Kulvar Haber

Beylükdüzü Klasik Müzik Günleri için BGSO Sahnedeydi

Beylükdüzü Klasik Müzik Günleri için BGSO Sahnedeydi
12 views
23 Temmuz 2019 - 16:38

Beylikdüzü Belediyesi tarafından 5.si düzenlenen  Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri bu kezde, BGSO yani Beylükdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası’na ev sahipliği yaptı. Beylikdüzü halkının gurur yaşamasına neden olan Beylikdüzü yetenekli gençlerinin sahne aldığı konserde, Beylükdüzü halkı muhteşem bir müzik ziyafeti dinledi.

Beylükdüzü Klasik Müzik Günleri ile Değişim Devam Ediyor

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık yaptığı açıklamada özetle; “Yapılan sanatsal çalışmalarla Beylikdüzü değişimin merkezi bir adresi olmaktadır. Biz başından beri ilçemizde hayatın farklı akacağını söylemiştir. Bu akış inanıyoruz ki İstanbul’un 39 ilçesine de yansıyacaktır” dedi.

Sanat yönetmenliğini Figen Ayhan Karakelle’nin üstlenmiş olduğu Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri, 14 ile 26 yaşları arasında ve toplamda 107 gencin oluşturduğu orkestranın muhteşem sunumuna ev sahipliği yaptı. Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık konsere katılırken, yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşlarda konsere büyük ilgi gösterdi. Aynı zamanda ünlü gazeteci Hıncal Uluç’ta, konsere gelenler arasındaydı.

Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri

Beylikdüzü Çoksesli Koro İlk Defa Sahne Aldı

Klasik Müzik Günleri’nde, Beylikdüzü çok sesi Koro’da sahne aldı. Hekimoğlu, Telli Turnam, Memleketim ve Nihavent Longa gibi birçok farklı eseri seslendiren BGSO, dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık

Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık Konuşma Yaptı

Beylükdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, bir konuşma yaparak şunları ifade etti.

“Konseri mutluluk ve gururla izledim. İlçemiz değişimin merkezi ve adresi konumuna geldi. Sizlerle ne kadar gurur duysak bile, az kalacaktır. İlçemizde hayat, her zaman farklı akacak demiştik. Buradaki akış inşallah İstanbul’un tüm ilçelerine de yansır. Sanat ve kültür, toplumu dönüştüren olgulardır. Toplumun ihtiyaçlarından birisidir. Şehirlere ruh verecek etkinlikler, kültür ve sanat etkinlikleridir. Siz gençlerimize olan umudumuz, her zaman biraz daha artmaktadır.

Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri

Hıncal Uluç; “Beylükdüzü Gençleri Ülkemize Model Olacak

Öte yandan gazeteci Hıncal Uluç’ta bir açıklama yaparak, şunları kaydetti.

“Bu gece, hani kelimelerin bittiği yerler vardır ya? Onlardan birisidir. Bugüne kadar Belki de yüzlerce senfoni konseri izledim. Ancak Beylükdüzülü gençlerimizin bugün burada yaptıkları, beni hepsinden çok daha fazla etkiledi.” Dedi.

Belediye başkanı Çalık daha sonra Şef Hakan Tepeli’ye bir plaket verdi. Sonrasındaysa Orkestranın en küçük yeteneği olan 11 yaşındaki Ceylin Aslan ve Baş Kemancı Birsu Çelik’e çiçek takdim edildi.

İstanbul Haberleri, Kulvar.com.tr’de!