Kulvar Haber

Bizim Hikâye oyuncuları

Bizim Hikâye oyuncuları
85 views
13 Mayıs 2019 - 14:35

Bizim Hikâye ile uyarlama dizilere bir yenisi daha eklenmiş oldu. Shameless uyarlaması olarak Türkiye şartlarına uygun biçimde tasarlanan dizi Fox TV ekranlarında yayınlanıyor. Komedi ve aile türleriyle keyifli bir dizi deneyimi yaşatıyor. Ayrıca dram yönünün de baskın olduğunu ilk bölümden anlamanız mümkün olacaktır.

Bizim Hikâye senarist ve yönetmen

Senarist kadrosunda Verda Pars, Banu Kiremitçi Bozkurt, Ebru Hacıoğlu ve Hatice Meryem yer alıyor. İlk sezon için yönetmen koltuğunda oturan Serdar Gözelekli ise ikinci sezonda yerini Koray Kerimoğlu’na bıraktı. 68 bölümü iki sezona sığdırarak ekranlardaki varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Bizim Hikâye oyuncuları

Acıklı bir hikâyesi olmasına rağmen komedi unsurunun eksik olmadığı bir diziyle karşı karşıyayız. Bu yüzden ailecek oturup izlenebilecek bir yapım olarak şiddet, suç, cinsellik, küfür gibi kıstaslardan uzak durmayı başarıyor.

Bizim Hikâye dizisi oyuncuları da bu durumu avantaja çevirerek milyonlara hitap etmeyi başarıyor. Hazal Kaya’nın canlandırdığı Filiz Elibol karakteri tüm senaryonun merkezini oluşturuyor. Ayrıca baba Fikri Elibol Reha Özcan tarafından müthiş bir oyunculuk performansıyla ekrana yansıyor.

Ailenin diğer fertleri ise Rahmet Elibol rolüyle Yağız Can Konyalı, Fikret Elibol rolüyle Alp Akar, Kiraz Elibol rolüyle Zeynep Selimoğlu, İsmet Elibol rolüyle Ömer Sevgi ve Hikmet Elibol rolüyle Nejat Uygur canlandırıyor. Dizinin Hazal Kaya’ya eşlik eden jönü ise Barış ve Savaş olarak iki farklı isimle karşımıza çıkan Burak Deniz oluyor. Harika bir ikiliye dönüştükleri için birçok izleyicinin favorisine dönüşmüş durumdalar.

Bizim Hikâye oyuncuları Hazal Kaya Burak Deniz
Bizim Hikâye oyuncuları Hazal Kaya Burak Deniz

Dizinin diğer oyuncularına baktığımızda ise Tülay karakterini Nesrin Cevadzade, Şeyma karakterini Evrim Doğan, Müjde karakterini Serra Pirinç, Tufan karakterini Mehmet Korhan Fırat, Cemil karakterini Mehmetcan Mincinozlu canlandırıyor.

Bizim Hikâye konusu

Dizinin ikinci sezonunun senaryo bakımından büyük bir ivme yakaladığını da belirtelim. Dizinin ana metnine baktığımız zaman anneleri tarafından terk edilmiş beş kardeşin hayata tutundukları bir aile ortamıyla karşılaşıyoruz. Burada baba figürü oldukça önem kazanıyor. Ancak Fikri Elibol tam manasıyla alkolik ve sorumsuz bir adam. Tüm yükün Filiz’in üstüne yıkıldığı bu ortamda tek dayanağı ise Barış oluyor. Tabi ki yaşadıkları mahalle, maddi ve manevi olanaksızlıklar, yaşam mücadelesi ve sonrasında dönen entrikalarla Bizim Hikâye favori dizilerinizden birisine dönüşebilir.