Kulvar Haber

Beylikdüzü Belediyesi’nin Hobi Bahçeleri ekime hazırlandı

Beylikdüzü Belediyesi’nin Hobi Bahçeleri ekime hazırlandı
16 views
08 Nisan 2019 - 17:17

Beylikdüzü Belediyesi Hobi Bahçeleri ekime hazırlandı.Beylikdüzü Belediyesi’nin Dereağzı Mahallesi’nde bulunan Umut Meyve Ormanı içinde oluşturduğu Hobi Bahçeleri, heyecanlı bir çalışmaya sahne oldu. Beylikdüzü Belediyesi’nin Hobi Bahçeleri’nin 2. Dönem kullanım hakkını elde eden gönüllüler, toprağı belleyip yabani otları temizledi. Temizlik ardından Beylikdüzü Belediyesi’nin Hobi Bahçeleri ekime hazırlandı. Gönüllüler, hem parsellerini ekime hazırladılar hem de ailecek keyifli vakit geçirdiler.

Beylikdüzü Belediyesi Hobi bahçeleri’nde yabani otları temizlediler

Hobi Bahçeleri’nin 2. Dönem kullanım hakkını elde eden gönüllüler, hafta sonunda hobi bahçesine gelerek parsellerini ekime hazırladılar. Keser ve kürek yardımıyla yabani otları temizleyen, toprağı belleyip havalandıran gönüllüler, ailecek şehrin stresinden uzaklaşıp toprakla uğraşmanın keyfini ve huzurunu yaşadılar.

Beylikdüzü Belediyesi’nin Hobi Bahçeleri’nde Fideler Mayısta Toprakla Buluşacak

Beylikdüzü Belediyesi’nin Hobi Bahçeleri'nde Fideler Mayısta Toprakla Buluşacak

Beylikdüzü Belediyesi’nin Hobi Bahçeleri’nde Fideler Mayısta Toprakla Buluşacak

Beylikdüzü Belediyesi Hobi Bahçeleri’nde, Nisan ayı boyunca sürecek olan toprağın ekim ve dikim işlemine hazır hale getirecek. Beylikdüzü Belediyesi Hobi Bahçeleri’inde sebze ve meyve fideleri, gönüllüler tarafından Mayıs ayında toprakla buluşturulacak. Beylikdüzü Belediyesi’nin katkılarıyla gönüllüler, her biri 15 m2 olan 133 bahçede, kendi elleriyle dikecekleri ürünleri hasat edecekleri günün hayalini kuruyor.  Gönüllüler, yorucu ama keyifli bir çalışmanın sonunda, harcadıkları emeklerin karşılığını hasat zamanında dalından taze sebze ve meyve toplayarak alacaklar.