Kulvar Haber

Beylikdüzü’nde Ramazan maneviyat dolu başladı

Beylikdüzü’nde Ramazan maneviyat dolu başladı
26 views
09 Mayıs 2019 - 17:33

Beylikdüzü’nde Ramazan, Yaşam Vadisi etkinlikleriyle maneviyat dolu karşılandı. Beylikdüzü Belediyesi ramazan ayı boyunca sürecek etkinliklere ilk iki gün tasavvuf müziği dinletisiyle başladı. İlk gün Tasavvuf müziği dinletisiyle başlayan etkinlikler daha sonra “Canım arkadaşım” çocuk tiyatrosuyla devam etti. Çocuk tiyatrosunun ardından Yaşam Vadisi’nde sahne alan Neyler Defler ekibi konser verdi.

Beylikdüzü’nde Ramazan tasavvuf müziğiyle başladı

Beylikdüzü’nde tüm bereket ve maneviyatıyla yaşanmaya başlayan Ramazan’ın ikinci günü de  rengarenk geçti. İlk gün olduğu gibi Tasavvuf müziğiyle başlayan etkinlikler Bizimkent TSM korosu ile devam etti. Beylikdüzü vatandaşlarına unutulmaz anlar yaşatan Bizimkent TSM korosu büyük beğeni topladı. On bir ayın sultanı Ramazan’ın maneviyat dolu geçmesine olanak sağlayan Beylikdüzü Belediyesi, Ramazan ayı boyunca etkinliklere ara vermeden devam edecek.

Neyler ve Defler ekibi İlk kez Beylizdüzü’nde

Beylikdüzü’nde Ramazan her yıl olduğu gibi bu yılda dopdolu geçiyor. Ramazan’ın ilk günü “Canım arkadaşım” çocuk tiyatrosundan sonra Neyler ve Defler ekibi ilk kez Beylizdüzü’nde sahne aldı. İstanbul’da ilk kez Yaşam Vadisi Sahnesi’nde konser veren Neyler ve Defler ekibi büyük alkış topladı. Beylikdüzü Belediyesi 2.Başkan vekili Müslüm Akülker, Konser sonrası Neyler ve Defler ekibine çiçek verdi. Müslüm Akülker, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Beylikdüzün’de Ramazan etkinlikleri

Beylikdüzü’nde Ramazan etkinlikleri bu yılda Yaşam Vadisi Sahnesi’nde rengarenk geçecek. Beylikdüzü Belediyesi, Ramazan akşamlarının dopdolu geçmesi için birçok etkinlik düzenledi. Beylikdüzü Yaşam Vadisi Sahnesi’nde ramazan boyunca, dini sohbetler, çocuk ve yetişkin tiyatro oyunları ile sanat ve halk müziği konser etkinlikleri yer alacak.

Etkinliklerle dopdolu geçecek olan ramazan akşamları ilk olarak Tasavvuf Müziği dinletisi ile başlayacak. Saat 20.00’da başlayacak olan Tasavvuf Müziği dinletisi daha sonra saat 20.45’de yerini çocuk tiyatrosuna bırakacak. Her akşam saat 21.30 itibariyle farklı bir etkinlik düzenleyecek olan Beylikdüzü Belediyesi, birçok sanatçının sahne alacağı Beylikdüzü konser programı düzenledi.

Etkinlikler kapsamında 11 Mayıs Cumartesi Selçuk Balcı ve 19 Mayıs Pazar günü Eda Baba saat 21.30’da konser verecek. 1 Haziran Cumartesi akşamı 21.30’da Sunay Akın ve İlhan Şeşen Beylikdüzü’nde sahne alacak.