Kulvar Haber

Ben is Back – Eve Dönüş Filmi

Ben is Back – Eve Dönüş Filmi
19 views
25 Nisan 2019 - 13:01

Eve Dönüş ismiyle Türkiye’de vizyona girecek olan Ben is Back filminin Amerikan yapımı olduğunu hatırlatalım. Filmin dram türü için oldukça tatmin edici olacağı aşikâr. Aynı zamanda Peter Hedges ve Nina Jacobson’ın yapımcılığında çekilen filmin Türkiye için 26 Nisan 2019 itibariyle sinemalarda olacağını görüyoruz.

Ben is Back ; Filmin için gayet düzenli bir hikâye sarmalı oluşturulmuş. Böylelikle dram filmlerini izlerken yakaladığımız o tadı her saniyesinde hissedebileceğiz. Hikâyenin merkezinde yer alan Ben Burns için en temel tanım sorun olacaktır. Keza kendi hayatında veya sosyal çevresinde bir dizi sorunla boğuşmaktan yorulmuş bir kişilik izleyeceğiz. Ailesinin yanına geldiği gün ise Holly Burns için bayramdır.

Oğlunu fazlasıyla Özleyen Anne

Holly Burns bunun mutluluğunu yaşamadan farklı problemlerle karşılaşacak. Çünkü aile için çarpıcı bir gerçeğin ortaya çıkmasıyla tüm hayatın sorgulanmaya başlandığını izleyeceğiz. Bir süredir uyuşturucu bağımlılığı sebebiyle tedavi gören Ben’in dönüşünün amacı bir noktada da budur. Tedavisi sonuçlanmış ve evine dönmüş bir genç olarak 24 saatlik sürecin oldukça katı geçeceğini bilmektedir.

Sadece annesi Holly Burns bunun farkında değildir. Tam 24 saatlik sürecin içerisinde pek çok nokta ve detay olduğunu söylemeden geçemeyiz. Bir annenin ailesi ve sevdikleri için neler yapabileceğini en çarpıcı gerçekliğiyle izlemek mümkün olacak. Üstelik bunu Ben ve Holly arasındaki samimi ilişkinin dışında da görebileceğiz. Dramatik yönünün ağır basması filmin temposunu biraz düşürüyor gibi düşünülebilir. Ancak dinamik bir hikâyenin beyazperdeye yansıması sebebiyle oldukça stabil bir yapımla karşılaşacağız. Ben is Back geniş kitleleri 26 Nisan’da sinema salonlarına dolduracak gibi duruyor.

Ben is Back filminde başrol oyuncuları

Julia Roberts, Courtney B. Vance, Lucas Hedges, Kathryn Newton ve Melissa van der Schyff olarak duyuruldu. Sadece oyuncu kadrosuyla bile ilgiyi üzerine çekebiliyor. Senaryo ve yönetmen koltuğunda ise Eve Dönüş filminin yapımcılığını da üstlenmiş olan Peter Hedges’ten başkası yok. Sosyal anlamda da madde bağımlılığı ve sonucunda yaşanan dramatik hayatları su yüzüne çıkarması sebebiyle ilgi topladığını görüyoruz. Haliyle 2019’un dikkat çeken dram filmleri arasında Eve Dönüş filminden söz etmek mümkün hale geliyor.