Kulvar Haber

Büyükçekmece’de sahte seçmen operasyonu başlatıldı

Büyükçekmece’de sahte seçmen operasyonu başlatıldı
9 views
09 Nisan 2019 - 11:59

31 Mart yerel seçimleri öncesi Büyükçekmece’ye 11 bin 186 kişinin ikamet kaydının taşındığı iddiaları üzerine, polis bu sabah operasyon başlattı. Büyükçekmece’de sahte seçmen operasyonu başlatıldı. YSK’nın bugün Büyükçekmece ile ilgili kararını açıklaması bekleniyor.

Yerel seçimler geride kalırken, İstanbul’da gözler Büyükçekmece’ye çevrildi. Büyükçekmece’ye seçim öncesi 11 bin 186 kişinin ikamet kaydının taşındığı iddia edilmişti. Tüm bu iddialar üzerine polis bu sabah operasyon başlattı.

POLİS EKİPLERİ ADRESLERE GİDEREK TESPİT YAPIYOR

Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü‘nde toplanan polis ekipleri, belirlenen adreslere giderek tespitler yapıyor. İstanbul polisi, tüm adresleri tek tek kontrol ediyor. Adres taşıma yöntemiyle Büyükçekmece’de usulsüzlük yapılıp yapılmadığı tespitler sonucu ortaya çıkacak.

BÜYÜKÇEKMECE İÇİN BUGÜN KARAR VERİLECEK      

BÜYÜKÇEKMECE İÇİN BUGÜN KARAR VERİLECEK      

BÜYÜKÇEKMECE İÇİN BUGÜN KARAR VERİLECEK

Öte yandan Yüksek Seçim Kurulu’nun bugün Büyükçekmece’de seçimin yenilenmesiyle ilgili karar alacağı belirtildi. AK Parti tarafından ortaya konulan Büyükçekmece’de seçimin yenilenmesi talebi, İl Seçim Kurulu tarafından daha önce reddedilmişti. Yüksek Seçim Kurulu bugün bir toplantı yaparak, Büyükçekmece ile ilgili kararını açıklayacak.

AKP’Lİ YAVUZ, “ADRES OLARAK BOŞ ARSALAR VE İNŞAATLAR GÖSTERİLDİ” DEMİŞTİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Büyükçekmece’ye il ve ilçe dışından taşınan kişilerin ikamet adresi olarak anaokulu, TIR garajı, boş arsalar ve inşaatların gösterildiğini söylemişti.