Kulvar Haber

‘Atiye’ setindeki ölüm haberi oyuncuları yasa boğdu

‘Atiye’ setindeki ölüm haberi oyuncuları yasa boğdu
42 views
11 Nisan 2019 - 19:59

Başrollerini Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun ve Metin Akdülger’in paylaştığı, ‘Atiyesetindeki ölüm haberi oyuncuları yasa boğdu. Netflix dizisi ‘Atiye’nin çekimleri 10 gün önce başladı. Dizi için biri Nişantaşı’nda olmak üzere 2 ayrı set kuruldu.

Dolapdere’deki sette, ekipte yer almayan, günlük ücretli olarak işe başlayan boyacı Hasan Karatay (28), 6 Nisan’da merdivenden düşerek ağır yaralandı. Kaldırıldığı hastanede 2 gün komada kaldı. 9 Nisan’da vefat etti.

HASAN KARATAY

HASAN KARATAY

ATİYE SETİ ÇEKİMLERİNE DEVAM

İddiaya göre; Atiye setinde hiçbir güvenlik önlemi alınmamıştı. Kapıda ambulans yoktu. Hasan Karatay’ın sigortasının da yapılmadığı ortaya çıktı. Her konuda duyarlılıkları ile tanınan Beren Saat ve Mehmet Günsür konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından herhangi bir açıklama yapmadı. Çekimler ara verilmeden devam etti. Sarıgazi’den dün kaldırılan cenaze bugün Tokat’ta defnedilecek.

SENDİKADAN JET AÇIKLAMA

Demet Akbağ’ın başkanlığını yaptığı Oyuncular Sendikası şu açıklamayı yaptı: “Arkadaşımız Hasan Karatay, 6 Nisan 2019’da ‘OG Medya’ isimli yapım şirketinin Netflix için çektiği Atiye setinde ağır ihmaller sonucu bir ‘iş kazası’ geçirmiş, 9 Nisan 2019’da hayatını kaybetmiştir. İş cinayetleri kader değildir. ‘Tehlikeli’ sınıfta yer alan sette, yeterli önlemin alınmadığı ve yapım şirketinin kusurlu olduğu açıktır. Setlerde ölmek istemiyoruz.”

Dizinin başrol oyuncuları Beren Saat ile Mehmet Günsür, sosyal medya hesaplarından Atiye setinde hayatını kaybeden Hasan Karatay için başsağlığı mesajları yayınladılar.

BEREN SAAT’İN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Beren Saat paylaşımında şunları yazdı: “Şahsen tanışamamıştık henüz ama bugün ailenin kadınlarının ağıtlarından tanıma fırsatım oldu seni Hasan. “Oralar görünmez” denilse de, boyadığın duvarın kenarlarını titizlikle tamamlamak isterken başına gelmişti bu kaza. Yine güzel bir yürek, yine zamansız bir veda. Biz kenarı, köşesi senin hayal ettiğin kadar kusursuz bir is çıkarmak için çalışmaya devam ediyor olacağız. Işıklar içinde uyu… #sinemaya aşık her can kıymetlimizdir #setlerde ölmek istemiyoruz”

BEREN SAAT'İN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

BEREN SAAT’İN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

MEHMET GÜNDÜR’ÜN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Mehmet Günsür ise Atiye setinde olanlarla ilgili, “Çok üzgünüm. Hasan’ın ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

MEHMET GÜNDÜR'ÜN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

MEHMET GÜNDÜR’ÜN BAŞSAĞLIĞI MESAJI