Kulvar Haber

Başkan Bülent Kerimoğlu mazbatasını aldı

Başkan Bülent Kerimoğlu mazbatasını aldı
18 views
04 Nisan 2019 - 17:50

31 Mart yerel seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bakırköy Belediye Başkanlığı’na ikinci kez seçilen Dr. Bülent Kerimoğlu mazbatasını aldı.

Başkan Bülent Kerimoğlu bugün mazbatasını almak için Bakırköy Kartaltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan Bakırköy İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na gitti. Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, mazbatasını Bakırköy İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu’ndan teslim aldı.

Başkan Bülent Kerimoğlu’na Bakırköy İlçe Başkanı Asım Muş, meclis üyeleri ve partililer de eşlik etti.

Kerimoğlu, yaptığı kısa açıklamada adaylık sürecinde yaptığı konuşmalara atıfta bulunarak,”2024 yılında yine Cumhuriyet Halk Partisi’nden başka bir arkadaşımız mazbatayı almaya gelecek. Ben aday olmayacağım”dedi.

Dr. Bülent Kerimoğlu kimdir?

Bakırköy Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Dr. Bülent Kerimoğlu 1970 yılında Ardahan’da dünyaya geldi. Aslen Ardahanlı olan başkan Bülent Kerimoğlu ilk, orta ve liste öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1991 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden “doktor” olarak mezun oldu.

1992 – 1997 yılları arasında İstanbul Yedikule Göğüs Cerrahisi ve Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi’nde ihtisas yaptı. Başkan Bülent Kerimoğlu Asistanlık döneminde General Medical Council (UK)’ın deniz aşırı ülkelere verdiği bursu kazandı. 16 ay İngiltere Leeds Klingbeck Hospital Pediatric Kalp Göğüs Cerrahisi Merkezi’nde “research fellow” olarak çalıştı.

Dr. Bülent Kerimoğlu 1999 yılında Diyarbakır’da askerlik görevini tamamladı.

10 yılı aşkın bir süre İstanbul’un değişik hastanelerinde uzman hekim olarak görev yaptı. Op. Dr. Bülent Kerimoğlu; 1992 – 1997 yılları arasında Bakırköy Zuhuratbaba Mahallesi’nde ikamet etti ve bu dönemde Bakırköy’de özel bir hastanede görev yaptı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Hasta Haklarını Koruma Derneği, Türk Tabipleri Birliği ve Lozan Mübadilleri Vakfı üyesidir.

2010 – 2011 Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Sekreterliği yaptı. 2011 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi 3. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

31 Mart yerel seçimleriyle Bakırköy Başkanlığına ikinci kez seçilen Başkan Bülent Kerimoğlu mazbatasını Bakırköy İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu’ndan teslim aldı.

Op. Dr. Bülent Kerimoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

HABER – ÖZLEM YILMAZ