Kulvar Haber

Banyo dekorasyonu

Banyo dekorasyonu
33 views
08 Mayıs 2019 - 23:59

Evinizin daha çok görünmeyen bir kısmı gibi algılanan banyolar, aslında insanın en rahat ettiği bölümdür. Bu yüzden banyo tasarımlarında genellikle fresh dokunuşlar yer alır. Kendinizi çok daha rahat ve huzurlu hissetmek istiyorsanız mutlaka banyo tasarımlarına önem vermelisiniz. Genelde spa hissi uyandıran, dinginlik veren banyolar insanı çok daha mutlu eder. Bu yüzden banyo dekorasyonu için karmaşadan uzak durarak, dingin renk ve tasarımları tercih etmelisiniz.

Rahatlatıcı banyo dekorasyonu

Rahatlatıcı banyo dekorasyonu
Rahatlatıcı banyo dekorasyonu

Banyoda tamamen huzur bularak, rahatlamak istiyorsanız mutlaka içinizi açacak fresh renkler tercih etmelisiniz. Özellikle ahşap ve beyazın bir arada kullanıldığı banyo dolaplarını tercih ederek hem doğal bir ortam oluşturabilir hem de sakinliği yakalayabilirsiniz.

Banyo dekorasyonu için doğal taşlar kullanarak da atmosferi değiştirebilir, banyonuza farklı bir hava katabilirsiniz.  Bu tarz bir görünüm için tercih edeceğiniz fayanslar da oldukça önemli. Olabildiğince sade ve açık renklerde fayans tercih ettiğinizde hem mekan olduğundan çok daha büyük görünecektir hem de aydınlık bir ortam oluşacaktır.

Şık banyo tasarımları

Şık banyo tasarımları
Şık banyo tasarımları

Ev dekorasyonun da her zaman şıklıktan yana iseniz bunu mutlaka banyolarınıza da yansıtmalısınız. Özellikle taş görünümlü şık fayans kullanımları ile banyolar çok şık mekânlara dönüştürülmekte. Bu tarz banyo fayanslarının yanı sıra farklı değişik şekillerde lavaboları da tercih ederek dikkatleri banyonuza çekebilirsiniz.

Özellikle ahşap lavabolar bu sene oldukça trend.Bu lavabolar hem farklı tarzları hem de doğal görünümleri ile oldukça büyüleyici bir görünüm ortaya çıkarıyor.  Banyo dekorasyonu için şık bir ortam yaratmak da  istiyorsanız mumları da mutlaka tercih etmelisiniz. Mum banyonuza şıklık kadarken aurasını da değiştirecektir.

Retro banyo dekorasyonu

Retro banyo dekorasyonu
Retro banyo dekorasyonu

Banyo tasarımınız için Retro görünümleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda 60’lı yıllara ait fayans modelleri oldukça tutulmuş durumda. Banyo ve mutfaklarda bu tarz fayanslar kullanılarak oldukça şık ve aynı zamanda Retro bir görünüm oluşturulabilir. Banyo dekorasyonu için bu tarz fayans modellerini de değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca Retro görünümlü esi çağ lavaboları da oldukça beğeniliyor. Lavabo tercihinin yanı sıra Retro bir küvet ile de banyo tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. Banyo dekorasyonu için işleri biraz daha abartıp fıçı kullanabilirsiniz. Fıçıdan oluşan lavaboları tercih ederek oldukça farklı bir dizayn yaratabilirsiniz.

Ayna seçimi

Ayna seçimi
Ayna seçimi

Banyonuzun çok daha ferah ve şık görünmesi için ayna tercihinizi arttırabilirsiniz. Farklı boyutlarda pek çok aynayı banyo duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Özellikle geometrik desenlere sahip ayna modellerimi kullanarak banyonuzda ışık yansımaları yaratabilirsiniz. Banyo dekorasyonu için ayna tercihi çok önemlidir. Sade bir banyo yaratmak için sadece tek bir ayna kullanabilirsiniz.

Büyük banyolarda ise bu sayıyı rahatlıkla arttırabilirsiniz. Hatta duvarları ayna fayanslarla kaplatarak farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Aynaların arkasına aydınlatma yerleştirerek çok daha hoş ve loş bir ortam elde edebilirsiniz.

Hasır banyo aksesuarları

Hasır banyo aksesuarları

Banyolarınızı çok daha ferah ve doğal ortamlar olarak düşünüyorsanız mutlaka hasır aksesuar tercih etmelisiniz. Hasırın o doğal görüntüsü içerisinde oldukça hoş bir ortam yakalayacaksınız. Özellikle banyo havlularınızı hasır sepetler içerisinde kullanabilirsiniz. Ayrıca halat şeklinde banyo asacakları da kullanarak banyonuza daha çok köy havası katabilirsiniz.

Banyo dekorasyonu için seçtiğiniz aksesuarlar oldukça önemlidir. Tamamlayıcı bir parça olan aksesuar seçimleriniz de olabildiğince banyo tasarımınıza uygun bütünlük yaratacak parçaları tercih etmelisiniz. Bu tarz aksesuarları IKEA gibi mağazalardan rahatlıkla temin edebilirsiniz. Siz daha çok modernlikten yanaysanız, modern dokunuşlara sahip asimetrik raflar ve aksesuarlar kullanarak çizginizi banyolarınızda da belli edebilirsiniz. Bu şekilde banyolarınız için fikirleri değerlendirebilirsiniz.