Kulvar Haber

BEVİ Beylikdüzü tarihi adına büyük bir başarıya imza attı

BEVİ Beylikdüzü tarihi adına büyük bir başarıya imza attı
15 views
15 Nisan 2019 - 16:45

Kısa adı BEVİ olan Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas Bayan Voleybol Takımı, Beylikdüzü tarihi adına büyük bir başarıya imza attı. BEVİ gelecek yıl Avrupa kupalarına katılma hakkı elde etti. Beylikdüzü’nün 1. Liglerde mücadele eden tek temsilcisi olan BEVİ, Beşiktaş’ı ikinci maçta da 3-2 mağlup ederek zoru başardı.

Beylikdüzü’nün 1. Liglerde mücadele eden tek temsilcisi olan, BEVİ , Beylikdüzü tarihi adına büyük bir başarıya imza attı. Kısa adı BEVİ olan Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas Bayan Voleybol Takımı gelecek yıl Avrupa kupalarına katılma hakkı elde etti.

BEVİ Beşiktaş’ı ikinci maçta 3-2 mağlup etti

BEVİ, Dünya’nın en güçlü Liglerinden biri olarak kabul edilen Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde ikinci yılını geçirdi. Beylikdüzü’nün Sultanları ilk 6 takım arasına girmek ve Avrupa biletini almak için eşleştiği Beşiktaş’ı ikinci maçta da 3-2 mağlup ederek zoru başardı. BEVİ, Beylikdüzü adına bir tarih yazarak ilçenin ve bölgenin haklı gururu oldu.

BEVİ Avrupa Kupalarına İsmini Yazdırdı

BEVİ, ev sahibi avantajının Beşiktaş’ta olduğu seride ilk maçı Beylikdüzü’nde 3-0 kazandı. İkinci maçta gerilim, stres ve heyecan dolu bir maç sonunda rakibini 3-2 mağlup ederek üçüncü maça kalmadan seriyi 2-0 sonlandırdı ve Avrupa Kupaları için ismini yazdırmış oldu. 2 Saat 10 dakika süren karşılaşmanın setlerini 25/23-19/25-25/22-16/25- ve 11/15; set sonuçları ile 3-2 kazanan takımda Andrea Drews 23 sayı ile en skorer oyuncu olurken, onu 16 sayı ile Simone Lee takip etti.