Kulvar Haber

Balık Burcu genel özellikleri, aşk hayatı ve iş hayatı

Balık Burcu genel özellikleri, aşk hayatı ve iş hayatı
188 views
07 Mayıs 2019 - 15:39

Dünyanın en duygusal burcu olan balık burcu,  20 Şubat ve 20 Mart tarihleri arasında doğan kişilerdir. Bu burcun en belirgin özelliği duyarlı kişiler olmalarıdır. Özellikle karar vermeleri gerektiği zaman olaylara duygusal açıdan bakarlar ve her zaman kalplerinin sesini dinlerler. Bu yönleri ile yengeç burcuna çok benzeyen balıklar, özellikle yengeçlerle çok iyi anlaşırlar. 

Genel olarak bakıldığında ise balıkların anlaşamayacakları bir karakter yoktur. Arkadaşlık ilişkilerine çok önem verirler ve oldukça geniş bir çevreye sahiptirler. Çevreleri tarafından çok sevilen balıkların eli de çok açıktır. Yardıma ihtiyacı olan birini asla geri çevirmezler. Dürüstlük burcu olan balık aynı zamanda vicdan sahibidir. Çevresinde olup bitenlere asla sessiz kalmaz. Su grubu burcu olan balıkların hayal dünyası çok geniştir. Kendi ütopyalarını oluşturup bu ütopya içinde yaşarlar.

Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık Burcu Genel Özellikleri
Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık burcunun gezegeni Jüpiter’dir. Jüpiter’in hareketlerine göre balık burcunda duygu değişimleri çok sık yaşanır. Bir anda hiçbir sebep yokken depresyona girebilirler, bir anda da neşeli bir ruh haline bürünebilirler. Bu dengesiz ruh hali genelde su burçlarının çoğunda, gezegenlerin hareketlerinden dolayı kaynaklanmaktadır.

Balık burcu özellikleri denildiğinde en belirgin özellikleri mutlu oluşlarıdır. Her anda bu mutluluklarını yaşamayı çok iyi bilirler. Hatta bazı durumlarda balıkların tamamen farklı bir dünyada yaşadığını düşünebilirsiniz. Kendi hayal dünyalarından çıkamadıkları için gerçek dünyanın mutsuzluğunu asla kabullenmezler.

Çok duygusal bir burç olduğu için aşk hayatları da oldukça karışıktır. Kolay kolay hayatlarına birini alamazlar. Eğer bir balık ile birlikteyseniz emin olun çok mutlu olacaksınız. Onların hareketli dünyasına uyum sağladığınız sürece ilişkinizde hiçbir problem yaşamazsınız.

Balık Burcunun Aşk Hayatı

Balık kadınları genelde ilişkide erkeklere göre çok daha duygusal davranırlar. Eğer bir ayrılık yaşadılar ise hemen başka birini hayatına sokamazlar. Bu yüzden yeni biri balık kadının hayatına girerken çok zorlanacaktır. Balık erkekleri ise biten bir ilişkinin ardından yas tutmak yerine hayatına devam etmeyi tercih eder. Ne olursa olsun hayata olan pozitif bakış açılarından vaz geçmezler.

Balık burcu kadın özellikleri erkeklere göre çok daha baskındır. Balık kadını duygusallığı dibine kadar yaşar. Gözyaşlarına hakim olamaz. Balık burcu kadınının hemen hemen her şeye ağladığını görebilirsiniz.

Balık Burcunun İş Hayatı

Balık Burcunun İş Hayatı
Balık Burcunun İş Hayatı

Balık burcu ne kadar duygusal bir karakter olsa da iş konusunda her zaman garantici davranır. Özellikle kendi işini yapmak ya da ticaretle uğraşmak balık burcuna göre değildir. Genelde memurluk gibi meslekleri tercih ederler. Bu burç pratik bir zekaya sahiptir. Bu yüzden de aşırı derecede üşengeç bir yapıları vardır. Her şeyin mutlaka kolay bir yolunu bulurlar. İş hayatında da bu öyle ilerler.

Balık burcu iş hayatı boyunca başarılı olan bir burçtur. Bunun en büyük sebebi sabırlı olmalarıdır. Her konuda sabırlı davranıp çözüm odaklı ilerledikleri için çok kısa süreler içinde iş hayatlarında başarıyı yakalarlar.

Balık Burcu Fiziksel Özellikleri

Balık kadınları genelde balık etli bir yapıya sahiptirler. Özellikle elleri çok kısa ve küçüktür. Balık erkekleri ise genelde göbeklidirler ve aynı şekilde kol ve bacakları kısadır. Çok duygusal bir burç oldukları için ağlamaktan göz çevrelerinde kırışıklıklar erken yaşta meydana gelir.

Balık burcu fiziksel özellikleri denildiğinde en belirgin özellikleri yuvarlak yüz hatlarıdır.  Gözler genelde ön plana çıkar ve yuvarlak bir çeneye sahiptirler. Aynı zamanda çok zayıf bir bünyeye sahiptirler. Özellikle kış ayları balılar için oldukça zor geçer. Hemen hasta olurlar ve iyileşme süreçleri de oldukça uzun sürer.