Kulvar Haber

Bu iki ilde korona vakası yok

Bu iki ilde korona vakası yok
9 views
01 Mayıs 2020 - 14:18

Gümüşhane’de korona  virüs ile mücadele kapsamında yapılan ‘evde kal’ çağrılarına uyan vatandaşların dışarı çıkmadıkları gözlendi. Tedbirlere uyulan kentte, son 2 haftadır korona virüs testi pozitif çıkan hastaya da rastlanmadı. Bartın  Valiliği de, kentte son 5 günde yeni corona virüs vakası görülmediğini, 2’si yoğun bakımda, 17 hastanın tedavisinin ise devam ettiğini açıkladı.

Gümüşhane’de vatandaşlar, Korona virüs tedbirleri kapsamında yapılan ‘evde kal’ çağrılarına uyuyor. Vatandaşlar zorunlu olmadıkça evden çıkmayınca meydan, cadde, sokaklar boş kaldı.

Özellikle şehrin en kalabalık noktaları olan Oltanbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi ile Fatih Parkı’nda belediye temizlik işçileri dışında kimsenin olmadığı görüldü.
Belediye işçileri boş cadde ve sokakları temizledi. Tedbirlere uyulan kentte son 2 haftadır korona virüs testi pozitif çıkan hastaya da rastlanılmadı.

BARTINDA SON 5 GÜNDE CORONA VİRÜS VAKASI GÖRÜLMEDİ

BARTIN’DA SON 5 GÜNDE KORONA VİRÜS VAKASI GÖRÜLMEDİ 
Bartın Valiliği de, yaptığı yazılı açıklama ile kentte, son 5 günde yeni Korona virüs vakası tespit edilmediğini bildirdi.Halen hastanede tedavisi devam eden 2’si yoğun bakımda olmak üzere 17 pozitif hastamız bulunmaktadır. Ramazan ayının sonunda çifte bayram yapabilmek, alınan önlemlere riayet etmekle mümkün olacaktır” denildi.