Kulvar Haber

Babalar Günü’nde feci ölüm

Babalar Günü’nde feci ölüm
41 views
21 Haziran 2020 - 15:35

Adana’da bir evin dış cephe boyasını yapan 28 yaşındaki 3 çocuk babası Serkan Kocabaş, kullandığı boya fırçasının demir sapının yüksek gerilim hattına değmesi sonucu akıma kapılarak feci şekilde hayatını kaybetti.

Üç çocuk babası boya işçisi Serkan Kocabaş, Seyhan’da bir mahallede bulunan iki katlı bir binanın dış cephe boyasını yapmak için bina sahibiyle anlaştı. Sabah saatlerinde çalışmaya başlayan Kocabaş, binanın çatı katına çıkarak üst bölgeleri boyamaya başladı. Bu sırada Kocabaş’ın boya yapmak için kullandığı fırçanın metal sapı elektrik tellerine değdi.

Çatının duvarında asılı kaldı

Kocabaş, bir anda elektrik akımına kapıldı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri geldi. İtfaiye ekipleri Kocabaşı elektrik akımına kapılıp asılı kaldığı damdan indirdi. Sağlık ekiplerinin ilk incelemesi sonucu Kocabaş’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Serkan Kocabaş’ın cenazesi incelemenin ardından otopsi için ambulansla Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Uzun süre çırpındı

Mahalleli Nadile Akşioğlu, tanık olduğu olay esnasında ne yapacağını şaşırdığını belirterek, “Çalışırken bir anda akıma kapıldı. Uzun bir süre çırpındı. ‘Beni kurtarın’ diye bağırıyordu. Ama kimse müdahale edemedi, yetişemedi. Sonra da hayatını kaybetti” dedi.

Öte yandan polisin olay yerinde inceleme yaptığı sırada çevredekilerin maske ve sosyal mesafe kuralına uymadığı gözlendi.