Kulvar Haber

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Görevi Bırakıyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Görevi Bırakıyor
54 views
24 Eylül 2019 - 16:28

Son dönemlerde takımının kötü sonuçlar elde etmesi sonucunda sorumluluğu üzerine alarak toplantı yapan Fikret Orman, bütün yaptığı basın toplantısında, Beşiktaş Spor Kulübü başkanlığından istifa ederek, kongreye gidileceğini açıkladı.

Takımda kan değişikliği yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Orman’ın istifa edeceğini duyurması, sosyal medya da “Aslın deprem Beşiktaş’ta yaşanıyor” yorumlarına neden oldu.

Beşiktaş’ta Kan Değişikliği Lazım

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman yaptığı açıklama da; “Alınan sonuçlar gösteriyor ki, kulübümüzde bir kan değişikliği gerekiyor. Hocamız, oldukça kalitelidir. Takımdaki olumsuz havanın, daha çok benim üzerimden gittiğini görüyorum. Ben başkanlığa, Beşiktaş sevdam nedeniyle girdim. Yarın divan kurulunu toplayarak, takımdaki sürecimi noktalamak istiyorum. Tevfik abi ile konuşacağız. İlerisi ne olur o zaman belli olacak. Olağanüstü seçim mi yapılır bilmiyorum” dedi.

Beşiktaş adına her zaman çalıştığını ve çalışmaya devam edeceğini belirten Fikret Orman konuşmasının devamında ise; “Biz görevimizi aşkla yapıyoruz. Bize hakaret edilmesini gerektirecek bir şey yaptığımızı, asla düşünmüyorum. Ben seçimle divana da geldim. Bacağımda bulunan yaralar, Beşiktaş içindir. Hiçbir taraftar grubuna, hiç kimseye taviz falan vermedim. Mümkün olduğu kadar, kulübe yardımcı oldum. Beni kulübün önünde bir sorun olarak görüyorlar. Bugüne kadar, takım ve kulüp üzerinden hiçbir menfaatim olmamıştır. Ben kulübe sadece vermek için geldim. Bu nedenle, bugüne kadar bana yapılanlar nedeniyle hiçbir zaman mutlu olamadım ve sadece işimi yapmaya çalıştım. Tüm yaptıklarımı da, sadece kulübüm için yaptım. Hatalarımız zaman zaman mutlaka olmuştur. Ancak bugüne kadar yaptığım her şeyi, biz takımımız için yaptık” dedi.

Hemen Kongreye Gidilmesi Bekleniyor

Fikret Orman’ın resmi olarak kulüp başkanlığından istifa etmesi halinde, kulübün yasal süreci de gözeterek hemen kongreye gitmesi ve yeni başkanı seçmesi bekleniyor. Spor haberleri merkezimizin edindiği bilgilere göre Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın istifa kararından dönmeyeceği, taraftarın kendisine yapılan hakaretleri çok ağır bularak gücendiği bilgisi bulunuyor.

Başkanlık için olağanüstü seçime gidilmesi halinde kimlerin aday olacağı ya da aday olacağının tahmin edilmesi şimdilik zor gözükürken, birkaç gün sonra her şeyin netleşerek aday olmak isteyenlerin delegeleri yoklayacağı tahmin ediliyor.