Kulvar Haber

Beylikdüzü Belediyesi 100. Yıldönümünde Sivas Kongresi’ni Andı

Beylikdüzü Belediyesi 100. Yıldönümünde Sivas Kongresi’ni Andı
34 views
06 Eylül 2019 - 12:46

Beylikdüzü Sivaslılar Derneği Ve Beylikdüzü Belediyesi, Bağımsız mücadelesinin önemli kararlarının alındığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi’ni, 100. Yıldönümünde yaptığı bir etkinlikle andı.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün anıtına çelenk takdimi ile başlayan anma töreni, daha sonra Sivas Kongre Meydanı’na ağaç dikilmesiyle devam etti. Programın ana düzenleyicilerinden olan Beylikdüzü Belediye Başkanı Sayın Mehmet Murat Çalık, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Başkan Çalık: Yeni Nesillere Taşıyacağız

Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında, kendilerine bırakılan emanet, o günkü kararlılık ve azimle yeni nesillere taşıyacaklarını ifade ederek, belediye olarak Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir hizmet anlayışıyla vatandaşa hizmet edeceklerini de dile getirdi.

Vali Vatandaşlarda Etkinliğe Katıldı

Başta Beylikdüzü halkı olmak üzere çevre ilçelerden ve mahallelerden gelen vatandaşların yanı sıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’da etkinliğe katıldı. Vali Yerlikaya burada yaptığı konuşma da, “Sivaslı kardeşlerimize, böyle önemli bir kongreye ev sahipliği yapmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Tarihlerinde böyle önemli bir olaya yer verdikleri ve Gazi Mustafa Kemal’e ev sahipliği yapmış olmalarından dolayı, onları kutluyorum” dedi.

Beylikdüzü Kaymakamı ve aynı zamanda bir Sivaslı olan Dr. Mustafa Altınpınar ise, böyle bir önemli olaya şehrinin ev sahipliği yapmasından ötürü duyduğu memnuniyetin yanı sıra, Beylikdüzü Belediyesinin bu konu hakkındaki duyarlılığından ötürü teşekkür etti.

Başkan Çalık’ta Sivas Kongre Meydanı’na Ağaç Dikti

4 Eylül Kongresi ve Cumhuriyet ruhunun her zaman hissedilebileceği alanlar oluşturmak için her zaman çaba gösterip mücadele edeceklerini dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık konuşmasında; “Cumhuriyetimizin temelleri bundan tam 100 yıl öncesinde, Sivas’ta yapılan kongre ile atılmış oldu. Bizler bu vatanı, başta Ulu Önder Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, o günlerden bugüne kadar her zaman tek vücut ve tek yürek olmayı başararak geleceğine sahip çıkan halkımıza borçluyuz. Onların bıraktığı bu kutsal emanet, her zaman bizler tarafından korunacak, aynı kararlılık ve azimle gelecek nesillere taşınacaktır. Bu bizim görevimizdir” dedi.

Düzenlenen etkinlikte ağaç diken Belediye Başkanı Çalık, 6. Barış ve Sevgi Buluşmaları için Cumhuriyet Etkinlik alanında yapılacak Ender Balkır konseri ve alandaki sergiye de vatandaşları davet etti.