Kulvar Haber

Aslı Enver’in Hayatı – Aslı Enver Kimdir? Nereli? Yaşı, Boyu Kaç?

Aslı Enver’in Hayatı – Aslı Enver Kimdir? Nereli? Yaşı, Boyu Kaç?
215 views
26 Eylül 2019 - 20:47

Dizi ve filmlerindeki başarısının yanı sıra müzik kariyerinde de başarılı bir profil çizen Aslı Enver kimdir? Aslı Enver Nereli? Yaşı ve boyu hakkında sorulan tüm soruların cevabını, sizler için araştırdık. İşte, Aslı Enver’in hayatı…

Aslı Enver Kaç Yaşında?

10 Mayıs 1984 tarihinde doğan Ünlü oyuncu ve şarkıcı Aslı Enver’in yaşı; 2019 yılı itibariyle, 35 olmuştur.

Aslı Enver’in Boyu Kaç?

Aslı Enver biyografisi hakkında en fazla merak edilenlerden biri de, Aslı Enver’in boyu kaç? Sorusunun cevabıdır. Aslı Enver’in boyu, 1,68 metredir. Yazımızın devamında, ünlü sanatçı Aslı Enver’in hayatı hakkında daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.

Aslı Enver Kimdir? Aslı Enver’in Hayatı

Babası Kıbrıs Türkü olan ünlü sanatçının annesi ise, eğitim görmek için Londra’ya gitmiştir. Kendisi Londra doğumlu olan sanatçı, 12 yaşına kadar Londra’da ailesiyle birlikte yaşam sürmesinin ardından, ailesiyle birlikte yeniden Türkiye’ye gelmiş ve buraya yerleşmiştir.

Londra’da doğması ve sonrasında alıştığı bir yeri bırakıp Türkiye’ye gelmesinden psikolojik olarak etkilenmemesi için, annesinin kendisini o zamanlarda tiyatroya yönlendirdiği ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne kaydını yaptırdığı bilinmektedir.

İlk önce Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde lise eğitimini tamamlayan sanatçı, daha sonrasında ise Haliç Üniversitesinde Tiyatro bölümü okuyarak buradan mezun olmuştur. Kariyerine ilk adımı olarak, TRT ekranlarında yayınlanmış olan sit-com’da aldığı iki dakikalık rol etkili olmuştur. Bunun hemen ardından, Ayna isimli kısa bir filmde rol alarak, oyunculuk hayatında hızlı bir tırmanışa geçmiştir.

Aslı Enver’in Kariyer Hayatı

Ayna filminden sonra, oyunculukta daha fazla ilerleyen sanatçı Kanal D ekranlarında yayınlanan  ve özellikle genç izleyici kitlesine sahip olan Kavak Yelleri isimli gençlik dizisinde oynamıştır. Kavak Yelleri, onun kariyerinin tam olarak çıkış noktası olarak bilinmektedir. Mine Ergun karakterini başarılı bir şekilde oynayan Enver, Hayat Bilgisi ve Suskunlar dizileriyle, artık televizyon ekranlarının aranan isimleri arasına girmiştir.

Yine Kanal D yapımlarından olan Kayıp dizisindeki başarılı rolüyle dikkatleri üzerinde toplayarak, kısa bir sürenin ardından Bana Artık Hicran De adlı dizinin başrolünde oynamıştır.

Oyunculuk hayatında artarda gelen projelerde aldığı sorumlulukları hakkıyla yerine getirmesi, onun başarısındaki en büyük sırdır. 2015 senesinde Mutlu Ol Yeter dizisinde de başrol oyuncusu olarak yer alan Enver, sırasıyla Personel, Kardeşim Benim, Kış Güneşi ve İstanbullu Gelin gibi dizi, oyun ve sinema filmlerinde yer almıştır.

O Ses Türkiye Yılbaşı Özel 2016 programında ise Arnavut Kaldırımı adlı şarkıyı seslendirerek büyük alkış alan Enver, bunun ardından müzik piyasasına da girerek birkaç albüm çıkarmış ve şarkıları oldukça beğenilmiştir.

Aslı Enver Evli mi?  Aslı Enver’in Eşi Kim?

Güzel sanatçı Aslı Enver Evli mi? Sorusunun cevabı da, kendisine hayranlık duyanlar tarafından cevabı merak edilen bir diğer sorudur.

Sanatçı Birkan Sokullu ile 13 Temmuz 2012 tarihinde evlenmiş olup, hayatında yaptığı tek evlilik bu olsa da uzun sürmemiş ve avukatı aracılığıyla 27 Ağustos 2015 tarihinde,  Aslı Enver’in eşi Birkan Sokullu ile boşandığını açıklayarak kamuoyunu bilgilendirmiştir.

Boşanmanın ardından kısa süre sonra Aslı Enver Murat Boz yakınlaşması magazin haber gündemini meşgul etmiş, 2016 yılında Aslı Enver Murat Boz ilişkisini ilan etmişlerdir. Murat Boz ile başlayan ilişkisi 6 Mayıs 2017 yılında ayrılıkla sonuçlanmış, ancak kısa süre sonra tekrardan barıştıklarını duyurmuşlardır.

Güncel haber ve biyografi yazıları için takipte kalın.