Kulvar Haber

Burçlar ve Özellikleri

Burçlar ve Özellikleri
309 views
30 Nisan 2019 - 16:56

Burçlar ve Özellikleri

Burçlar gezegenlerin hareketlerine göre değişiklik gösteren astrolojik simgelerdir. Bu simgeler kişinin doğduğu saatte güneş hangi konumda ise ona göre isim almaktadır. Yılın her ayını ifade eden 12 adet burç vardır. Bunlar aylara ve günlere göre isimlendirilmektedir.

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık gibi hayvanlardan ve simgelerden isimlerini alan burçlar kişilerin karakter özelliklerini anlatır ve gezegenlerin hareketlerine göre haftalık olarak yorumlanmaktadır. Burç özellikleri birbirlerinden farklıdır, kişinin doğduğu aya ve güne göre değişkenlik göstermektedir.

Burçların Aylara Göre Sıralanışı

Burçlar aylara göre sınıflandırılmaktadır. 22 Aralık ve 19 Ocak tarihleri arasında doğan kişiler oğlak burcuna sahip olurlar. 20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında doğanlar ise kova,  18 Şubat – 20 Mart Balık, 21 Mart – 20 Nisan Koç, 21 Nisan – 21 Mayıs Boğa, 22 Mayıs – 21 Haziran İkizler, 21 Haziran – 30 Temmuz Yengeç, 23 Temmuz – 22 Ağustos Aslan, 23 Ağustos – 22 Eylül Başak, 23 Eylül -22 Ekim Terazi, 24 Ekim – 21 Kasım Akrep, 22 Kasım – 21 Aralık Yay burcuna sahip olurlar. Burç özellikleri de bu sıralamaya göre farklılık göstermektedir.

Burçların En Belirgin Özellikleri

Burçlar insanların karakteristik özellikleri üzerinde büyük bir etki yaratırlar. Özellikle bazı burçların bazı özellikleri çok belirgin bir şekilde kişilerde görülmektedir. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz,

Burçlar ve en belirgin özellikleri

Oğlak

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

Oğlak burcunun en belirgin özelliği kadın erkek fark etmeksiniz mevki düşkünü olmalarıdır. Aşırı derecede inatçılardır ve hiçbir şekilde iç dünyalarını güvenmedikleri insanlara açmazlar. Oğlak burcu oldukça zor bir burç gibi görünse de onu anlamaya başladığınızda ne kadar eğlenceli olduğunu da keşfedeceksinizdir.

Yengeç

Dünyanın en duygusal insanları Yengeç burcudur. Aynı zamanda dünyanın en çok okuyan ve gezmeyi seven bu burcu oldukça kültürlüdür. Asla egoist bir burç değildir, tam tersine en önemli burç özellikleri yardım sever oluşlarıdır, önce karşı tarafı düşünür. Hayalperest olan bu burç oldukça eğlenceli, uçlarda yaşamayı seven karaktere sahiptir.

Balık

Balık Burcu

Balık Burcu

Yengeçten sonra duygusallığı ele alan balık burcu su grubu burçlarındandır. Çok eğlenceli, gülmeyi ve güldürmeyi seven aynı zamanda oldukça da mantıklı bir burçtur. Burç özellikleri arasında en belirgin olanı merhametli oluşudur.

Başak

Başak Burcu

Başak Burcu

Temizlik hastası olan bu burç, özel hayatında da oldukça titizdir. Ayrıca burç özellikleri denilince başaklar aşırı derece takıntılı insanlardır. Bu takıntıları yüzünden özel hayatlarında mutlu olamazlar.

İkizler

İkizler Burcu

İkizler Burcu

İkizlerin hareketlerine anlam vermek zordur. Hem mutlu hem de hüzünlü olabilirler. Farklı iki duyguyu aynı anda yaşayabilen tek burçtur.

Kova

Kova Burcu

Kova Burcu

Kova en iyi iletişim kuran burçtur. Dost canlısıdır ve sosyal hayatı oldukça hareketlidir.

Yay

Çok sık hata yapar ve hatasından ders almaz. Geçmişe bağlı yaşar.

Aslan

Aslan Burcu

Aslan Burcu

Egonun başkenti olan bu burç ile asla inatlaşmamalısınız.

Terazi

Tamamen dengeli bir burç olan terazi, yardımseverdir.

Akrep

Akrep

Akrep

Sezgileri en güçlü burçlardan biridir ve karşı tarafı çok iyi anlarlar.

Boğa

Boğa Burcu

Boğa Burcu

Dünyanın en inatçı insanları boğa burcuna sahiptir.

Koç

Koç Burcu

Koç Burcu

Hırs denilince akla gelen burçtur. Kesinlikle hırs yaptıklarında her şeyi elde edebilirler.