Kulvar Haber

Ayşegül Atik son yolculuğuna uğurlandı

Ayşegül Atik son yolculuğuna uğurlandı
30 views
10 Haziran 2020 - 20:42

Bir süredir kanser tedavisi gören oyuncu Ayşegül Atik, dün hayatını kaybetti. 72 yaşındaki sanatçı için öğle vakti Erenköy Galip Paşa Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene ailesi, sanatçı dostları ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu  ile sevenleri katıldı.

Oyuncu Ayşegül Atik cenazesi öğlen vakti kılınan cenaze namazı sonrası Maltepe Başıbüyük Mezarlığı’na defnedildi.

BİRLİKTE ÇOK ÖMÜR KAT ETTİĞİMİZ BİR ARKADAŞIM

“BİRLİKTE ÇOK ÖMÜR KAT ETTİĞİMİZ BİR ARKADAŞIM” 

Cenazeye katılan Işıl Yücesoy, “Ayşegül benim nereden baksanız 60 yıllık arkadaşım. Birlikte çok ömür kat ettiğimiz bir arkadaşım. Çok vefakar bir anne. Çok iyi bir dost, arkadaş oldu. Ülkede çok önemli bir sanatçı oldu. Diyecek hiçbir şey, galiba her şey boş. Teker teker gidiyorlar ve şuna inanıyorum; yukarıda öyle bir sanatçı ordusu var ki aşağıdakilerden çoğaldı” dedi. 

Ayşegül Atik’in eski eşi Ali Atik, “Kabullenmek çok zor. Çok iyi bir insandı. Nurlarda yatsın. Hepimizin gideceği yer orası ama bu kadar sevgiyi nasıl biriktirdi bilmiyorum” şeklinde konuştu.

BÜTÜN KARDEŞLERİMİZİ KAYBETMİŞTİK, AYŞEGÜLLE KALMIŞTIK

Atik’in kardeşi Lüftiye Arsoy Akıncı, “Biz çok büyük bir aileydik, 5 kardeştik. Bütün kardeşlerimizi kaybetmiştik, Ayşegül’le kalmıştık. Ayşegül benim için çok özeldi, çünkü ikiz gibi büyüdük. Hep bana anne gibi davrandı. Her şeyi ona sormaya alışmıştım. Bu sabah bile evden çıkarken sanki ona sorayım gibi oldum” dedi.

Hiç tanımadığı insanlara ann ehissiyatı veriyordu

Oğlu Argun Atik, “Zor bir şey, 45 günlük bir hastane sürecimiz oldu. Hep beraberdik, yanındaydık. Mutluydu, biz el ele ve diz dize geçirdik. Kötü olduğu gün yoğun bakıma aldılar. Ertesi gün de vefat etti. Tek isteği zaten çekmemekti. Hiç tanımadığı insanlara bile anne hissiyatı veren bir insandı” ifadelerini kullandı.