Kulvar Haber

Brezilya Popo Estetiği Nedir?

Brezilya Popo Estetiği Nedir?
65 views
31 Ağustos 2019 - 20:38

İnsanların görünümüne daha fazla önem vermesi, birtakım estetik arayışlarına neden olmuştur. Bu yazımızda, insanların sıklıkla tercih ettiği Brezilya popo estetiği hakkında kapsamlı bilgiler verdik.

Brezilya Popo Estetiği Nedir?

Brezilya popo estetik operasyonu, kişinin daha güzel görünüme sahip olmayı amaçlamasıyla yaptırdığı son zamanların en popüler estetik uygulamalarından biridir.

Tıp dünyasında gelişen yüksek teknolojinin önemli getirileri arasında yer alan estetik operasyonlar, kişinin sosyal yaşamına daha fazla adapte olmasını sağladığı gibi, bireyin kendisini daha iyi hissetmesi nedeniyle olumlu psikolojik etkilere de sahiptir.

Brezilya Popo Estetiği Nasıl ve Kimler İçin Uygulanır?

Erkekler tarafından da tercih edilen bir yöntem olmasına karşın kadınların daha yoğun talep ettiği popo estetiği, alerjik ve diğer sağlık sorunlarına maruz kalmayacak durumda olan herkese yapılabilen bir operasyondur.

Popoyu daha dolgun hale getirmek ve bir yandan da yağdan kurtulmak için tercih edilen yöntem, bel ve popo ayrımının net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Brezilya kalça estetiği yapılırken popoyu dolgunluğun ve kalkık hale getirmenin yanı sıra, basen bölgesindeki yağlarında varsa olumsuz etkileri hissedilir derecede azaltılmaktadır.

Operasyon hastanın kendi yağ dokusu kullanılarak yapıldığı gibi, silikon popo protezi kullanılarak da yapılmaktadır. Tercihen hastanın kendi yağ dokusu kullanılmakta olup, hastanın beklentileri de dikkate alındığında zaruri olması durumunda silikonlarda tercih edilebilmektedir.

Estetik operasyon, hastanın tercihi ve uzmanında görüşüne göre genellikle genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. İşlem esnasında yağ dokusunun alınması ve işlem yapılacak bölgeye uygulanması, tıbbi ve amacına uygun iğnelerle yapılmaktadır. Anestezi uygulanması ve popo yapısının vücudun diğer bölgelerine göre daha uygun olması sebebiyle, operasyon esnasında hasta acı hissetmemektedir.

Hastanın beklentileri, poponun beklentilere yakınlık derecesi ve uygulanacak yöntem sebebiyle, kalça dolgunlaştırma estetiği 1 ile 5 saat arasında sürebilmektedir. İşlem sonrasında hastanın, 2 gün hastanede kalması uygun görülmekle birlikte müşahede altında kalması süresini net olarak doktor belirlemektedir. Estetik operasyonu sonrasında kişi, yaklaşık 10 gün sonra işine dönebilmektedir.

İşlem sırasında hastanın mahremiyeti de göz önüne alınarak, işlemin yapılacağı kısımların dışındaki alanlar kapatılmaktadır.

Popo Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Genel anlamda farklı özelliklerin hâkim olduğu bir operasyon olması sebebiyle, nasıl bir işlem yapılacağı ve poponun hastanın beklentilerine olan yakınlığı gibi nedenlerle Brezilya popo estetiği fiyatlarında farklılıklar görülebilmektedir. En net bilgi, ancak hastanın ön muayenesi sonucunda verilebilmektedir.

Estetik operasyonun fiyatlarına etki edecek faktörler, şunlardır;

 • Silikon ya da yağ enjeksiyonlarından hangisinin yapılacağı
 • Hastanın tam olarak beklentilerinin neler olduğu
 • Silikon dolgu enjeksiyonuyla yapılan estetiklerde, kullanılacak silikon miktarı ve çeşidi
 • Uygulamayı yapan doktor ve bulunduğu hastanenin bilinirliği
 • Hastanenin hangi şehirde bulunduğu
 • Taleplerin fazla olduğu dönemlere denk gelip gelmediği

Gibi birçok temel faktör, fiyatlarda değişiklik görülmesine neden olabilmektedir.

Popo Dolgunlaştırma Estetiği için Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Hastanın tıbbi geçmişi yani daha önceden geçirdiği hastalık ve farklı operasyonlar, mutlaka dikkate alınmalıdır.
 • Estetik yapılacak klinik ortamının ve kullanılan malzemelerin, kesinlikle steril olması gerekmektedir.
 • Operasyondan önce, her türlü enfeksiyona karşı malzemelerde olduğu gibi hasta üzerinde de temizlik önlemleri alınmalıdır.
 • Hastanın yaşı dikkate alınmalı ve yasal yaş sınırından küçük olan kişilere, işlem yapılmamalıdır.
 • Farklı komplikasyonların ortaya çıkmasını engellemek için, verilen ilaçlar zamanında kullanılmalı ve doktor tavsiyesine kesinlikle uyulmalıdır.
 • İşlemden sonraki 7 gün içerisinde, duş alırken popo bölgesi suya karşı korunmalıdır.
 • 10 gün kadar cinsel ilişkiden uzak durmak, takviye edilen dolgunun korunabilmesi için önemlidir.
 • 10 gün boyunca herhangi bir iş yapılmamalı, 10 günden sonra ise en az 3 ay boyunca ağır işlerden ve spor aktivitelerinden uzak durulmalıdır.
 • 1 ay boyunca uyurken yüzüstü ya da yan yatarak uyunmalıdır.

En estetik haberler, kulvar.com.tr’de!