Kulvar Haber

Beylikdüzü Belediyesi Yaşar Kemal Kütüphanesini Açtı

Beylikdüzü Belediyesi Yaşar Kemal Kütüphanesini Açtı
26 views
12 Mart 2019 - 14:48

İstanbul’da ilçe belediye kütüphaneleri arasında en büyük kütüphane olma özelliği taşıyan Yaşar Kemal Kütüphanesini hayata geçiren Beylikdüzü Belediyesi, ilçeye yeni bir kitaplık kazandırdı.

Beylikdüzü Belediyesi; araştırmacı, aktivist ve yazarların çalışmalarına ışık tutacak özelliklere sahip “Nuri M. Çolakoğlu Kitaplığı ve Toplantı Salonu” nu Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde hayata geçirdi.

Beylikdüzü Belediyesi ve NMC Televizyonculuk ve Reklamcılık Yönetim Kurulu Başkanı Nuri M. Çolakoğlu’nun katkılarıyla oluşturulan kitaplığın açılışı;

Beylikdüzü Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyük şehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Beylikdüzü İlçe Belediye Kütüphaneleri Arasında En Zengin İlçe

Nuri M. Çolakoğlu Kitaplığı ve Toplantı Salonu ile birlikte Yaşar Kemal Kütüphanesi’ne; prestij niteliğinde eserler, tıpkı basımlar, az sayıda basılmış eseler ve özel konu kitaplarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 20 bin eser bağışlayan Nuri M. Çolakoğlu, dört yaşında okuma yazma öğrendikten sonra kitap okumaya başladığını belirterek; “Buradan bütün dostlarıma çağrıda bulunuyorum.

Elinizdeki fazla kitapları buraya gönderin. Böylelikle bu kütüphaneyi daha da geliştirerek ve güncelleyerek günümüze taşımaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Açılışta yaptığı konuşmasına, bu tarz ortamların artmasını dilediğini belirterek başlayan Ekrem İmamoğlu; “Burada yaptığımız toplantılarda kendimi daha motive ve temiz hissediyorum.

Beylikdüzü’nde birçok kütüphane açtık, açmaya da devam edeceğiz. Bütün kütüphanelerimiz özellikle gençler tarafından oldukça ilgi görüyor.

Biz tümüyle duyarlı bir belediyecilik anlayışıyla süreci yönetmeye çalıştık ve Beylikdüzü şu anda İstanbul’da ilçe belediye kütüphaneleri arasında en zengin ilçe oldu.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasını Çolakoğlu’na teşekkür ederek noktalayan İmamoğlu plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Ödünç kitap sistemi bulunmayan Nuri M. Çolakoğlu Kitaplığı ve Toplantı Salonu’ndan özel araştırmacılar talep dilekçesi ile başvurarak çalışmalarını yapabilecek.