Kulvar Haber

Beylikdüzü Belediyesi Çardak Altı Rutkay Aziz’i Ağırladı

Beylikdüzü Belediyesi Çardak Altı Rutkay Aziz’i Ağırladı
28 views
06 Eylül 2019 - 3:18

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen Çardak Altı Sohbetlerinin 5. günün konuğu usta sanatçı Rutkay Aziz oldu. Bu sene 6. Düzenlenen ve ilk etkinlikten bugüne kadar birçok renkli sahneye ev sahipliği yapan Barış ve Sevgi Buluşmaları etkinlikleri devam ediyor. Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerde, vatandaşlar ücretsiz bir şekilde yer alırken birbirinden ünlü konuklarda ağırlanmaya devam ediyor.

Bu Yılın Teması “Umut”

Yekta Kopan moderatörlüğünde devam eden etkinliklerin bu seneki teması, “umut” oldu. “Umut ve Nazım Hikmet” başlığıyla devam eden söyleşiye, ünlü sanatçı Rutkay Aziz eşlik etti. Beylikdüzü ve çevre ilçelerden gelen vatandaşlar etkinliklere yoğun ilgi gösterirken, etkinlikte gerçekleştirilen söyleşilerde büyük beğeni topladı.

Rutkay Aziz Nazım Hikmet ile nasıl tanıştığını anlatırken, şunları söyledi.

“Memleketim dediğinizde, Nazım Hikmet dediğimizde zaten kendisi ayrı bir umut oluyor. Uluslararası alanda vazgeçilmezimiz olan iki isimden birisidir. Birincisi Mustafa Kemal Atatürk, diğer kişi ise Nazım Hikmet’tir. Birçok değerimiz olsa da bu iki değerli isim önderliğinde bir Türkiye var. En başta kızım olmak üzere tüm arkadaşlarıma ve insanlara umut aşılama kaygısına düştüğümde, Nazım Hikmet’i okumalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı “Memleketim” Şiirini Okudu

Etkinlikte Nazım Hikmet’e ait birçok şiir okunurken, Beylikdüzü Belediye Başkanı tarafından okunan ve Nazım Hikmet’e ait olan Memleketim şiiri büyük alkış aldı. Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık konuşmasında, “Vizyonu, bilgisi ve fikriyle bizi onure eden büyük usta Rutkay Aziz’e aramızda olmasından dolayı, çok teşekkür ederim.” Dedi.

Öte yandan Afganistan kökenli olan ve 5 yıldır ilçede yaşayan Ferva isimli 12 yaşındaki bir çocuk, “Beylikdüzü’nü ve Murat abimi çok seviyorum” diyerek belediye başkanının duygulanmasına neden oldu. Sonrasında ise belediye başkanı Ferva isimli Afganistan kökenli çocukla birlikte Rutkay Aziz’e plaket ve çiçek taktim etti.

Eypio Muhteşem Bir Gece Yaşattı

Ünlü sanatçı Eypio ise en sevilen şarkılarını, Beylikdüzü halkı için seslendirdi. Barış ve Sevgi Buluşmaları’na şarkılarıyla renk katan sanatçıya, gençlerin ilgisi oldukça büyüktü. Belediye başkanı Çalık CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat ile beraber sanatçı Eypio’ya plaket ve çiçek takdim ederek, gençlerin enerjisinin bitmemesi temennisinde bulunarak hayallerinden vazgeçmeme tavsiyesinde bulundu.