Kulvar Haber

Beyaz Salon Dekorasyonu.

Beyaz Salon Dekorasyonu.
62 views
17 Mayıs 2019 - 15:44

Beyaz salon dekorasyonu nasıl yapılmalıdır? Beyaz her zaman mekanları çok daha geniş ve fresh gösteren bir renktir. Özellikle küçük iç mekanlarda duvarlarda ve mobilyalarda beyaz kullanımı alanı olduğundan çok daha büyük bir görünüme sokacaktır.

Beyaz Salon Dekorasyonu

Beyaz salon dekorasyonu için eğer mekanınız çok küçük ise gene duvarlara uygun beyaz mobilya tercihi yaparak alanı büyültebilirsiniz. Gene mekanı büyük göstermek için ayna kullanımını da tercih edebilirsiniz.

Ayna İle Dekoratif Görünümler

Ayna İle Dekoratif Görünümler
Ayna İle Dekoratif Görünümler

Beyaz ve küçük bir iç mekan için ayna kullanımı oldukça önemlidir. Özellikle duvardan duvara ayna kaplamaları ya da gene büyük hacimli ayna tercihleri mekana farklı bir pencere açacaktır ve çok daha büyük bir oda hissiyatı verecektir.

Küçük siyah ayna çerçeveleri

Beyaz salon dekorasyonu için ayrıca karşılıklı kullanılan aynalarda oldukça geniş bir his oluşturmaktadır. Ayna kullanımı gene salonunuzun stiline uygun bir şekilde yapmalısınız. Daha çok klasik bir tarza sahipseniz gümüş çerçeveleri olan ya da altın varaklı büyük aynalar kullanarak mekana gösteriş katabilirsiniz. Daha modern ve spor bir şıklıktan yanaysanız mutlaka daha geometrik şekillerdeki aynaları tercih etmelisiniz.

Ayna çerçevesi tercihinizi de olabildiğince minimalist çizgilerden tercih etmelisiniz. Özellikle küçük siyah ayna çerçeveleri beyaz duvarlara bir karakter kazandırmaktadır.

Dekoratif Çerçeveler İle Salonunuza Karakter Katın

Dekoratif Çerçeveler İle Salonunuza Karakter Katın
Dekoratif Çerçeveler İle Salonunuza Karakter Katın

Bembeyaz bir salon için mutlaka aksesuarlar çok önemlidir. Aksesuar kullanımı ile salonunuza bir renk ve ruh katabilirsiniz. Siz daha çok sade görünümlerden hoşlanıyorsanız soft renklerde çerçeveler tercih ederek duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Daha dikkat çekici ve çarpıcı görünümler için farklı boyut ve renklere sahip çerçeveleri duvarlarınıza asarak farklı bir tarz elde edebilirsiniz. Beyaz salon dekorasyonu için aynalı çerçeveler kullanarak da mekanı renklendirebilirsiniz.

Modern Tablo Tercihleri

Beyaz Salon Dekorasyonu Modern Tablo Tercihleri
Beyaz Salon Dekorasyonu Modern Tablo Tercihleri

Beyaz salonların tasarımlarında kullanılan tablolar mekanlara derinlik kazandırır. Genelde mekanı kapatmayacak açık renk tercihleri ile gene beyaz bir salon elde edebilirsiniz. Özellikle siyah ve kahve tonlarında tablolar yerine çok daha fresh pembe, turuncu tonlarında tablolar kullanarak mekanın çok daha aydınlık ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Beyaz salon dekorasyonu için mavi ve yeşil tonlarında farklı ebatlarda tabloları yan yana duvarlarınızda kullanarak, dikkatleri duvara çekebilirsiniz. Tasarım fikirleri için mekanınızı bu tarz tablolar çok daha canlı  ve karakter sahibi haline getirecektir.

Ahşap Mobilya İle Doğal Bir Görünüm

Ahşap Mobilya İle Doğal Bir Görünüm
Ahşap Mobilya İle Doğal Bir Görünüm

Beyaz mekanlarda özellikle doğallığı yakalamak için sık sık ahşap görünümden faydalanabilirsiniz. Spor koltuklarınıza uygun spor tarzda bir ahşap sehpa ya da ahşap yemek masası dekorasyonu tamamlayacaktır. Ayrıca duvarlarda da ahşap görünümlü geometrik tarzda raflar kullanarak mekanda bütünlük yakalayabilirsiniz. Bunun dışında kitaplık kullanımı ile de ahşap bir görünüm elde edebilirsiniz. Beyaz salon dekorasyonu için ahşap ortama sıcaklık katacak bir detay olacaktır.

Kaktüslerle Ortama Renk Katın        

Beyaz salon dekorasyonu Kaktüslerle Ortama Renk Katın
Beyaz salon dekorasyonu Kaktüslerle Ortama Renk Katın

Bembeyaz bir salonda doğal ve renkli bir görünüm yakalamak için çiçek ya da kaktüs kullanabilirsiniz. Özellikle doğal bir aksesuar olan kaktüsler uzun süreli olarak kullanıma da müsait olduğu için oldukça maliyetsiz bir tasarım olacaktır. Kaktüslerinizi renkli saksılarda kullanarak mekana daha sıcak bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Ahşap çerçeveler ve raflar

Beyaz salon dekorasyonu için ayrıca ahşap çerçeveler ve raflar içerisine kaktüs kullanarak da doğal ve hoş bir tarz elde edebilirsiniz. Çok daha farklı ve yeşil bir görünüm için şeffaf çerçeveler içerisinde bitkiler kullanabilirsiniz. Özellikle koltuklarınızın olduğu duvara dikkat çekmek için tablo yerine bu tarz çiçek çerçeveler kullanarak fresh ve modern bir tarz elde edebilirsiniz.

Kendi tarzınıza en uygun aksesuarları tercih ederek mekanlarınızı renklendirebilir ve usta bir tasarımcı gibi dikkat çekici dekorasyonlara imza atabilirsiniz.