Kulvar Haber

Boğa burcu ve özellikleri

Boğa burcu ve özellikleri
151 views
14 Mayıs 2019 - 23:21

21 Nisan – 21 Mayıs tarihleri arasında doğanlar Boğa burcudur. Peki, boğa burçları nasıl insanlardır? Boğa burçlarının karakter özellikleri nelerdir?

Boğa burcunun özellikleri ve en iyi anlaştığı burçlar

Kendilerine güvenleri tamdır, kararlarını bir daha değiştirmemek üzere alırlar ve istikrarlı şekilde uygularlar. Fikirlerini değiştirmek zordur. Uyumlu insanlardır, nabza göre şerbet vermeyi ve ara buluculuk yapmayı iyi bilirler. Sadık ve güvenilir insanlardır. Ortaklık, ilişki ve arkadaşlıklarında başarılı olurlar, kendilerine değer vermeyi bildikleri kadar karşılarındakine çok saygı duyarlar.

Onlar için duygular önemlidir. Sevgi ve saygıya önem verirler. Kesin çizgileri vardır, bu çizgileri aşmamak gerekir. Çünkü saygısızlığa tahammülü yoktur. Sevgilerinde eli açık oldukları kadar, öfkeleri de serttir. Kin tutabilirler, kendilerine yapılan kötülüğü de iyiliği de unutmazlar. Mutlaka karşılığını verirler.

Ticaret kafaları vardır. Kazançları bol olur, para onlar için önemlidir. Popüler olmayı severler. İnatçıdırlar, söylediklerinden ya da yaptıklarından kolay kolay vazgeçmezler.

Boğalar aşk hayatlarında tutkulu insanlardır. Fiziksel açıdan tutkulu ve tensel açıdan güçlüdürler. Aşk onların hayatında en az para kadar değer verdikleri bir diğer konudur. Venüs’ün yönetiminde nahif ve zarif olan boğalar aşkta da flörtöz olabilir. Şansları açıktır. Evliliklerinde sadıktırlar. Aşk onlar için sanattır. İlişkilerini tam anlamıyla duygularıyla yaşarlar, mantığa yer vermezler. Âşık oldukları zaman hiç beklenmeyecek derece romantizm düşkünü olabilirler. Partnerine yollara dökülmüş güller, mum ışığında romantik yemekler ile dolu bir aşk hayatı yaşatır.

Yaş aldıkça partner seçiminde oldukça seçici davranabilirler. Gençliklerinde ise daha şıpsevdilerdir. Ciddi birlikteliklerin insanıdır. Flört etmek onlar için bir deneme sınavıdır. Ancak sınavı geçen adayları hayatlarına alırlar.

En iyi anlaştığı burçlar: Başak ve Oğlak

En çok anlaşamadığı burçlar: Aslan, Akrep ve Kova

Boğa burcunun Olumlu Özellikleri

Güvenilirdir, uyumludur ve gelenek göreneklere bağlıdır. Hak ve adalete dikkat eder. Pratik insanlardır. Güçlü değer ve yargıları vardır. Kararlıdır, kendinden emindir. Sanata ve güzelliğe düşkündür. Güçlü istekleri vardır. Para sahibi olur. Duygulara önem verir.

Boğa burcunun Olumsuz Özellikleri

Tembeldirler. Kendilerini beğenmişlerdir. Sıkıcı ve sabit görüşlü olabilirler. Stabil insanlardır, çok hareketli değildir. İnatçı ve alıngandır.

Boğa burcu astronomide hangi özelliktedir? Boğa burcu astrolojik göstergeleri…

Boğa takımyıldızı nedir? Boğa burcu takımyıldızı birinci dekanatında Orion takımyıldızı bulunur.

Ekliptiğin güneyinde Amos ve Homer’in yanı sıra, Rigel ve Bellatrix yıldızları bulunur. İkinci dekanatta Eridonus takım yıldızı bulunurken, son dekanatta ise, burçla özdeşleştirilen Auriga yer alır.

Sizler için hazırladığımız aşağıdaki videodan Boğa Burcu Genel Özellikleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. İyi seyirler

Boğa burcunun yönetici gezegeni, Venüs’tür. Venüs güzellik ve sanat gezegeni olarak bilinir.

Boğa burcunun elementi topraktır. Toprak elementi istikrarlıdır.

Boğa burcunun niteliği sabittir. Fikirlerini kolay kolay değiştirmez.

Boğa burcunun uğurlu sayısı 6 ve 4’tür. Bu rakamlar hayatlarında önemli değişiklikler yapabilir.

Boğa burcunun uğurlu günü Cuma günüdür. Bu günlerde daha huzurlu hissederler.

Boğa burcunun uğur getiren ve onu simgeleyen rengi Pastel mavi ve liladır.

Boğa burcu tarot kartı simgesi İmparotariçe’dir. Lider kadını ve otoriteyi simgeler.

Boğa burcunu simgeleyen hayvan Boğa’dır. Gücü ve inadı temsil eder.

Boğa burcuna ait bitkiler Elma, selvi, menekşe ve gelinciktir. Bunları yiyip içtiğinde ya da yaşadığı yerde bulundurduğunda şifa bulur.

Boğa burcunun kıymetli taşı Topaz’dır.

Boğa burcunun kıymetli madeni Bakır’dır

Vücutta karşı geldiği bölge: Boyun ve boğaz, tiroid bezi

Peki, boğa burçlarının olumlu özellikleri nelerdir? Boğa burcunun olumsuz özellikleri nelerdir?