Kulvar Haber

Aslan burcu ve özellikleri

Aslan burcu ve özellikleri
197 views
10 Mayıs 2019 - 13:45

23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar Aslan burcudur. İşte Aslan burcunun genel karakter özellikleri…

Aslan burcunun aşk hayatı ve en iyi anlaştığı burçlar

Onları tanıyan herkes onun yerinde olmayı ve onun kanatları altına girmeyi ister. Onlar tarafından sevilmek ve onların saygısını kazanmak zordur. İsterler ki hep onlar övülsün, hep onlar sevilsin. İnsanlar daima onu konuşsun ve alkışlasın isterler. 

Yaptıkları iyi kötü her işi ve kendilerini pazarlamayı çok iyi bilirler. Sevdiklerinde gerçek savaşçı ve macera ruhlu bir aşık olabildikleri gibi aldatmaya da meyillidirler. Uçarı olabilirler. Sevmedikleri birine karşı tahammülsüz ve öfkeli olurlar. Duygularında ve ruhi hissiyatlarında gel git vardır. Nerede ne yapacaklarını tahmin etmek zordur.

Hükmetmeyi severler, kıskanç yapıları da nedeniyle ilişkilerinde de sözü geçen kişi olmak isterler. Onlar için ideal eş, onları kral ya da kraliçe gibi hissettirecek ve kendinden ödün verecek burç Yengeçtir. 

En iyi anlaştığı burçlar: Yay, Yengeç, Kova

En çok anlaşamadığı burçlar: Akrep, Oğlak

Aslan burcunun olumlu ve olumsuz özellikleri nelerdir?

Yüce gönüllü insanlardır, elleri açıktır. Bol kazanca sahip olur ve elinden geldiğince bu kazançtan herkese pay verir. Yaratıcı ve sanatçıdır. Babacan ve anaç insanlardır. Çevrelerinde hayranlık uyandırırlar. Övgü kazanırlar. Neşelidirler. İyi bir lider ve üst olurlar. Organizasyon yetenekleri vardır.

Daima onların sözü geçsin isterler, zorba ve diktatördürler. Çok ses çıkarırlar, çok ses getirme arzuları vardır. Kendilerini ön plana atarlar. Züppe olabilirler. Toleransları yoktur, aşağılamaya giderler. Kendini beğenmiştir. Sabit fikirlidir, adeta at gözlüğü takmış gibidirler. Güç hastalığı ve tanrı kompleksi vardır.

Aslan burcu astronomide hangi özelliktedir? Aslan burcu astrolojik göstergeleri…

Aslan takım yıldızının kalbinde 29° Aslan’da bulunan Regel ya da Regulus vardır. Bu takımyıldız kümesinin birinci dekanında Hydra, ortada Crater, üçüncü dekanda ise Corvus yani Büyük Karga bulunur. Sabit yıldızlardan, Algarab da Aslan takımyıldızında yer alır.

Aslan burcunun yönetici gezegeni, Güneş’tir. Güneş parlaklığı ve belirginliği temsil eden gezegendir.

Aslan burcunun elementi Ateş’tir. Ateş elementi liderliği ve savaşçı ruhu niteler.

Aslan burcunun niteliği Sabit niteliktedir. Sabit nitelik Aslan burcuna kararlılık, otorite ve devamlılığı verir.

Aslan burcunun uğurlu sayısı 5’dir. Bu rakamlara denk gelen günlerde ve bu rakamla önemli işler yapabilirler.

Aslan burcunun uğurlu günü Pazar günüdür. Bu günlerde önemli adımlar atabilirler ve iyi hissederler, bu günde iş yapmaları önerilir.

Aslan burcunun uğur getiren ve onu simgeleyen rengi Sarı, turuncu rengidir. Bu renkler canlı ve sıcak olmalarıyla Aslan’a sempatikliği ve samimiyeti verir. Öte yandan bu renkler onlara dikkat çekici olmaları nedeniyle iyi gelir.

Aslan burcu tarot kartı simgesi Kader Çarkı kartıdır. Kader Çarkı aniden gelen değişimi, ünü ve şöhreti temsil eder. Kader ve karma onlar için çalışır.

Aslan burcunu simgeleyen hayvan Aslan, kedi. Maceracı ve savaşçı ruhu ile aslan hayvanının yanı sıra daima şanslı ve sevilen olmaları nedeniyle de kedi onları temsil eder.

Aslan burcuna ait bitkiler Ayçiçeği, gül, krizantem, orkidedir. Bunları yiyip içtiğinde ya da yaşadığı yerde bulundurduğunda şifalanır, temiz ve iyi hisseder.

Aslan burcunun kıymetli taşı Kedi gözü, pırlanta, sarı safirdir. Bu kıymetli ve güze enerjili taşları kolye, bileklik yapabilirsiniz. Enerjinizi yeniler, hastalıklardan ve kötülüklerden korur.

Aslan burcunun kıymetli madeni Altındır. Takı ve ziynetleri bu madenden seçebilirsiniz.

Bedende temsil ettiği bölge Kalp’tir. Bu organlar hassastır ve hastalıkları burada olabilir.