Kulvar Haber

Başak burcu ve özellikleri

Başak burcu ve özellikleri
312 views
13 Mayıs 2019 - 15:11

23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında doğanlar Başak burcudur.
Peki, Başak burçları nasıl insanlardır? Başak burçlarının karakter özellikleri nelerdir?

Başak burcu aşk hayatı ve en iyi anlaştığı burçlar

Yorucu bir insandır ancak onları da anlamak lazım çünkü sizi yorduğundan kat be kat fazla kendini yorar. Aklı karışıktır ve pratik zekalıdır. Hemen pratik çözümler ve eğlenecek etkinlikler bulur. Çok konuşur. Her şey mükemmel olsun ister. Dikkatli ve titizdir. İyi bir çalışan olur, sağlam bir araştırmacıdır. Merak ruhu çok gelişkendir. Zirvede bir kariyer onlar için zor değil.
Aşkta takıntılıdır. İlk görüşte aşka inanır ve tek eşlidir. Bir kez aşık olmak ister. Hayatı boyunca tekrar sevemeyeceğine inanır. Bu yüzden ömrünün sonuna kadar yalnız kalabilir. Güzellik ve estetik anlayışına uygun insanlarla olur. Romantik değildir, mantığı çalışır.

En iyi anlaştığı burçlar: Boğa, Balık, İkizler
En çok anlaşamadığı burçlar: Akrep, Aslan, Kova

Başak burçlarının olumlu özellikleri nelerdir?

Başak burcunun Olumlu Özellikleri: Analiz yeteneği vardır, detaylara çok dikkat eder, titizlikle araştırma yapar. Dikkatlidir, görülmeyeni görür, fark edilmeyeni fark eder. Ustaca, bilgece hareket eder. Sızlanmaz, çok çalışır, hedeflerine ulaşır. İstikrarlıdır. Şüphesizdir. Kendinden emin ilerler. Cana yakın insanlardır. Ya da çok soğuk olurlar. Temizlik takıntısı vardır ancak bunu iyi yönde kullanır. Her şey planlı ve programlı olmalıdır. Hesap kafası ve pratik zekası vardır.

Başak burcunun olumsuz özellikleri nelerdir?

Başak burcunun Olumsuz Özellikleri: Mükemmelliyetçiliği yorucudur, her şey onun istediği gibi olsun ister. Hataya tahammülü yoktur. Hastalık hastasıdır, hassastır ve çabuk vazgeçer, aniden sıkılır. Aşırı tenkitçidir ve hep ister. Emek vermez. Acelecidir, hemen ister. Kolay beğenmez, aşırı titizdir. Aşırı meraklıdır. Titizlik takıntısı hastalandırabilir, kendi psikolojisini ve çevresindekilerin psikolojisini bozabilir.

Başak Takım Yıldızı (Astronomi)

Başak burcu astronomide hangi özelliktedir? Başak burcu astrolojik göstergeleri…
Başak takımyıldızı nedir? Başak burcu yıldızları ve astrolojik göstergeleri… Zodyakta ve gökyüzünde Başak burcu temsili…
Başak takımyıldızının ilk dekanatında Coma, ikincisinde başlıca yıldızları Bungula ve Aguna olan Centaurus bulunur. Üçüncü dekanatta, ekliptiğe daha yakın bir yerde ise Caphir ve Spica yani Tohum yer alır.

Sizler için hazırladığımız aşağıdaki videoda Başak Burcu Genel Özellikleri hakkındaki bilgileri izleyebiliriniz. İyi seyirler


Başak burcunun yönetici gezegeni, Merkür’dür. Merkür iletişim ve zekayı temsil eden gezegendir. Akıl yürütme ve pratik zekasını buradan alır.
Başak burcunun elementi Toprak’tır. Toprak elementi sabitliği, kesinliği ve netliği hatırlatır. Burçlara da etkisi bu yöndedir.
Başak burcunun niteliği Değişken niteliktedir. Değişken nitelik, Başaklara dengesizlik verir, akılları karışıktır, ani parlama verir.
Başak burcunun uğurlu sayısı 6’dir. Bu rakamlara denk gelen günlerde ve bu rakamla önemli işler yapabilir ve mutlu olabilirler.
Başak burcunun uğurlu günü Çarşamba günüdür. Bu günlerde önemli adımlar atabilirler ve iyi hissederler, bu günlerde ticari ve ruhani iş yapmaları önerilir.
Başak burcunun uğur getiren ve onu simgeleyen rengi Sarı, Yeşil rengidir. Bu renkler canlı ve sıcak olmalarıyla Başak’a sempatikliği ve samimiyeti verir. Öte yandan bu renkler onlara dikkat çekici olmaları nedeniyle iyi gelir.
Başak burcu tarot kartı simgesi Ermiş kartıdır. Ermiş kartı bilge insan, okuyan, öğrenen ve bilgileri harmanlayan, gelişen büyüyen ve eren insandır. Burca da bu özelliği verir. Ermiş, okumuş, bilen ve doymuş insanlardır.
Başak burcunu simgeleyen hayvan Tüm evcillerdir. Evcimenliği ve domestikliği temsil eder. Burcada bu histe bir doğa katar.
Başak burcuna ait bitkiler Nergis ve menekşedir. Bu bitkileri yiyip içtiğinde ya da yaşadığı yerde bulundurduğunda şifalanır, temiz ve iyi hisseder.
Başak burcunun kıymetli taşı Koyu safir, zebercet. Bu kıymetli ve güze enerjili taşları kolye, bileklik yapabilirsiniz. Enerjinizi yeniler, hastalıklardan ve kötülüklerden korur.
Başak burcunun kıymetli madeni Cıva. Takı ve ziynetleri bu madenden seçebilirsiniz.
Bedende temsil ettiği bölge Bağırsaklardır. Bu organlar hassastır ve hastalıkları burada olabilir. Anksiyete ve psikolojik rahatsızlıklar buralarda nüksedebilir. Hassas bağırsak sendromu yaşayabilir. Endişeli ve gergin insanlardır.