Kulvar Haber

Beylikdüzü Belediyesi 1800 Öğrenciye Okul Yardımı Yaptı

Beylikdüzü Belediyesi 1800 Öğrenciye Okul Yardımı Yaptı
24 views
09 Eylül 2019 - 17:13

Beylikdüzü Belediyesi eğitime yönelik yardımlarına devam ediyor. Çocukların eğitimlerini daha rahat sürdürebilmesi için birçok çalışma yapan belediye, bu kez de yeni eğitim sezonu için özellikle dar gelirli ailelerin çocukları olmak üzere, tam 1800 öğrenciye kırtasiye ve okul gereçleri yardımında bulundu.

Beylikdüzü Belediye’sinden Eğitim Seferberliği

Belediye bünyesindeki Kadın ve Aile hizmetleri tarafından koordine edilen yardım dağıtımında, okul çantası, kırtasiye ve çeşitli okul gereçleri olmak üzere tam 1800 öğrenciye yardım yapıldı. Yapılan yardımlarda dar gelirli aileleri gözeten müdürlük, yeni eğitim-öğretim sezonunun başlangıcında öğrenci ve velilerin yüzünü güldürmeyi başardı.

Veliler Memnun

Öğrenciler yeni çantalarına kavuşmanın heyecanını yaşarken, veliler ise aile bütçelerine belediye tarafından sunulan bu katkıdan oldukça memnun olduklarını ifade ettiler. Kırtasiye malzemelerinin yanında yeni ayakkabılarına da kavuşan çocuklar, okulun ilk gününde eğitimlerine oldukça moralli başlamış oldular.

Belediyeler için Örnek Bir Kampanya

Beylikdüzü Belediye yönetiminin özellikle yoksul ailelere yönelik duyarlılığı devam ederken, vatandaşlar bu yardımların takdire şayan olduğunu, tüm belediyeler için örnek bir tutum olarak dikkat çektiğini ifade ettiler. Özellikle ayakkabı yardımının oldukça önemli olduğunu ifade eden veliler, kırtasiyelerin yanı sıra yeni ayakkabı yardımının oldukça yerinde olduğunu söylediler.

Akbaba: Eğitim Konusunda Hassasiyetimiz Devam Edecek

Belediyeye bağlı Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Muazzez Akbaba yardımlarla ilgili yaptığı açıklamada, “Belediye olarak, her eğitim-öğretim yılının başlangıcında kimi ailelerimizin zorlandığı kırtasiye ve ayakkabı ihtiyaçlarını, belediye olarak gidermeye gayret ettik. Eğitime her zaman önem veren belediyemiz, bu kapsamda 1800 öğrenciye çeşitli yardımlarda bulunmuştur. Gelecek nesillerimizin moralleri daha yerinde bir şekilde yeni eğitim dönemine başlamaları için, elimizden gelen gayreti her zaman gösterdik. Yeni döneme hazırlıksız yakalanan ailelerimize de, bu sayede bir nebzede olsa katkı sunmaya çalıştık.” Dedi.