlukla karşılaşacaktır. Senaryosunun her geçen bölümde biraz daha uç noktalara yöneldiğini ve bu açıdan izleyiciyi ekran başına kilitlediğini söyleyebiliriz.