Kulvar Haber

Banyo Modelleri Dekorasyonu Püf Noktaları

Banyo Modelleri Dekorasyonu Püf Noktaları
66 views
27 Mart 2019 - 11:36

Banyonuzu dekore etmeyi düşünüyorsunuz fakat banyo modelleri dekorasyonu hakkında fazla bilginiz yok. Öyleyse işte size yardımcı olacak birkaç fikir.

Banyonuzu en doğru modellerle doğru dekore etmek için önceliklerinizi iyi belirlemelisiniz. Banyo modelleri dekorasyonu için belirleyeceğiniz fayansın şekli, rengi ve dolap modeli gibi konularda hangi tarzı kullanacağınıza karar vermelisiniz. Günümüzde banyo modelleri dekorasyonu için kullanılan renklerde öne çıkan krem, mavi, beyaz ve grinin pastel tonlarıdır.

Banyo Modelleri Dekorasyonu Püf Noktaları
Banyo Modelleri Dekorasyonu Püf Noktaları

Banyo modelleri dekorasyonu konusunda oluşturacağınız tarz için renkte ve modelde karara vardıysanız, diğer banyo olmazsa olmazları olan küvet, dolap, klozet ve duşa kabin için banyodaki kullanım alanlarına göre yerlerini seçilmelisiniz.

Banyo Modelleri Dekorasyonu İçin Nasıl Seçim Yapmalıyız

Belirlediğiniz eşyaların kombin olması yani birbirini tamamlaması önemli bir detaydır. Kombin seçmeniz banyoda oluşacak herhangi bir karışıklığın önüne geçmenizi sağlayacaktır. Banyo modelleri için küvet modelleri arasında Retro model küvet şık durması nedeniyle oldukça fazla talep görmektedir. Duşakabin modellerinde ise genellikle kaliteli cam kabine sahip olan duşakabinler tercih edilmektedir.

Banyo modelleri dekorasyonu için geçen sene popüler olan bu senede popülerliğini koruyan çift lavabo modelleri yine iyi bir seçim olabilir. Banyo modelleri konusunda beğenilme ve en fazla sorun yaşanan kısım ise fayanslardır. Günümüzde tercihine göre 3 boyutlu ya da klasik bir fayans modeli seçebilirsiniz. Ama banyo dekorasyonun bütününe bakarak seçim yapmak en doğrusu olacaktır.

Banyo Dekorasyonu için Fayans / Zemin Seçimi

Banyo Dekorasyonu için Fayans / Zemin Seçimi
Banyo Dekorasyonu için Fayans / Zemin Seçimi

Modern bir şıklığı yakalamış banyo için klasik model fayans kullanmak hiç hoş olmayan sonuçlara sebep olacağı için pek önerilmemektedir. Küçük banyo dekorasyonu için açık renk fayans kullanmak banyonuzu daha ferah bir dekora kavuşturacaktır.

Artık günümüzde banyo modellerinde dinlenme köşeleri ilgi çekmektedir. Banyonuzda uygun bir bölüme yerleştireceğiniz dinleme koltuğu ile banyodan sonra tatlı yorgunluğunuzu bu dinlenme köşesinde koltuğunuzda atabilirsiniz. Seçeceğiniz dinlenme koltuğu model ve renk konusunda yine banyonuzun dekorasyonu ile uyum içinde olmalıdır.

Bu yüzden koltuk için renk seçerken banyo dekorasyonu için kullandığınız ana renk dışında bir renk seçilmelisiniz. Mesela pastel tonlarda dekore ettiğiniz banyonuz için canlı renklerde dinlenme koltuğu seçebilirsiniz. Ayrıca banyo modellerinde kullanılacakdolap sayısının fazla olması banyodaki gereksiz eşyaların ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.